Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Domofon proel kod. Wejście w procedury systemu.

stylus 06 Oct 2006 00:20 6412 4
    stylus
    Level 11  
    Czy ktos z grupowiczow zna metode na wejscie w procedury systemu.
    Otoz problem polega na tym, ze firma instalujaca zniknela. Jestem nowym lokatorem i chcialbym ustalic kod wejscia. Proby u administratora sie przeciagaja ponad 6 m-cy. Zapoznalem sie z instrukcja producenta, ale to niewystarza (producent kaze przywiesc).
    Wydaje mi sie ze posiadam stosowna wiedze i "kulture techniczna" aby rozwiazac ten problem.
    Czy ktos ma jakas wiedze na ten temat?
    renqien
    Level 32  
    Wydaje mi się kolego Seba12192, że troszkę niedokładnie czytasz, przecież wyraźnie jest napisane, że kolega ma instrukcję producenta i widocznie kontaktował się z serwisem bo "producent kaze przywiesc" Chodzi pewnie o pomoc kogoś obeznanego w temacie, kto zna sztuczki i kruczki o których nie napisano w instrukcji.
    stylus
    Level 11  
    Sa dwa wyjscia. Albo wysle kurierem sprzet, albo pojade do Warszawy (300 km). Obydwa to wydanie kasy i to nie wszystko, bo wspolokatorzy moga mnie zjesc zywcem (jestem nowym lokatorem).

Obejrzalem sprzet dokladnie i jestem w stanie podejrzec kod programu, tylko nie wiem co dla mnie jest istotne.

Stad moje pytanie:
    Czy ktoś mial podobny problem?
    I czy ktos go rozwiazal?
    kemir
    Level 14  
    Witam ambitnego grupowicza.
    Nie wiem o jakie ustalenie kodu chodzi. Czy to ma być kod instalatora, czy kod wejściowy do odblokowania rygla.
    Jeśli poprzedni instalator nie zmienił kodu na własny, to ostatnie cztery cyfru numeru naklejonego na procesor to jest właśnie kod fabryczny instalatora. Jeśli to zmienił, to jednak najprostszym rozwiązaniem będzie wysłanie modółu do producenta. Kod zapisany jest w pamięci która znajduje się na podstawce obok procesora, ale nie znam ich adresów.
    Trzeba liczyć na szczęście i spróbować z kodem fabrycznym. Procedura wejścia opisana jest w instrukcji. naciska się kolejno pola na klawiaturze - "kluczyk 240361 a nastepnie cztery ostatnie cyfry z procesora xxxx. Jesli kod jest prawidłowy na wyświetlaczu pojawi się " P - " jeśli nie to wróci do kropki. Życzę powodzenia