Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

telewizorek funai 14"

BolzZ 07 Paź 2006 15:04 723 5
  • #1 07 Paź 2006 15:04
    BolzZ
    Poziom 26  

witam
    obawiam sie ze nie uda mi sie z sensem opisac problemu, ale sprobuje.
    sytuacja wyglada tak, ze nie ma dzwieku, a obraz jest jakis poszatkowany, a czasem pojawia sie dzwiek i obraz jest prawie dobry, ale jakby przesuniety, i podzielony kreska na pol. kiedy sygnal jest bardzo slaby, to glos slychac, i obraz jest kiepski, ale widoczny normalnie... a problem zaczal sie po tym jak rozkrecilem telewizor zeby wyczyscic szybke odbiornika IR bo pilot juz zupelnie nie dzialal, no i po zlozeniu okazalo sie ze wlasnie cos jest nie tak, wiec zdjalem obudowe, wlaczam, i dziala dobrze, dotknalem plytki, i wtedy znow zniknal dzwiek, a obraz zrobil sie poszatkowany, jak znow jej dotknalem, to wrocilo do normy, ale jak kolejny raz zniknelo, juz sie nie pojawilo.
    jesli ktos ma jakies sugestie, albo pytania ktore pomoglyby w zlokalizowaniu usterki, to bede bardzo wdzieczny.
    pozdrawiam.

0 5
  • #2 07 Paź 2006 15:09
    CHACA
    Poziom 43  

Jedyna sugestia jaka przychodzi na myśl to:zimne luty na płycie głównej.

0
  • #3 07 Paź 2006 15:12
    BolzZ
    Poziom 26  

tez tak pomyslalem, ale czy to mozliwe ze po kilku czy wrecz kilkunastu latach nagle pojawily sie zimne luty? cholera, no zupelnie nie znam sie na telewizorach, wiec pewnie skonczy sie na serwisie :/

0
  • Pomocny post
    #4 07 Paź 2006 15:16
    CHACA
    Poziom 43  

Jest to bardzo realne,skoro TV ma kilkanaście lat!
    Moja propozycja na spokojnie:przelutować całą okolice zasilacza na początek,potem okolice WN.

0
  • #5 07 Paź 2006 16:37
    BolzZ
    Poziom 26  

:) no i okazalo sie ze miales racje. teraz mi glupio ze z blahego powodu zamieszanie robilem... :oops: to nawet nie byl zimny lut, tylko wrecz obkruszona cyna wokol nóżek.
    dzieki :)

0
  • #6 07 Paź 2006 22:50
    CHACA
    Poziom 43  

No jestem pod wrażeniem!
    A już chciałeś zanosić do serwisu.

Pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów :spoko:

0