Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

st8004c == tda8004 ?? /ferguson 9000

pilu 05 Paź 2006 00:40 2246 3
  • #1 05 Paź 2006 00:40
    pilu
    Poziom 11  

Witam.
    Padł mi slot kart w ferdku 9000. Jako że szkoda mi pieniążków na moduł x-cam czy inny, postanowiłem to naprawić. Znalazłem tam scalaczek ST8004c. Czy to jest to samo co TDA8004 który się stosuje w philach? Mam nadzieję że tak i że tylko to padło :)
    Pozdrawiam, Bartek

0 3
  • #2 05 Paź 2006 09:46
    Zbynex
    Poziom 26  

Patrząc na schemat , to wyprowadzenia obu scalaków sa takie same więc powinny zamiennie pasowac. Dla pewności sciągnij noty katalogowe z Elnoty i porównaj.
    Te układy raczej same się nie uszkadzaja, wymieniałem je w Philipsach jak ktoś podłączał do slotu karty blokera ,logera lub spliter.
    Nie podałes prawdopodobnej przyczyny nie działania slotu karty.
    Czy to wystąpiło po zmianie oprogramowania czy po używaniu splitera?

0
  • #3 05 Paź 2006 11:57
    pilu
    Poziom 11  

używałem seasona, ale z własnym zasilaniem (ścieżka vcc odcięta). Tunek padł chyba przy przepinaniu kabla od konwertera do innego tunka. Nie chcodził po tej operacji ani season ani oryginalna karta. Czyli co radzisz - wymieniać?Na gware nie mam co liczyć, bo paragonu nie mogę znaleźć.
    Pilu

0
  • #4 06 Paź 2006 06:27
    Zbynex
    Poziom 26  

Raczej wymieniać. Możesz jeszcze zrobić pomiary i obejżeć oscyloskopem przebiegi dla pewności. W nocie katalogowej jest wszystko podane. Sprawdż styki czytnika, płytka seasona jest grubsza i sprężynki lubią się odkształcić ,Cczasami wystarczy je podoginać lub wymienić na nowe. Jeżeli będziesz już zaglądał do środka slotu sprawdz także na końcu slotu jest mikrowyłącznik i blaszka przy nim , mikrowyłącznik informuje o tym czy karta jest w środku czy nie. Blaszka lubi pękać - może też być odkształcona .
    Jeżeli dostały się jakieś zanieczyszczenia pomiędzy blaszke a mikrostyk , trzeba je usunąć.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo