Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Schemat centralki + opis kabli w kostce LANDI LES 98 a

pawlo krowiak 07 Paź 2006 12:36 10723 10
  • #1 07 Paź 2006 12:36
    pawlo krowiak
    Poziom 1  

Czesc potrzebuje schemat elektryczny centralki oraz opis kabli są w kostce podpiętej do centralki

0 10
  • #2 26 Lis 2006 23:54
    val
    Poziom 11  

Schemat połączeń jest tu http://www.tempra.org/ttt/schematy/landi.PDF
    Ja mam większy problem mam wyrwane przewody z dwóch wyłączników na desce rozdzielczej (cztery przewody).Nigdzie nie mogę znaleźć schematu jak je podłączyć.Jeżeli ktoś wie ,będę wdzięczny za wszlką pomoc.

0
  • #4 27 Lis 2006 11:02
    piotrdan
    Poziom 19  

dwa przełączniki? pewnie jeden przełącznik z diodą. dwa przewody do przełącznika a 2 do diody LED :)

0
  • #5 27 Lis 2006 16:05
    val
    Poziom 11  

Marka samochodu nie ma znaczenia.Źle się wyraziłem.To nie są przełączniki tylko przyciski.Jeden jest zielony i ma w sobie diodę(typowy do gazu) ale tylko dwa wyjścia.Drugi jest czerwony i jest to zwykły microswitch też ma dwa wyjścia.Nawet zakup oryginalnego przełącznika landi mnie nie ratuje bo ma gniazdo na wtyk czterobolcowy,a ja mam "gołe" cztery przewody.

0
  • #6 27 Lis 2006 18:40
    piotrdan
    Poziom 19  

Więc posłuchaj kolego, ten zielony przełącznik (bo to przełącznik) ma w sobie diodę ale się psuje więc zakłada się osobny przełącznik do włączania gazu a w tym zielonym przełączniku wykożystuje się tylko diodę. Tych przełączników już nie produkują więc kombinuje się :) 2 przewody do wł/wył gaz a 2 do LED.

0
  • #7 28 Lis 2006 00:03
    val
    Poziom 11  

Wymontowałem te przyciski i faktycznie ten zielony miał cztery nogi ale dwie są urwane a na pozostałych jest dioda.Domyśliłem się że tak to się odbyło jak napisałeś.Ale dalej jestem w punkcie wyjścia-gdzie który przewód.Myślę że czarny idzie na wyłącznik(zwieranie do masy włącza -wyłącza).Czerwony(5V) to pewnie +diody.Zostają dwa kable na których jest ok. 5V.Jutro będę główkował dalej.

0
  • #8 28 Lis 2006 08:27
    piotrdan
    Poziom 19  

Szukałem rozpiski ale nie mam, ja to robię na wyczucie (miernik i rezystor ) myślę że bez problemu dasz radę, To tylko 4 przewody :)

0
  • #9 28 Wrz 2008 09:27
    orzełekgiżycko
    Poziom 1  

ja mam ten sam problem...zielony przycisk z diodą popsuty a auto nie odpala...tylko że ja mam 3 kable(zółty czarny brązowy)a dwie z czterech nóżek na przycistku są zmostkowane??wiec domyślam sie żę jeden kabel to zasilanie np 5v(podłączone do zmostkowanych nóżek) drugi to masa diody a trzeci to sygnał do gazu?tak może być??pozdrawiam

0
  • #10 28 Wrz 2008 20:57
    val
    Poziom 11  

Jest tak jak piszesz,ale pod warunkiem że masz centralkę włączaną plusem.
    To było prawie dwa lata temu,więc nie bardzo pamiętam,ale chyba u mnie załączanie było masą.
    Łatwo to sprawdzić: na pracującym silniku dotknij na chwilę do masy przewód który uznasz za "sygnałowy" i naciśnij na pedał gazu,powinien przełączyć się na gaz.

0
  • #11 31 Sty 2011 15:06
    djkarl87
    Poziom 2  

Witam mam pytanie dotyczące tej własnie centralki a mianowicie tak jak kolega wyżej mam taki przycisk do przełączania benzyna gaz z zielona dioda i również mam przy nim tylko trzy przewody żółty czarny i brązowy a jedna czwarta nóżka jest zmostkowana i moje pytanie brzmi czy mogę ten przełącznik wymienić na coś takiego jak w aukcji

http://allegro.pl/nowy-przelacznik-centralka-kme-bingo-m-fvat-i1417714524.html

bardzo proszę o pomoc Pozdrawiam.

0