Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kuchenka Amica G5E3.33ZpTaV - nie grzeje termoobieg

04 Paź 2006 22:02 15914 5
  • Poziom 15  
    Witam gościnnie na tym dziale.
    Model G5E3.33ZpTaV. Piekarnik nie grzeje z termoobiegiem (silnik pracuje), na innym ustawieniu programatora jest OK., tzn. grzeje z ustawioną temp. Prosze o sugestie od czego zacząć.
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Możesz miec spaloną grzalkę termoobiegu jest w tym samym miejscu co silniczek.Pozdrawiam
  • Poziom 15  
    Dziekuje za pomoc, 30zl(grzałka) + 1 pivo + 20min = zadowolona żona:).
    Potwierdzam, wymiana szybka i bezproblemowa. Mam telko jedno pytanie grzłka jaką kupiłem w sklepie nie była dokładnie taka sama, aby pasowała musiałem ją dogiąć, przy zakupie radzę zwrucić uwagę nie tylko na mocowanie, ale i odległość osi wiatraka od mocowania(u mnie wiatrak lekko obcierał o krawędź grzałki, podogięciu ok) grzałka jaką zkupiłem ma 2200W orginalna 2000W, czy to nie będzie miało wpływu na działanie np czy temp. nastawiona będzie miała taką samą wartość jak na orginalnej grzałce?
  • Poziom 10  
    Rzeczywiście, na rynku mogą być grzałki różnych producentów. Tę, którą ja kupiłem była Selfy i była identyczna co do wymiarów jak oryginalna Amiki. Jedyny wymiar, o który pytałem, to był rozstaw śrub do przykręcenia do obudowy. U mnie było to 58mm (podobno trzeba pytać o 60mm, bo jeszcze są 50mm). Jeśli chodzi o moc, to oryginalna grzałka ma 2000W, ale można zamontować grzałkę o mocy do 10% więcej. Będzie wówczas się szybciej nagrzewać i szybciej można osiągnąć planowaną temperaturę. Grzałka o nieco większej mocy nie ma znaczenia jeśli chodzi o wskazania temperatury, którą chcemy uzyskać. Za to odpowiada czujnik temeratury.
    Pozdrawiam
    Marek
  • Poziom 15  
    Małżonka może mieć delikatne uwagi odnośnie zarumienienia potrawy. amica przypieka zawsze bardziej z prawej strony przy teroobiegu. Teraz może się to zmienić niekoniecznie na plus, ale wydaje mi się że powinno zmieścić się w normie.
    Pozdrawiam