Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zestawy na imprezy

COQ 05 Paź 2006 13:12 4019 14
  • Witam!

Chciałbym przedstawic wszystkim moje zestawy na imprezki, ktore oczywiscie sam zrobilem. Do rzeczy. Kolumny na dole to stx 38-300-4-AE sredniotonowe to GDS-17-80-4-se i wysokotonowe GDWT-8-150-4-PJ. obudowa ok 130l strojona na 45Hz, ale pomiary w SpeakerWorkshop wykazaly ze są strojone na dokladnie 38Hz, co mnie bardzo ucieszylo :D Wszystko oklejone okleiną estradową, brak narozników. Zrobilem je rok temu, graly na wielu imprezach sylwester itp. Za wszystko razem z kratą z ogrodniczego wyszło ponad 800zł

Na górze obudowy ok 70l głośniki niestety kiepskie bo Lextona (za jeden ok 40zł na allegro) nie bylo kasy na lepsze. Oczywiscie trzeba bylo pomierzyc parametry T/S bo producent nie podaje, a wiem że SpeakerWorkshop poda prawdziwe parametry. Obudowa strojona na 48Hz ;) Głośniki wysokotonowe produkcji Tonsila, zwrotnica 0,2mH i 4,7uF, Lextony maja cale pasno, nie robilem zwrotnicy ponieważ jest to świadoma oszczędnosc z uwagi na brak srodkow. Obudowy oklejone tak samo jak STX'y estradową okleina. Cena to ok 350zł.

Napęd. STX'y napedzam dwoma koncowkami Altrona AL-35 (na mosfetach), ktore sa zasilane 400watowym trafem, napiecie wtorne 2x45V.Kolumny wyżej: 2x J-35 Jabela, ktore są zasilane z dwoch transformatorow 200W o napięciu wtórnym 2x40V.

Wrazenia. Zestawem tym spokojnie nagłosnilem sale gimnastyczna u mnie w szkole. STX'y maja kopa, za ta cene jest to rewelacyjny sprzęt, co do tych Lextonow to ja niebawem je wymienie ;) poniewaz maja za male SPL, i mialy być to głośniki szerokopasmowe, a graja jak niskotonowe.

Ogólnie jestem zadowolony z tego sprzętu, gra bardzo głośno i dosyć czysto. Oceńcie sami.

Fajne!
  • #2 05 Paź 2006 14:53
    mlody_elektronik
    Poziom 27  

LAdnie wyglada. Tez posiadam STX'y i uwazam je za bardzo dobre glosniki chociaz z opinni ludzi wynika ze spadla ich jakosc teraz :(
    Ta kata na przodzie to wytrzymala jest ?? Ile kosztowala ?? Jest metalowa czy z jakiegos twozywa ??

• #3 05 Paź 2006 17:42
    UnnamedYesusiq
    Poziom 18  

Witam.
    Kolumny na dole posiadaja nieodpowiedni glosnik sredniotonowy to raz. I trosze slaby wysokotonowy.
    Dwa napisz cos o podziale.
    Trzy te lextony to faktycznie bieda z nedza ani na estrade ani do urzytku domowego czyli w sadadzie do...
    Pewnie za malo wysokich tonow..
    Ale generalnie jak za to cene to niejest zle chodz ja bym widzial inne zestawienie na tych przetwornikach.
    Pozdrawiam

• #4 05 Paź 2006 19:56
    djsebartus17
    Poziom 15  

źle dobrana efektywnośc i moc głośników. Osobiście mam "estradówki" na 30/300/4/ae ( wersja zmodyfikowana ) + wysokotonowy identyczny jak w twoim wypadku. Z średnicy wogóle nie jestem zadowolony i z góry tak samo.

Podsumowywując: huku narobisz, ale jeżeli popatrzymy na jakość to projekt nie wypada za ciekawie.

Pozdrawiam

• #5 05 Paź 2006 22:53
    COQ
    Poziom 2  

Zgadzam sie, Lextony wszystko psuja, paczka z zalozenia miala byc strojona wysoko, a lextony mialy przenosic duzo srednich. Mialy przenosic ale jak sie okazalo nie przenosza.
    Co do podziału w STX to sredniotonowy chodzi od ok 1000Hz a ''sykacz'' od ok 3,5kHz.

• #6 05 Paź 2006 23:39
    UnnamedYesusiq
    Poziom 18  

Witam.
    Dol stx'owski powinien konczyc na okolo 500hz.
    Efektywnosc tego sredniotonowego jest mala... rozmowy pewnie malo kalarowne wychodza na tym. Jezeli wysokotonowy jest od 3,5khz to jakie masz zabezpieczenie? Troszke znow psuje tu glosnik sredniotonowy sprawe mogles dac np beyma 8agnt i przejelaby pasmo od 500hz do 5-6khz i bylby spokoj o driver. No i efektywnosc wieksza niemowiac o jakosci...
    Pozdrawiam

Dodano po 2 [minuty]:

A i chyba 130l to troche za duzo wystarczyloby 100.
    Te lextony sprzedaj najlepiej gdzies we wsi.
    Pozdrawiam

Dodano po 1 [minuty]:

A jeszcze cos zapytam(-:
    komora na sredniotonowca osobna rozumiem i wytlumiona jest?
    Co to za sala gimnastyczna, gimnazjum, licemum? a moze technikum? z ciekawosci czystej...

• #7 06 Paź 2006 01:10
    marek1024
    Poziom 16  

ohaa, to pewnie musi dawać po uszach :) Fajnie wyglądają. Pozdrawiam

• #8 06 Paź 2006 07:46
    UnnamedYesusiq
    Poziom 18  

Witam
    No niebylbym taki pewien czy to daje po uszach... tak jak kolega napisal srednicy niema gora kiepska a efektywnosc basowych...chodz swoje za ta cene napewno robia
    Pozdrawiam

• #9 08 Paź 2006 10:13
    djsebartus17
    Poziom 15  

marek1024 napisał:
    ohaa, to pewnie musi dawać po uszach :) Fajnie wyglądają. Pozdrawiam

prosze o przybliżenie tego określenia, bo dawać po uszach to może wiatr, ewentualnie mróz. Z tych kolumn nie mozliwością jest uzyskanie dobrej srednicy i wysokich tonów na mocy podchodzącej pod max. o ile ma mniejszych "jakoś" to sobie podciągniesz equalizerem czy inny filtrem.

• #10 08 Paź 2006 23:24
    Ky$sio
    Poziom 17  

no wykonanie super tych kolumn na stx ofc. moze niedlugo zamieszcze swoja konstrukcje na stx
    pozdrawiam o,o !!!

• #11 16 Lis 2006 08:07
    klimekk
    Poziom 16  

Wtam. Mierzyłeś może jaką moc uzyskujesz na AL-35 przy takim napięciu zasilania?? Kolumienki fajnie wyglądają. Dzięki. Pozdr

• #12 17 Lis 2006 09:34
    kivlov
    Poziom 26  

jno chyba ba imp5rezy ten zestaw sie nie nadaje chyba ze naglasniasz pokoj i w nim masz impreze to tak, i jakos pewnie tez nie jest najlpezza ale wiem wiem od czegos trzeba zaczac ja trowniez zaczynalem od pyrkawek a teraz jzu coraz wyzej:)

• #13 17 Lis 2006 16:45
    mr_nuke
    Poziom 17  

Witam

Moim zdaniem, te paczki na stx nie są takie złe, tyle że wymienił bym te gds`y na jakieś lepsze :)
    Ale skoro dźwięk z nich ci sie podoba, to zostaw je.
    W wolnym czasie po naplywie środków chce zrobić 2 małe paczki na 2x beyma 8agn/t i 1x GDWT 12.19-150
    a do tego 2 suby na stx 38-300-8AE w 45L strojone na 45Hz :)

Pozdrawiam

• #14 17 Lis 2006 18:00
    djsuchy
    Poziom 20  

Witam. Ładne wykonanie :) daje 9/10 co do tych lextonów... sprzedaj bo zniszą Ci jeszcze opinie.

mr_nuke stx gdn 38/300 do 45l ... Do 80 l minimum :)

Pozdrawiam

• #15 14 Gru 2006 15:55
    wiewior_kg
    Poziom 26  

No wow :D kurde sam chciałbym mieć coś takiego xD 9/10 za te lekstony. Pozdrawiam.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME