Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zabudowa subwoofera by elektryk1e

elektryk1e 06 Paź 2006 18:13 10472 23
  • Witam. chcialbym zaprezentowac moja konstrukcje subwoofera w samochodzie.

Jest to zabudowa w kole zapasowym, zrobiona w celu zaoszczedzenia miejsca. Ze względu na nie wysoki fundusz przetwornik jaki zastosowalem to STX 25/100 zasilane wzmacniaczem RTO.

Obudowa zamknieta, bass reflex byloby trudno obliczyc ze wzgledu na to, ze ciezko byloby obliczyc dokladnie litraz. jedyne co moglem wyliczyc to przyblizona wartosc okolo 25 27 litrow.
    Wnęka na koło została odtłuszczona i wyklejona grubą matą bitumiczną.
    Górna i przednia ścianka wykonana jest z MDFu 19mm. Najpierw wycinałem nozyczkami szablon z kartonu dopasowywalem, a nastepnie wycialem z plyty. Ciąłem wyrzynarka pod kątem 30° po to aby ladnie weszlo i oparlo sie na podłodze. przednia i górna scianka zostaly uszczelnione silikonem i skręcone na wkręty do płyt gipsowych. wszystko dookola zasilikonowałem i przykleilem na żywicę epoksydową z włoknem szklanym. wyszlo 0.5m² maty i ok 0.5l zywicy.

gdy wszystko wyschło wyciąłem w wykładzinie dziure pod głosnik i przykręcilem maskownicę.

zresztą wszystko widac na zdjęciach.

koszty to okolo 100zl z głosnikiem bez wzmaka.

Gra bardzo przyjemnie. potrafi zatrzęść autem. chociaż nieschodzi nisko i przy niższych czestotliwościach jest niezbyt ciekawie. natomiast swietnie sie z tym subem oglada filmy akcji w samochodzie :)

pozdrawiam i zapraszam do oceny.

Fajne!
  • #2 06 Paź 2006 21:41
    15jacek15
    Poziom 21  

witam

wykonane jest to schludna, ale moim zdaniem to zepsules sobie bagaznik, bo gdzie teraz schowasz koło ( ktore moze sie przydac ) no i glosnik na samym srodku bagaznika ??no chyba ze juz nie masz zamiaru nic tam wkladac.

no to okey

jak juz tak "zbeszcześciłeś" bagaznik to mogles wziasc mocniejszy przetwornik.

podsumowujac to dobrze wykonane ale niefunkcjonalnie moim zdaniem

dlatego 4/6

• #3 06 Paź 2006 22:38
    pol102
    VIP Zasłużony dla elektroda

fajny pomysł tylko gdzie się podziało o funkcjonalności bagażnika?? Mogłeś dać lepszy przetwornik i troche większy głośnik. tak na moje 4+/6

• #4 06 Paź 2006 22:50
    marniu
    Poziom 25  

ogólnie średnio mi sie podoba ale brawo za koncepcje , jeden minus to taki ze mogłes podfrezować żeby nie wystawała tak maskownica
    ze zdjęć wynika ze to chyba na stałe zmontowałeś ....
    widze tam Hertza ES 250 heheh

• #5 07 Paź 2006 09:12
    Gilotyn@
    Poziom 30  

Witam

Dość ciekawy patent w sumie pierwszy raz się z czymś takim spotkałem. Hmmm w sumie nie wiem co tu napisac heheh jak już tak robiłeś to wikszy głosnik trzeba było by dać. A co do koła zapsowego to są jeszcze kołoa zapowe w spreju.

pozdrawiam Gilotyn@

• #6 10 Paź 2006 16:32
    maxtz
    Poziom 27  

Witam. Ogólnie pomysł na głośnik w tym miejscu dobry i mnie się podoba:D Natomiast jeśli chodzi o resztę zabudowy to troszkę "kiszka":cry: I jeszcze jedno co to za deska z elektroniką z boku?????

• #7 10 Paź 2006 18:23
    elektryk1e
    Poziom 22  

hehe to przetwornica 12 -> 230 bedzie tez zabudowana :)

• #8 10 Paź 2006 18:26
    wuferone
    Poziom 10  

Fajne :) tez tak chce zabudować bagażnik tylko czyms mocniejszym :) wszystko ładnie tylko ta elektronika z prawej strony :( jesli maskownica głosnika bedzie z jakiejs metalowej siatki to bagaznik dalej moze byc funkcjonalny :))

P.S. Za brak koła zapasowego jest mandat :))

Pozdrawiam

• #9 10 Paź 2006 18:32
    elektryk1e
    Poziom 22  

gadalem ze znajomym policjantem i mowil ze musi byc tylko trojkat gasnica za kolo nie ma mandatu.

• #10 10 Paź 2006 18:40
    wuferone
    Poziom 10  

A mi powiedzieli co innego i wsadzili mandat :( na szczescie tylko 50 zł. Widac co region to obyczaj :))

• #12 11 Paź 2006 18:55
    wuferone
    Poziom 10  

A po zalataniu opony takim sprayem mamy do wyboru albo bardzo kosztowne czyszczenie tego srodka, lub wyrzuic opone :)

• #13 11 Paź 2006 22:08
    elektryk1e
    Poziom 22  

no i przyszedl nowy glosniczek :) infinity reference 250w rms 91db spl. przy 33hz dziwnie sie oddycha :)

• #14 12 Paź 2006 07:07
    15jacek15
    Poziom 21  

nio to moze fotki z nowym glosnikiem zapodasz ??

do kolegi : wuferone

lepiej jest pojechac w trase bez zadnego zabezpieczenia pod tym wzgledem prawda ??

zlapiesz kapcia w srodku lasu i co ?? myslisz ze bys sie zastanawial ile by kosztowalo jakies czyszczenie ??

Pozdrawiam Jacek

• #15 12 Paź 2006 21:04
    elektryk1e
    Poziom 22  

beda beda spokojnie :) musze jeszcze dopracowac mocowanie maskownicy

• #16 17 Paź 2006 10:24
    seba_x
    Poziom 31  

do czego potrzebne ci jest 230V ?

• #18 30 Paź 2006 17:37
    CJ_Basseer
    Poziom 24  

A ja mam takie pyt:
    CO robia tam te glosniki w polce... yyy...?

• #19 30 Paź 2006 17:40
    Cyborg_3D
    Poziom 21  

Siedzą sobie i czasami grają. Idiotyczna odpowiedz, na idiotyczne pytanie.

• #20 30 Paź 2006 17:41
    Gibon007er
    Poziom 22  

jak ten Infinity sie sprawuje ??

jaki model i jego cena na alleg.. :?: :)

pozdr

• #21 30 Paź 2006 17:46
    elektryk1e
    Poziom 22  

glosniki w polce graja od 70hz. sprawuje sie calkiem calkiem basik dosc szybki (24l). niedlugo sprawdze jak gra w BR. ja go kupilem za 260. na allegro powinny gdzies po tyle chodzic

• #22 30 Paź 2006 18:30
    wow
    Poziom 27  

A te głośniki w półce nie psują efektu gry subika?? Moim zdaniem tak! CJ_Basseer owi pewnie chodziło o to samo co mi :P

• #23 30 Paź 2006 21:10
    elektryk1e
    Poziom 22  

wszystko dziala jak powinno jeszcze tylko kwestia regulacji.

• #24 01 Lis 2006 12:34
    marasneo
    Poziom 15  

piekna konstrukcja "sąsiedzie" :) chyba lepiej zabudowac sie tego nie da... kolega zrobil cos bardziej szalonego :P przymocował gdn'a na dachu:D dał pelna maske, (woda) i tez swietnie grało, ale na tylnim siedzeniu raczej nikt nie chcial siedziec:D potem dołozył drugi głosnik:D gdy zobaczył ze to bylo dobre;)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME