Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung CZ-21AO83N kłopoty z obrazem

07 Paź 2006 21:44 1336 3
  • Poziom 13  
    Jest to chasis KS1A21AO8. Objawy-zawężony obraz, wyrażny efekt beczki i pulsuje.Napięcie przy stb 135,po włączeniu powoli spada do 90 v i pulsuje 90 do 115 v.Przetwornica sztucznie obciążona od 60 do 150 W żarówką równo 128 wolt.Wymieniłem trafopowielacz,nie pomogło.Na sucho obmierzone wszystkie elem.wokół odchylania,a zwłaszcza kondens.impuls.Sugerowałem się dużym poborem prądu na odchylanie,przy średnim napięciu 110 v ,prąd ok.800 mA,dlatego dobrałem się do trafa.Nie wiem gdzie tkwi błąd mej analizy,dlatego proszę o pomoc.Gerard
  • Poziom 39  
    Dziwny objaw z tą beczką zwłaszcza że 21" niema jako takiej korekcji jak w 25" czy 29"..jednak zajął bym się podstawianiem kondensatorów stałych po kolei w odchylaniu....między innymi ten w cewkach...a tak wogule może cewki są walnięte...obserwój HOT-a...bo on jest bez radiatora i żeby nie upalić go...przy sprawnym TV napięcie B+ powinno być w granicach 130V oczywiście mówiąc sprawny mam na myśli że wystartowało WN i wszystko działa a nie np. że jest w st-by. Ta płyta to trudny model...bo ma jeden scalak odpowiedzialny za wszystko...:cry: życzę powodzenia w dalszej naprawie tego sprzętu. Pozdrawiam
  • Poziom 33  
    Prąd jest co najmniej dwukrotnie za duży. Podłącz na próbę jakieś inne ceki odchylające (bez zakładania na kineskop) i zmierz wtedy prąd. Sprawdź układ ograniczania prądu kineskopu.

Remeknapr
  • Poziom 13  
    To były cewki na kineskopie.G.