Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Amica PA4510B421. Pompka nie zawsze zaskakuje.

06 Paź 2006 09:22 1680 4
  • Poziom 10  
    Witam!

Mam problem , a właściwie 2.

1) Pompka - przy filtrze nie zawsze "zaskakuje" i cicho warczy , podczas gdy powinna odpompowywać lub "spray'ować" , czasem pomaga kilkukrotne stuknięcie. Rozebrałem draństwo , wyczyściłem ale dalej to samo. Czy kupować nową, czy może być inna przyczyna (jakiś sterownik) ?

2) Poważniejszy problem to wyłączające się programy - od 1 do 7 działają OK ,ale już te dalsze - albo w ogóle nie zapalają się diody, albo rusza i podczas nabierania wody gaśnie wszystko. Dostałem się do płytki programatora , wyczyściłem styki nastawu programatora i wyglądało jakby załączały się wszystkie programy ,ale po 2 praniach zaczęła się znowu wyłączać , znowu uruchamiała się tylko część programów.
    Czy jest na to jakaś rada i czy za takie objawy odpowiedzialne są styki czy problem może być głębszy. Zastanawiałem się nad nową płytką , ale chciałbym mieć przynajmniej zapewnienie że to pomoże , bo płytka tania nie jest :(

pozdrawiam
  • Poziom 10  
    wow , post pisany wrost pod mój problem :))
    dzięki , nie wiem jak szukałem że nie znalazłem
  • Poziom 12  
    Cieszę się, że mogłem pomóc bo jak widac to był też mój problem z tą świetną pralką.

Pozdrawiam.

Dodano po 4 [minuty]:

Jeśli chodzi o problem nr.2 to napewno musisz jeszcze raz rozebrac programator i przelutowac oraz dogiąc lub podkleic wyłącznik przy kółku programatora.
  • Poziom 32  
    Silnik pompy do wymiany na pewno 2. Dognij sprężyny przy dzielniku napięcia które decydują o wyborze programu. Powodzenia