Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jackson- podkręcenie mocy

04 Paź 2006 22:38 2146 11
  • Poziom 18  
    Witam.
    Chce wydusić więcej mocy z mojego jacksona.
    Czy mogę to zrobić przestawiając jakiś perek czy musze ingerować w elektronikę?
    Interesuje mnie podkręceni modulacji wstęgowej, AM prawie nie uzywam.
  • Poziom 18  
    Czyli zamienić rezystory na takie wartości jak tam sa podane?
    Nie jestem pewien czy mam oryginalna końcówkę
    Może ktoś ma jakiś opis po polsku, bo z angielskim to u mnie kiepsko.
  • Poziom 24  
    Orginalna koncowka to MRF477 i driver 2SC2166.Uwazaj bo ten MRF jest dosc drogi i ciezko dostepny.Mozesz zwiekszyc moc zmieniajac MRF477 na MRF455 lub inne opis na stronie www.tatronic.elektroda.eu. Jednak niepolecam tych modifikacji chyba ze jestes zmuszony wstawic inny tranzystor niz orginal MRF477.Jezeli masz orginal to najprosciej podlaczyc jakas dopalke(niewspomne juz tu o dobrej antenie).Mozesz rowniez sprubowac podkrecic troche na peerkach wewnatrz.Pozdrawiam Arek
  • Poziom 18  
    Co mi da wyżej wymieniona modyfikacja AGC???
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    AGC nie głupieje przy silnych sygnałach. Znana przypadłość Jacksona.
    MIchał
  • Poziom 18  
    Czyli powinno pomóc. Potrzebuje dosłownie wydusic od 5 do 10 wat więcej niż mam.
    Żeby sygnał wzrósł o 1s moc trzeba zwiększyć czterokrotnie.
    Michał
  • Poziom 18  
    Wiec tak. Przeróbka AGC powoduje ze radio po chwili rozmowy samo zaczyna nadawać.
    Kręcenie peerkami nie wiele daje. Zajrzałem na tranzystory końcowe i jeden mam MRF 477 a drugi 2SC 2166. Wiec nie orginal. Zastanawiam się czy jeden tranzystor jest od AM/ FM a drugi od ssb. Musze poszukać schemat, bo być może można je zamienić miejscami. Dodam ze kręcenie peerkiem od AM powoduje znaczny przyrost mocy. Natomiast ten od ssb jest już wykręcony na max, jedyne, co mogę zrobić to ściągnąć niżej.
    Może ktoś posiada schemacik do tego radia???
    Coś źle zrobione. Robiłem przeróbkę AGC w kilkunastu egzemplarzach i nie miałem takich efektów.
    Tranzystory są oryginalne. 2166 to driver, MRF to końcówka. Jeśli PR od SSB jest do oporu, to więcej nie da się z niego wycisnąć - ktos już łapy tam wkładał. Schemat powinien byc na elektrodzie.
    Michał
  • Poziom 18  
    W sumie widsać ślady lutownicy w okolicy końcówki. Mam dolożony skrut mocy przez poprzedniego właściciela. Musze sprawdzić czy wymieniane lelementy są takie same jak w schemacie.