Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Silnik do gabloty obrotowej

08 Paź 2006 10:49 1842 5
 • Poziom 10  
  Witam wszystkich serdecznie. Mam pewien problem. Dostałem do zrobienia projekt gabloty obrotowej do ekspozycji biżuterii, zegarków itd. o wymiarach 30x30x200cm. Na konstrukcję samego "akwarium" mam pomysł, ale zupełnie nie mam pojęcia jakiego użyć silnika, jakiej przekładni (tak by wszystko pasowało), aby obroty były w granicach 1-5 obr/min może troszkę więcej - w każdym razie by były one bardzo niskie. Proszę w związku z tym o Waszą pomoc...
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Pomocny post
  Poziom 27  
  Tak jak napisałeś - najważniejsza rzecz przekładnia - dobierasz przekładnię do silnika, albo silnik do przekładni. Jeśli będziesz miał silnik 1500 obr/min to potrzebujesz przekładni 1:300 - 1:1500.

  Można spróbować z silnikiem krokowym - i dodać regulację prędkości obrotowej.
  Silnik powinien być z małym kątem.
  Jeśli już silnik krokowy to można gablotę rozwiązać w inny sposób - aby nie kręciła się cały czas tylko np. przekręcała się na jedną ekspozycję - czekała 20 sek - i kolejna ekspozycja..
  Pozdrawiam..
  august
 • Poziom 10  
  Naq stronie www.elfa.se/pl znalazłem silnik prądu stałego od razu z przekładnią zębatą o obrotach 5obr/min przy przekładni 392:1, o momencie obrotowym 200mNm przy poborze pradu 45mA z 12 V i (druga wersja) 75 mA z 6V. Wygląda na idealny, ale problem w tym że mam wykonać obliczenia. Powiedzmy, że mam jakąś masę tej gabloty. W jaki sposb mam sprawdzić, czy to w ogóle ruszy i jak to policzyć?
 • Pomocny post
  Poziom 19  
  Zarówno silnik krokowy (w miarę dostępny) jak też podany silnik prądu stałego nie zapewnią obrotu podanej gabloty.Za duża masa.
 • Poziom 26  
  histeria napisał:
  Zarówno silnik krokowy (w miarę dostępny) jak też podany silnik prądu stałego nie zapewnią obrotu podanej gabloty.Za duża masa.

  Rzuć jakimś wzorem matematycznym.
 • Pomocny post
  Poziom 15  
  To nie masę ma obracać tylko pokonywać moment obciążający ( iloczyn masy i odległości tej masy od osi) a ELFA ma tylko ładne obrazki w katalogach ceny za to 2 krotnie wyższe. Silnik krokowy to prostsze rozwiązanie łatwiej go sterować.