Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony KV-M2141K. Jak dostać się do menu serwisowego?

08 Paź 2006 02:20 1019 3
 • Poziom 10  
  W jaki sposób można dostać się do menu servisowego TV Sony KV-M2141K? Trzymanie wciśniętych P+ i P- podczas włączania zasiania głównym przyciskiem na przednim panelu nie skutkuje. Chciałbym skorygować geometrię obrazu.
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Pomocny post
  Poziom 13  
  To jest chassis be2a, które nie ma menu serwisowego
 • Poziom 10  
  Czyli wychodzi na to, że jedynym sposobem na korekcję geometrii jest mechaniczna regulacja cewek i rezystorów. Czy wie ktoś może jak zanleżć te, które służą do obrotu obrazu względem środka? Obraz jest odychlony od osi o jakieś 5 stopni w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. Zuważy łem też, że podczas zmiany trybu przesyłaniu sygnału przez scart z DVD (normanalny na RGB), przy RGB obraz jest o wiele bardziej wyraźny i ostry ale przesuwa się o około 1 cm w lewo. Czy da się to jakoś wyregulować?
 • Pomocny post
  Poziom 13  
  Nie ma potencjometrów, którymi reguluje się obrót obrazu ale można to zrobić (w niewielkim zakresie) popuszczając śrubę mocującą cewki odchylające na szyjce kineskopu i przekręcając zespół cewek w odpowiednim kierunku. Najlepiej zrobić to przy włączonym TV( zachowując oczywiście ostrożność żeby nie zostać porażonym) i ustawionym z przodu lusterku. Myślę, że 5 stopni jesteś w stanie skorygować w ten sposób.
  Co do wyrazistości obrazu w RGB to jest tak w większości starszych odbiorników i ja osobiście nic bym z tym nie robił.