Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana starego domofonu na Prestige v456 firmy MAREX

szabat 07 Paź 2006 16:44 2310 0
    szabat
    Poziom 10  
    Witam mam następujący problem - stary domofon zakładany ponad 10 lat temu produkcji Zakładów Elektronicznych Spółdzielnia Inwalidów w Nowem, a dokładniej model:
    SI "SIMECH"
    SI "POSTEP"
    "JANUSZ"
    TSK 1
    powoli odmawia mi posłuszeństwa,więc postanowiłem go wymienić. Zakupiłem domofon analogowy firmy Marex model Prestige v456 uniwersalny z gniazdem na generator wewnętrzny, który wg informacji na opakowaniu obsługuję instalację 4-,5-,6,ciożyłowe. Instalacja w moim budynku jest 4-żyłowa i do mojego mieszkania dochodzą kabelki kolorów niebieskiego, pomarańczowego i dwa białe chociaż to jest mało istotne. Mam problem z rozpoznaniem gdzie co podpiąć - nigdy nie montowałem domofonu.
    W schemacie nowego domofonu mam objaśnione, że:
    -do wejścia nr 1 mam podpiąć wejście sygnału na słuchawkę ;
    -do wejścia CA wejście sygnału z centrali lub napięcie do włączenia generatora wewnętrznego ;
    -do wejścia 2 wyjście sygnału z mikrofonu ;
    -do wejścia 6 masę ;
    -do wejść 9, 10 sterowanie ryglem lub pozostawić wolne przy instalacji 4 przewodowej.
    Na forum w teamcie [code:1:3ed3f7cf9a]http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic176987.html]znalazłem informację, że
    Cytat:
    w słuchawkach SIMECHA przewód:
    czerwony - słuchawka
    biały - mikrofon
    zielony - masa
    niebieski - wywołanie
    otwieranie zamka jeden przewód zwarty z masą drugi z mikrofonem.

jednak po analogicznym podpięciu do gniazda nowej słuchawki nie mogę otwierać drzwi i nie słyszę wywołania z dołu, gdy ktoś naciska przycisk domofonu na dole w bramie. Będę wdzięczny za wszlką pomoc.

Jeżeli już udaję mi się w jakiś dziwny sposób podpiąc wywołanie z centralki z dołu to wtedy nie moge otwierać drzwi albo drugi wariant jest taki, że słychać na górze dzwonienie ale po podniesieniu słuchawki odbezpiecza się zamek magnetyczny i nie słychać nic co ktoś mówi na dole ani na górze.