Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Buczenie w Głośnikach po podłączeniu kablówki ??!!??!!

06 Paź 2006 14:12 2198 4
  • Poziom 2  
    Ludzie , a może ktoś mi doradzi co się dzieje ? Wczoraj podłączyłem sobie Kino domowe 5.1 do DVD

Kono 5.1 przez Chinch-e do DVD a DVD jest podłączone przez YPrPD -->do TV Philips 32 5551

Do TV idzie kabel Antenowy od kablówki i tu zaczyna się probelm. W momencie gdy kabel antenowy siedzi w TV to w głośnikach kina domowego słychać buczenie , nawet spore. Gdy wyciągnę kabel antenowy to to buczenie znika co jest ???..... Ogładam filmy z wyciągniętym kablem antenowym , ale tak nie moze byc w sumie bo za każdym razem musze podłączać potem Kablówke

Jak to naprawić ? jakiś filtr na kablówkę ? czy jak?
  • Poziom 43  
    Normalna sprawa. Nierówne napiecia masy z kablówki i w Twoim domu: można kupic specjalny konektor z transformatorem, który obejdzie problem... u mnie jest jakieś 40V różnicy. można spróbować przy gnieździe abonenckim zewrzeć to do 0 czy też N instalacji elektrycznej.

Mozna zrobić specjalny wylacznik kablowki ine bedize trzeba grzebac w gniexdize tak długo az odpadnie głowica w TV.

Czy głośniki(wzmacniacz do glośników) z TV mają kabel zerujący (uziemiający) - 3 kabel? Zazwyczaj w takich momentach robia się buczenia.

I czy kable nie tworza pętli - powiedzmy TV do komputera, komputer do TV, TV do glośników calość do internetu z sieci kablowej.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 31  
    Ja na ekran od kablówki wstawiłem małego konda 10-100 pF ale tak 400V, pomogło ale marudna robota jak można zdobyć filtr to polecam filtr.
  • Poziom 2  
    Cytat:

Zadzwon do kablowki, przyjdzie facet zamontuje filtr przed rozgaleznikiem na radio, tv i modem kablowy z czego wypnie ten ostatni i podlaczy przed filtrem - inaczej beda tlumione sygnaly wyjsciowe z modemu i wszystko sie uspokoi.

JEst tak: TV do DVD , DVD do Zestawu głośników, czyli nic nie wraca do TV

Kino domowe jest z uziemieniem ( bolec )

Tak właśnie uczynię, jutro zdzwonię , skoro płacę za kablówkę to niech przyjdą i to sprawdzą ew filtry pozakładają
    . Dzięki za pomoc