Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Klawiatura Bezprzewodowa

10 Lip 2003 11:27 2657 9
  • Poziom 22  
    Witam!

Zastanawiałem sie czy ze zwykłej klawiatury można zrobić bezprzewodową??
    Mam to urządzonko którw pozwala mi na sterowanie komputerem za pomocą dowolnego pilota i tak sobie pomślałem ze moze dałoby się to wykorzystać jako odbiornik, tylko zastanawiał się nad nadajnikiem.
    Cos takiego ze zamiast kabla jakać dioda nadawcze no i pewnie coś jeszcze 8)

Jakby ktoś z Was miał jakieś propozycje to chętnie wysłucham.

Pozdrawiam
  • Poziom 22  
    Z człym Szacunkiem, ale ja nie pytałem czy zrobienie takie klawiatury ma sens tylko czy to jest wykonalne.
    A powody do wykonania takiego czegoś niech pozostaną moją wyłączną sprawą.

Proszę o konkretne odpoaiwdzi :!:
  • Poziom 22  
    Wszystko sie da zrobic jak sie chce :D Przyklad klawiatury bezprzewodowej zbudowanej w oparciu o procesor AT89C2051 znajdziesz tutaj http://www.zpcir.ict.pwr.wroc.pl/~jarekp/proj/keyb/index.html niestety na stronie brakuje chyba schematu ;) ale sa za to zdjecia jak to wszystko wyglada :) Poza tym poszukaj na forum bo chyba ktos juz zadal takie pytanie odnosnie zbudowania klawiatury bezprzewodowej :)
  • Poziom 11  
    Spox, właśnie miałem poruszyć podobny temacik( ale poco jak już coś takiego jest ). Czy da sie zrobić szpiega do klawiatury żeby wysyłał każde naciśnięcie przycisku np. na odlagłość 100m ??. Zasilanie mogło by byc pobierane ze złącza ps/2 dzięki czamu nie trzeba by co jakiś czas wymieniać barerii 8). Urządzenie odbiorcze można by podłączyć np. do drugiego komputera przez port com 1 i napisać program dekodujący sygnał aby wyświetlał na ekranie monitora naciśnięte klawisze na szpiegowanej klawiaturze. :D

wszystkich którzy sie znaja na transmisji danych falami radiowymi i tych którzy mogli by pomóc w zaprojektowaniu tego urządzenia prosze o pomoc...
  • Poziom 17  
    Cytat:
    Spox, właśnie miałem poruszyć podobny temacik( ale poco jak już coś takiego jest ). Czy da sie zrobić szpiega do klawiatury żeby wysyłał każde naciśnięcie przycisku np. na odlagłość 100m ??. Zasilanie mogło by byc pobierane ze złącza ps/2 dzięki czamu nie trzeba by co jakiś czas wymieniać barerii . Urządzenie odbiorcze można by podłączyć np. do drugiego komputera przez port com 1 i napisać program dekodujący sygnał aby wyświetlał na ekranie monitora naciśnięte klawisze na szpiegowanej klawiaturze.

wszystkich którzy sie znaja na transmisji danych falami radiowymi i tych którzy mogli by pomóc w zaprojektowaniu tego urządzenia prosze o pomoc...

Zrobiłem coś podobnego ale... po kablu. Odbierane przez drugiego kompa przez LPT. Układ oparty na... Programatorze do BASCOMA!!! Sprawdzone, wdziałało na 100% puki kumpel odemnie tego nie pożyczył i spalił scalaka :( po czym już nie robiłem tego bo po co!! Zrobiłem to tylko po to aby zobaczyć jak to jest z transmisją klaw<->PC.
  • Poziom 22  
    Ludze ptzypominam temat postu : Klawiatura Bezprzewodowa

I o konkrety proszę a nie dyskusje o niewiadomoczym :!: :!:
  • Poziom 11  
    hehe chyba bankruta przełożysz!
    kup se jakąś made in taiwan za pol tego co bys sam robil:)
  • Poziom 11  
    arnie napisał:

Zrobiłem coś podobnego ale... po kablu. Odbierane przez drugiego kompa przez LPT. Układ oparty na... Programatorze do BASCOMA!!! Sprawdzone, wdziałało na 100% puki kumpel odemnie tego nie pożyczył i spalił scalaka :( po czym już nie robiłem tego bo po co!! Zrobiłem to tylko po to aby zobaczyć jak to jest z transmisją klaw<->PC.

arnie, a po ilu kabelkach szedł sygnał do portu LPT w twoim urządzeniu i czy dało by sie zastosować gotowe moduły nadawczo-odbiorczze np takie jak w pilotach radiowych na 433MHz ?? 8)
  • Poziom 17  
    Cytat:
    arnie, a po ilu kabelkach szedł sygnał do portu LPT w twoim urządzeniu i czy dało by sie zastosować gotowe moduły nadawczo-odbiorczze np takie jak w pilotach radiowych na 433MHz ??

Kabeli były 3, dane, zegar, masa.
    Jeśli chodzi o 433MHz to nie wim. Może by sie dało z pomocą jakiś kostek typu koder-dekoder, ale nie wim czy wydoją z częstotliwością. Prawde mówiąc to nawet nie wiem z jaką częstotliwością jest taktowany sygnał CLK. Na moim Pentium 166 MMX na oko to było 10kHz - 20kHz,ale nie dam głowy. Sprawdze i dam znać. Pomysł ciekawy z tym 433MHz.