Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Amica PA4510B421. Pompka nie zawsze zaskakuje.

slid 06 Oct 2006 09:22 1707 4
    slid
    Level 10  
    Witam!

Mam problem , a właściwie 2.

1) Pompka - przy filtrze nie zawsze "zaskakuje" i cicho warczy , podczas gdy powinna odpompowywać lub "spray'ować" , czasem pomaga kilkukrotne stuknięcie. Rozebrałem draństwo , wyczyściłem ale dalej to samo. Czy kupować nową, czy może być inna przyczyna (jakiś sterownik) ?

2) Poważniejszy problem to wyłączające się programy - od 1 do 7 działają OK ,ale już te dalsze - albo w ogóle nie zapalają się diody, albo rusza i podczas nabierania wody gaśnie wszystko. Dostałem się do płytki programatora , wyczyściłem styki nastawu programatora i wyglądało jakby załączały się wszystkie programy ,ale po 2 praniach zaczęła się znowu wyłączać , znowu uruchamiała się tylko część programów.
    Czy jest na to jakaś rada i czy za takie objawy odpowiedzialne są styki czy problem może być głębszy. Zastanawiałem się nad nową płytką , ale chciałbym mieć przynajmniej zapewnienie że to pomoże , bo płytka tania nie jest :(

pozdrawiam
    slid
    Level 10  
    wow , post pisany wrost pod mój problem :))
    dzięki , nie wiem jak szukałem że nie znalazłem
    staszekf
    Level 33  
    Silnik pompy do wymiany na pewno 2. Dognij sprężyny przy dzielniku napięcia które decydują o wyborze programu. Powodzenia