Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audio rozładowuje akumulator .

iras24 05 Paź 2006 11:06 2385 8
  • #1 05 Paź 2006 11:06
    iras24
    Poziom 17  

WITAM wszystkich mam problem z radiem w citroenie xsara jest to orginalne radio philpsa jak zostawie podłaczone na 48 g to rozladowuje sie aku i nie idzie oczywiście odpalic samochodu kontrolka radia nie świeci sie dopiero jak przekreci sie stacyjke w pierwsze położenie to zaczyna sie palic kontrolka zasilania radia pobór jest 450 mA i nie spada jak odłacze radio na noc to wszystko gra a pobór prądu wynosi jakieś 30 mA czy te radia sa fabrycznie żle zrobione czy moze ktoś namieszł w podłaczeniu nie posiadam zozpiski gniazda tego radia moze jakiś link albo opis
    Trzy lata na elektrodzie i... CAPSLOCK w tytule , wstydziłbyś się , że musze to poprawiać [Sylwek]

• #2 05 Paź 2006 12:55
    adjar
    Poziom 24  

No prawidlowo to napewno nie jest, i chyba nawet Francuzi by takiej maniany nie odstawili, zeby autko w dwie doby zjadlo 20Ah. Wiec prawdopodobniealbo gdzies jest zle podlaczone, albo masz zwarciew radiu (raczej nie w kablach dochodzacych do radia, skoro po podlaczeniu jest OK.
    Wyjmowales to radio? Bo schemat wyprowadzen moze byc na nim. Ewentualnie moze jest napisane, co to za typ, i znajdziesz cos na stronie producenta, jesli nie mozesz znalezc w danych samego auta.
    Rozumiem ze gdy kluczyk nie jest przekrecony, radio nie objawia zadnych pozorow dzialania (swiecace cokolwiek, szum w glosnikach itd? ) co by sugerowalo, ze caly czas cos w nim dziala?

• #3 06 Paź 2006 10:35
    iras24
    Poziom 17  

nie siwieci zadna kontrolka kontrolka.Znalazlem troche dalej w instalacji ze podtrzymanie jest zmostkowane razem z zasilaniem a w instaalacji do radia znalazłem przewód ktory ma zasilanie gdy otworzy sie drzwi albo jak sie przekreci kluczykiem i znika po ok 1 min po wyciagnieciu kluczyka ze stacyjki równocześnie słychać przełeczenie przekażnika wiec teraz ten przewód do zasilania a tamten stały podtrzymanie zostawić na podtrzymaniu i powinno być ok jak myślisz

• #4 17 Paź 2008 11:52
    malarajdoweczka
    Poziom 9  

Witam.Ja miałem taki sam problem z radiem i jak je wyjąłem,to sie okazało,że koleś który sprzedawał ten samochód to podpiął ten kabel od podtrzymania do tego co powinien dawać prąd na radio po przełączeniu kluczyka(krótko mówiąc zmostkowane).Wszystko było ok jak jeździłem autkiem codziennie,a jak postał trzy dni to wtedy wyszedł problem.Pozdrawiam.

• #5 17 Lis 2009 20:49
    sabtron
    Poziom 2  

hej
    Mam problem z rozładowującym sie akumulatorem w xsarze. Sprawdzałem który bezpiecznik bierze mi ten prąd i okazało się, że jest to bezpiecznik BSI (9- pod kierownicą) .
    Wyciągnąłem go ale niestety nie działa mi centralny zamek. Czy ten bezpiecznik może pobierać jakieś 0,2A?
    Niedawno kupiłem to auto i chyba właściciel wsadził tam jakiś słaby akumulator bo ma tylko 55Ah. To chyba za mało, prawda?

• #6 20 Lis 2009 13:05
    iras24
    Poziom 17  

nie to za dużo .musisz szukać .czy ten bezp jest tylko od centrala wątpie.

• #7 20 Lis 2009 16:32
    sabtron
    Poziom 2  

iras24 napisał:
    nie to za dużo .musisz szukać .czy ten bezp jest tylko od central wątpie.
    Zauważyłem że jak go wyjmę to nie zapamiętuje mi godziny w radio i nie miga mi lampka od awaryjnych jak zamknę auto( nawet nie wiem czy ma alarm, ale chyba nie ma, bo by się gdzieś go włączało albo wyłączało).
    Zauważyłem również że wiązkę przewodów w drzwiach mam uszkodzoną i nie opuszcza mi się szyba kierowcy, ale postaram się z tym uporać szybko. Może tutaj pobierało jakiś prąd?

• #8 20 Lis 2009 19:17
    lowlander
    Poziom 15  

Wydaje mi się że zbyt pochopnie oceniłeś że jest to wina audio, przejrzyj dokładnie instalacje skoro masz problemy również z szybami, prawdopodobnie masz gdzieś przebicie w instalacji i stąd ten pobór, wszystko wskazuje na to że radio podłączone jest prawidłowo.

• #9 21 Lis 2009 17:39
    sabtron
    Poziom 2  

Polutowałem dziś kabelki i zaizolowałem przy drzwiach, Okazało się ze w drzwiach nie byla podłączona kostka od szyby, prawdopodobnie się wypięła. Teraz szybka działa poprawnie. Byłem też w sklepie z zkumulatorami i pan mi powiedział, że dziwne że go odpalam na tak słabym 55Am akumulatorku. Nie mam teraz miernika zeby zmierzyć czy nadal mi pobiera ten prąd. Ale w tygodniu to sprawdzę.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo