Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Tektronix
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Elemis Monitor TC 405 brak obrazu

07 Paź 2006 16:48 2034 28
  • Poziom 19  
    Witam.
    Problem polegał na przebiciu powielacza, iskrzyło aż miło. Nie miałem TPN 32 więc wstawiłem TPN 31. Wysokie zaczęło startować jednak ekran ciemny. Używając ""szukaj" podmieniłem TDA 4555 i TDA3505 i dalej ciemno. Idąc dalej TDA1170 miał pozwierane nogi więc wymieniłem. Raz ekran mi zaświecił niebieskim kolorem i po chwili zaczoł skakać w pionie. Płytka kineskopu sprawdzona, jest sprawna.
  • Tektronix
  • Poziom 36  
    Sprawdz opory w ograniczeniu I kineskopu,ok.1-3 kilo,moze dobry trop.Tymczasem.
  • Poziom 19  
    Opory i pr sprawdzone. Nie chcąc uszkodzić TDA 1170 mam wyciągniętą płytkę pionu. Czasami pojawi się krecha zielona albo niebieska ale większości ekran ciemny.
  • Poziom 33  
    Może podasz wyniki jakichś pomiarów napięć?

Remeknapr
  • Tektronix
  • Poziom 19  
    Peerek 2k2 w układzie ograniczenia prądu kineskopuwymieniłem był faktycznie przepalony. Sprawdziłem przetwornice i okazało się że kondy filtrujące to już pustynia - zostały wymienione. Dalej ekran nie świeci. Po włączeniu odbiornika głos jest jednak ciemno na ekranie. Jak nieraz załapie to ekran bez treści obrazu tylko albo biały lub niebieski. Nie mam oscyloskopu i nie mogę sprawdzić wyjść RGB z TDA 3505 jednak napięcie wynosi 1,8V a działa na kinolu mają napięcie 210V(zatkane). Czyając parę postów odnośnie tego odbiornika sugerowana jest płytka erozłącza. Stabilizator na tej płytce miał zimne luty po poprawieniu dalej nic. Napięcia z zasilacza 100V, 120V, 25V, 10V, 12V, napięcie G2 270V do 730V.
  • Poziom 30  
    Podaj jakie masz napięcia na pin.10 i 19 TDA3505.
  • Poziom 19  
    TDA 3505
    pin. 10 - 1,38V
    pin. 19 - 3,19V
  • Poziom 33  
    Jakie masz napięcia na elektrodach kineskopu?

Remeknapr
  • Poziom 19  
    Jak ekran jest ciemny to na wszystkich jest 210V. Jak zaskoczy to w zależności którym kolorem świeci wtedy to działo ma w granicach 65-70V i wyjście RGB układu TDA3505 tego koluru ma napięcie w granicach 4V
  • Specjalista AGD
    "Ryj" PK jeszcze raz.
  • Poziom 30  
    Z Twoich postów nie wynika czy jest regulacja jaskr. i kontr. na TDA3505.Dysponuję schematem TC 401 ale powinien być odpowiedni.Sprawdż jeszcze napięcia na C tranzystorów T501 i 502.Bez oscyloskopu to jest trudno zlokalizować uszkodzenie.Pisząc że PK jest sprawna, to podstawiałeś inną czy uważasz że ta jest dobra?
  • Poziom 19  
    Dzisiaj daje sobie juz spokój z tym telewizorem. Dalszą walkę zaczne w dniu jutrzejszym. Co do PK to nie podstawiałem innej tylko posprwadzałem wszyskie półprzewodniki które są dobre.
  • Poziom 14  
    Wymień TDA2593 - impulsy sancastle
    pozdrowienia jerzyk
  • Specjalista AGD
    biniu napisał:
    Dzisiaj daje sobie juz spokój z tym telewizorem. Dalszą walkę zaczne w dniu jutrzejszym. Co do PK to nie podstawiałem innej tylko posprwadzałem wszyskie półprzewodniki które są dobre.

Hmmm, nie byłbym taki pewien :| - zwłaszcza w torze niebieskiego koloru
  • Poziom 15  
    Też stawiałbym na TDA, sprawdź jeszcze regulację kontrastu często miałem uszkodzony tranzystor w module MD w ograniczniku prądu kineskopu (BC238).
  • Poziom 19  
    Witam.
    Podmieniłem jeszcze raz TDA3505,TDA4555 i dodatkowo TDA4565, tranzyt T204 BC238 w ograniczniku prądu też został wymieniony. Do tego wszystkiego jeszcze wstawiłem drugi powielacz i nic. Napięcie z PR 548 2k2 wychodzi do modułu -017V, Szerokość impulsów V T501 C-2,4V T502 C-0,1V. Ekran cały czas ciemny. Napięcia na katodach 210V. Nie mam do niego pilota i nie mogę sprawdzić czy reaguje napięciowo na regulację kontrastu.
  • Spec od TV
    Witam.
    Dobrze by było żeby podstawić cały moduł dekodera MD2041 z innej Westy lub Syriusza co by zawęziło obszar poszukiwania uszkodzenia.
  • Poziom 33  
    > Co do PK to nie podstawiałem innej tylko posprwadzałem wszyskie półprzewodniki które są dobre.

W PK występuje usterka, którą trudno wykryć miernikiem. Nie mam tego konkretnego schematu, ale jeśli jest to PK o oznaczeniu MW 2042, lub MW 2043 to wymień tranzystory T403, T413, T423 (u mnie BF423). Te tranzystory muszą być odpowiedniej jakości. Odkłada się na nich ok. 200V i lubią mieć upływność, co blokuje TDA3505.

Remeknapr
  • Poziom 19  
    T403, T413, T423 ( BF423) podmienione. Regulacja kontrastu i jaskrawości na układ jest. Dalej to by.... ciemne. Napięcie na działach 210V
  • Poziom 30  
    Na moim schemacie na C T502 powinno być 0,8V zobacz czy to napięcie się zmienia jak będziesz regulował szerokość IMP.V R530.Objawy są podobne, jeśli nie będzie odp.SC.Może być trafna rada z wymianą TDA2593.Sprawdż czy na pin 7 TDA2593 jest ~1,4V.
  • Poziom 33  
    Dobrze byłoby tak jak pisze pankracy 2 podmienić dekoder. Trzeba coś wykluczyć, bo tak w ciemno trudno coś radzić. TDA3505 jest "wredy" i bardzo wrażliwy na jakość sygnałów. Może być zły SSC, czy napięcie z układu ogr. prądu kineskopu i już się zablokuje.

Remeknapr
  • Poziom 17  
    Wymień elektrolity na PK od Super Punktu czy jak to się tam nazywa. Dwie sztuki 47uF i chyba 10uF.
    Zewrzyj końcówkę SZ z PK do +12v na chwilę i zobacz co się pojawi.
  • Poziom 19  
    Witam.
    Uszkodzenie było w TDA 2593 napięcie na 7 wynosiło 0,44V teraz 1,4V. Ektan już śieci bardzo jasno, widać poświatę obrazu i białe linie powrotów. Kondy pionu wymienione.
  • Poziom 30  
    Czy mamy rozumieć że naprawa już zakończona?
  • Poziom 19  
    Właśnie nie. Ekran niesamowicie jasny i białe linie poziome na całym ekranie. Obraz ledwie widoczny (coś się dzieje na ekranie).
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 19  
    S1-9V, S2 od 270 do 700V, PK-210 i 12V
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Post był raportowany.
    Przeniosłem z: TV