Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Toledo 96 TDI - kontrolka(!)

06 Oct 2006 18:21 1491 13
  • Level 11  
    Witam:D
    Panowie pod co poza :ręcznym i wskazaniem poziomu płynu - podpięta może być ta kontrolka.Pali mi się ostatnio jak ruszę , jeśli stoję na odpalonym silniku - nie.Przy odpaleniu gaśnie ,jak ruszam to wygląda że dostaje jakiś sygnał i się zapala(nie gasnie już) , tylko co ona może jeszcze sygnalizować.Dwie pierwsze przyczyny wykluczone , czy to może być od niesprawnego ABS-u(pali się).pozdrawiam
  • Level 12  
    klocki hamulcowe mogą się kończyć

Dodano po 2 [minuty]:

a te kontrolki zapaliły się w tym samym okresie
  • User removed account  
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    kolega wie że kontrolka informuje o poziomie płynu więc chyba to sprawdził
    może sprawdzić włącznik od ręcznego
  • Level 11  
    :cry: to wszystko już sprawdzałem.Nie mam elektryki przy klockach ,a i płynu jest na full :|.Ta kontrolka zapala się tylko jak ruszę autem , jeśli stoję z odpalonym silnikiem problemu nie ma.Wygląda na to że jednak po ruszenu dostaje jakiś sygnał.Jeśli bujam autem , trochę przód trochę tył jest spoko.Wystarczy tylko ruszyć - przejechać max 2 m, już się pali.pozdro
  • User removed account  
  • Level 11  
    Zawsze sama. Czy jak odłączę kolejno wtyczki od wskażnika ręcznego i pływaka to ona powinna zgasnąć?(Czy muszę wyłączyć zapłon).Chyba tak , to coś mi wyjaśni :idea:.pozdro
  • Level 14  
    Jeżeli odłaczysz wtyczki to kontrolka powinna zgasnąć, nie trzeba wyłączać zapłonu.
  • Level 11  
    Pływak i kontrolka od ręcznego wyeliminowane :|, a świeci się dalej.Czy ktoś wie czy aby nie ma to powiązania z hydrauliką sprzęgła.To auto z silnikiem VW więc podobnie powinni być np. w Golfach TDI? :cry:.pozdrawiam
  • Level 10  
    Sprawdź czy masz dobry automat "stopu". Znajomy w vw borze miał ten problem. W 90% jestem pewny ze to to. Pozdrawiam
  • Level 32  
    cerzam wrote:
    Sprawdź czy masz dobry automat "stopu". Znajomy w vw borze miał ten problem. W 90% jestem pewny ze to to. Pozdrawiam

nie ta bajka, toledo I nie ma nic wspólnego z VW bora
  • Level 11  
    :cry: Wojtek wiem że nie ta bajka :|, w takim razie co jeszcze(ale sprawdzę wszystko) :?:pozdro
  • Helpful post
    Level 12  
    100% od niesprawnego absu mialem juz takie przypadki
  • Level 11  
    Ok. sprawa zakończona jak pisał ostatni kolega winny ABS.Ale uwaga dwie czujki , przy padniĘtej jednej świecił sie tylko ABS.Kupiłem dwie - po podmianie pierwszej zgasł wykrzyknik ale dalej palił abs, podmiana drugiej i bingo wszystko gra :D.pozdrawiam