Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z eeprom

10 Lip 2003 22:25 1851 11
  • Poziom 10  
    mam automat wrzutowy NRI G-18(podobno to francuskie) tyle ze on przyjmuje historyczne, niemieckie monety DM i fajnie by bylo przerobic go na ZŁ.... ale nie wiem z kad sciagnac program ktory by mozna wgrac na eeprom'a i obslugiwal by zl????

alebo gdzie mozna to dac przerobic???

nie za bardzo wiem co na tej kosci eeprom powinno pisac.... no po prosy nie wim ktora to jest:(

jak ktos wie to..POMOCY
    wielie dzieki za kazda odpowiedz
  • Poziom 27  
    Witam

Za czasów gdy na Krupówkach był salon gier, pełniłem tam z ojcem rolę głównego elektronika. Bardzo często sobie grałem, kredyty nabijało się otwierając drzwiczki z przodu i klikając takim drucikiem, którego normalnie trącała wlatująca moneta. Przyglądnij się wrzutowi czy niema jakichś ruchomych ścianek, do regulacji wielkości monety (średnica i grubość) i jej ciężaru (pęd). Wtedy rozróżnianie monet było tylko mechaniczne, a te wszystkie epromy na wielkich płytach zawierały poprostu program gry i wszystkie mapy obrazu (bmp w wersji 0.1)
  • Poziom 10  
    ja go rozkrecalam i zauwazylem ze tem jest 1 ruchoma czesc- klapka ktora przyjmuje/odzuca monety. a monety sprawdzaja jakes elementy (przypominaja trocze elektro magnesy... dowiedzialem sie juz ze to sprawdza pole magnetycze monety (kazda moneta wiec wykonana jest z innego stopu)) te elementy sa zalene jakims twozywem(sos podobnego jak tzw. goracy klej)

i jeszce jedno 50PF (fenikow) i 50 gr to wg. tego automatu to samo...

wiec jedna polska monete przyjmuje:)

jak jeszce cos wiedz to napisz
    i thanx za taodpowiedz
  • Poziom 16  
    do programowania wrzytnikow monet sluza specjalne programy komputerowe, kotre niestety sa bardzo drogie (ceny sa rozne ale najczesciej w tysiacach), ja nieposiadam zadnego takiego, ale nawet jak ktos taki posiada to ci go raczej nie udostepni bo musial za niego zaplacic kupe forsy, poszukaj raczej w okolicy kogos kto ci przeprogramuje wrzutkin za paredziesiat zlotych...
    Pomiar monety odbywa sie poprzez odczyt zmian pola elektromagnetycznego jakie wywoluje przelatujaca moneta przez cewke, czyli jest brak mozliwoscie mechanicznej regulacji przyjmowania monet :(
    a tak na marginesie to dales troche dziwny tytul tego posta (niewiele mowi o twoim problemie)
  • Poziom 27  
    Nie warto pchać się w przeprogramowywanie, można przecież zmienić analogową wartość z czujki indukcyjnej
  • Poziom 16  
    Akane napisał:
    Nie warto pchać się w przeprogramowywanie, można przecież zmienić analogową wartość z czujki indukcyjnej

zastanow sie dobrze co napisales
    przeciez zmiany indukcyjnosci wywolane przelotem monet sa rozne dla roznych monet, rozne nominaly wywoluja rozne zmiany pola, a miedzy monetami roznych krajow o roznych wartosciach nie ma proporcji np. 1 zloty wywoluje zmiane wieksza o 10% niz 1 marka, i 2 zlote wywoluja zmiane wieksza o 10% niz 2 marki, kadza moneta jest inna i trzeba ja indywidualnie pragramowac!!!
  • Poziom 27  
    Podałem najszybszą metodę na przerobienie użądzenia, autor tematu nic nie wspomniał o tym, że chce rozróżniać kilka różnych monet, a zatem moja odpowiedź jest na miejscu.
    Gruß
  • Poziom 16  
    no to milego odwijania po 1 zwoju cewki i sprawdzaniu czy akurat spasuje do tej monety ktora chcemy zeby przyjmowalo i przy okazji sprawdzaniu innych monet zeby kolesie nie wrzucali np. 0,25$ i wyskakiwalo im ze zaladowali za 5 zet
  • Poziom 22  
    Wrzutnik NRI G18 to wyrób niemiecki, cewki które tam są widoczne generują parametry określające skład stopu monety, średnicę, grubość i wagę. Programuje się to urządzenie specjalnym programatorem, przerzucając "wzorcowe" monety generujące parametry zapamiętane potem w wewnętrznym EEPROMie.
    Przestrojenie metodą "przewijania" cewek jest niewykonalne, ponieważ zmiana częstotliwości któregoś z generatorów nawet o kilka procent spowoduje brak akceptacji monet, nawet demontaż i ponowny montaż urządzenia wymaga niekiedy ponownego przeprogramowania.
    Model G18 jest u nas dość żadko używany, dlatego mało firm dysponuje sprzętem do jego zaprogramowania. Spróbuj skontaktować się z firmami zajmującymi się automatami do gier, może ktoś ci zaprogramuje, koszt to jakieś 30-40zł. U mnie w okolicach Bielska-Białej najbliżej można to zaprogramować w Czechach.
  • Poziom 10  
    ten automat ma 9 takich cewek... a nie 1 tak jak wam sie wydaje.... rozna wielkosc... 6 z jednej strony i 3 z drogiej...
  • Poziom 42  
    BlueTiger napisał:
    ten automat ma 9 takich cewek... a nie 1 tak jak wam sie wydaje.... rozna wielkosc... 6 z jednej strony i 3 z drogiej...
    A ne ma w tych cewkach włożony monet wzorcowych? A wogóle jakie są układy scalone na tej płycie? Jakiś MPU? Jakiś EEPROM?
  • Poziom 22  
    Monet wzorcowych nie ma na 100%, wzorce parametrów są zapisane w pamięci.
    Jest tam RAM podtrzymywany baterią (6116), ale i tak trzeba mieć co tam wsadzić. Niestety wartości generowanych parametrów przez te same monety zależą nawet od egzemplarza wrzutnika, tak że posiadając odczytaną zawartość pamięci z jednej sztuki nie pasuje ona do innej.
    Tak jak pisałem wcześniej - programowanie tylko wzorcami monet konkretnego egzemplarza.