Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

obudowa na warunki atmosferyczne

Śledziu 04 Paź 2006 19:51 922 2
  • #1 04 Paź 2006 19:51
    Śledziu
    Poziom 12  

Witam

moj problem nie jest bezposrednio zwiazany z uP, wiec prosze o wyrozumialosc. Moze komus przyda sie ta wiedza :)

Zakres:
    Moje urządzenie będzie pracowało w warunkach "bojowych" tzn: bedzie narażone na warunki atmosferyczne. W sklad użadzenia wchodzi uP, WO rezystory kondensatry itd...
    Kable idące do urządzenia to zasilane oraz interfejs RS485

Cel:
    - w jaki sposób zabezpieczyć sie przed korozja płtyki drukowanej? (jakies pomysły) (np zalewać wszystko w żywicy? )
    - oraz jak wykonąc lub gdzie kupić obudowe która bedzie wodoszczelna (musi umożliwiać podłączenie zasilania oraz rs485)
    - oraz jak zabezpieczyć sie przed skraplaniem i przed tym wszystkim czego jeszcze nie wiem a powinieniem wiedzieć :)

za wszelkie pomysły bede jak zawsze bardzo wdzieczny
    pozdrawiam

0 2
  • #2 04 Paź 2006 20:01
    GoooRiLLaZ
    Poziom 10  

Sprubój zbudować sobie obudowe z grubeko plastiku np. pleksi ok 6mm wszystkie szpary dokładnie uszczelniamy silikonem :D (nic innego do głowy mi nieprzychodzi.

POZDRAWIAM!

0
  • #3 04 Paź 2006 20:19
    Tdv
    Poziom 33  

Kup obudowę minimum o IP67, można takie dostać na rynku bez prblemu np. takie:
    http://www.tme.pl/arts2/pl/a30/ab050504.html
    Płytki po zmontowaniu wystarczy pokryć lakierem elektroizolacyjnym np. PLASTIK 70, najlepiej nałożyć dwie warstwy, trzeba to robić dokładnie.
    Przewody wyprowadza się przez dławnice zapewniające IP przykłady:
    http://www.tme.pl/arts2/pl/a20/eg-7gy1.html
    Co do skraplania można kupić coś co wygląda jak dławnica do kabla, natomiast zamiast kabla jest membrana, która przepuszcza wilogość w jedną stronę - w kierunku o mniejszej wilgotności.
    Oczywiście obudowę i dławnice możesz kupić gdziekolwiek, niekoniecznie w TME, jest tego na rynku pełno trzeba tylko poszukać.

0