Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakiego Windowsa kupić? Home czy Media Center?

oscar69 09 Paź 2006 17:43 3489 46
  • #31 09 Paź 2006 17:43
    maxter_xx
    Poziom 14  

Bogdanor napisał:
    no dobra widze sekta linuxa w ataku..wiec z innej manki , kolega oscar69 oczywiscie nie gra w zadne gry (w koncu komputer i gry ? fe, ) tylko wtedy moze ewentualnie sie brac za konfigurowanie lina do swoich potrzeb (dziwne ze ten bill skubany jakos to tak ulatwil- te durne nakladki graficzne na wiekszosc ustawien systemu, po co komu to, nie ?)

Ludzie jak nie macie pojęcia o temacie to dlaczego się wypowiadacie wprowadzając tylko zamęt i nieprawdziwe/nieaktualne informacje?
    Ja (jak i inni) nie poleciłem instalacji Slackware czy Debiana lub jeszcze innego "surowego" distro (choć swoją drogą parę lat używałem slacka i muszę powiedzieć, że to piękny system pomimo tego, iż nie ma w nim prawie żadnego konfiguratora).

Jeśli ktoś używa komputera tylko i wyłącznie do gierek to takiemu człowiekowi nie polecę linuksa (aczkolwiek sam czasem włączę UT czy Q3 i śmiga ślicznie na linuksie).

Teraz niemal każda dystrybucja kierowana do zwykłego użytkownika ma jakieś swoje narzędzie do konfiguracji np, jeden Yast w Suse czy kilka aplikacji w Ubuntu.

• #32 09 Paź 2006 17:49
    tzok
    Moderator Samochody

I tu jest właśnie największa bolączka tego systemu - co dystrybucja to inny zestaw narzędzi systemowych a i bawiąc się w ręczną edycję plików okazuje się, że są w różnych miejscach i mają różną strukturę/składnię.
    Wiem, że mam unikać takich dyskusji ale z drugiej strony jako MCP jestem winien Microsoftowi obronę i promowanie jego produktów.

Poza tym autor pytał który Windows...

• #33 09 Paź 2006 17:50
    _666_
    Poziom 29  

Witam

Sekcie linuksa mowie NIE.Pisalem system dla fanatykow.Myslicie,ze autorowi postu bedzie sie chcialo siedziec kilka dni zeby go skonfigurowac,przebijac sie przez jakies emulatory chcac w cos pograc?NIE SADZE.

Po co kupowac.Niech zrobi swoja dystrybujce linuksa.

A tak na powaznie.Kup XP Home,zabezpiecz go i smiej sie z tych co sie mecza z tymi linuksami.

Bez obrazy oczywiscie

Pozdro

• #34 09 Paź 2006 17:57
    oscar69
    Poziom 10  

Widze z dyskusji ze coraz wiecej osob broni microbilla.

Jako ze kompa potrzebuje do pracy na codzien i nie mam czasu na granie a tym bardziej na kilkudniowe konfigurowanie kompa... kupie XPeka.. HE skoro odradzacie Media Center.

KOLEJNE PYTANIE

Gdzie zakupic wersje XP oem z wszytskimi poprawkami na wrzesien zalaczonymi w serice paku 2 . Pytam poniewaz ostatnio gdzies w sieci widzialem taka edycje ..ale niestety piracka. Piracka wersja mnie nie zadowala.../ bo to komp biurowy wiec musi byc licencja./

Moze ktos zna adres jakiegos porzadnego taniego sklepu internetowego ... byle nie ba*ta :))

pozdrowka

• #36 09 Paź 2006 18:02
    max_gg
    Poziom 26  

Aktualnie dostępna wersja OEM Windows XP Home jest w wersji SP2.
    Można kupić ją bez jakichkolwiek dodatkowych rzeczy - po zmianie zasad licencjonowania przez Microsoft jest to możliwe.
    Koszt to ok. 340zł... Niezależnie od sklepu - taka polityka MS...

• #38 09 Paź 2006 18:11
    maxter_xx
    Poziom 14  

Widzę, że większość osób tutaj jest przeciwna używaniu linuksa, nie podając przy tym żadnych konkretnych argumentów (zasłaniając się jedynie, że jest trudny i ciężki do skonfigurowania co nie jest prawdą w obecnej chwili).
    Swoją drogą ciekawi mnie, czy gdyby dać komuś (kto się nie zna na obsłudze) komputer z zainstalowanym linuksem, a później (po roku?) próbować go nakłonić do zmiany systemu na windowsa - co taki człowiek by zrobił?

OFF TOPIC

• #39 09 Paź 2006 18:26
    _666_
    Poziom 29  

@ciubas:Czy Kolega sugeruje,ze nie umiem czytac?

Link,ktory podalem pozwala na zakup Xp Home SP2 OEM.Wiec w czym problem?

Kilka poprawek bedzie trzeba doinstalowac rezcnie

Dodano po 14 [minuty]:

@maxter_xx:Jak bym mal miec kompa tylko z linuksem lub go nie miec to bym wolal to drugie rozwiazanie.Widzilalem sporo linuksow,osobiscie probowalem,Mandrake,RedHata,Suse i innych.To nie dla mnie.

Jezeli Koledze zalezy to niech poszuka w moich starych postach.

• #40 09 Paź 2006 18:45
    jankolo
    VIP Zasłużony dla elektroda

Do kolegów _666_ i Ciubas: prywatne porachunki proszę załatwiać na PW a nie na Forum. Uprzedzam, że każdy post, który będzie zawierał elementy pyskówki będę usuwał bez względu za pozostałą jego treść a także będę wyciągał konsekwencje regulaminowe.

• #41 09 Paź 2006 19:17
    oggie
    Poziom 15  

W zasadzie różnica jest taka: jeśli kolega nie ma zamiaru wkręcać się w linuxowanie i grzebanie po plikach konfiguracyjnych, które skąd inąd nawet nie będzie kolega wiedział gdzie lezą to uważam temat za zakończony.

Z resztą pytanie brzmiało : jakiego WINDOWSA kupic, a tu setka zwolenników partii antybilowej atakuje jak psy kota.

Stąd polecam ponownie: Win XP HE, jeśli nie potrzebujesz usług AD, Win XP Prof jeśli marzą Ci się bardziej górnolotne usługi dane z góry prze Microsoft (??!!) w stylu właśnie AD czy dodatkowe zabawki w linii poleceń.

Pozdrawiam
    Piotr

• #42 09 Paź 2006 19:30
    mroova81
    Poziom 16  

A ja bym bardzo chciał linuxa... Niestety mam laptopa (asus A6RP AP002) i knopix uruchamia się tylko z atrybutem failsafe, kubuntu (wole KDE) tylko z ACPI=off w żadnym nie działa dzwięk. No i ten laptop bez ACPI... Nawet nie wiem czy wifi działa? Nie sprawdzałem. Teraz bede próbował z mandriva 2006 power pack. może zna ktoś jakieś ciekawe distro na laptopy?
    Wogóle nie kumam konsol jeszcze dodam.
    Jeszcze jedno pytanko: co dokłądnie jest dołożone do media center??

• #43 09 Paź 2006 19:43
    oggie
    Poziom 15  

Na lapciaku spróbuj postawić Mandrake'a. Do tej pory stawiałem go na Dellach Latitude 610, na Aristo smart (bodajże model 210) i na kilku Toshibach. Nie stwarzał problemów na żadnym z nich. Poza tym - jesli jak piszesz nie rozumiesz zbyt wiele z konsoli, Mandrake będzie dobry na początek z powodu dość dużego "zwindowsowienia" --> "klik & make"
    Kumpel z powodzeniem stawia też na lapciakach Fedore 5

Pozdrawiam
    Piotr

• #44 09 Paź 2006 19:48
    mroova81
    Poziom 16  

Ale mandriva to dawny mandrake czy tak? A fedore to dawny red hat tak? Bardzo dawno temu miałem przez chwile red hata (chyba 6.2 gratis dostałem do plyty Abit BE6) i nie bardzo mi się podobał...

• #45 09 Paź 2006 19:52
    oggie
    Poziom 15  

Dokładnie tak jak napisałeś. Osobiście Fedora również mi nie pasuje, za to wiem że z powodzeniem wstaje na laptopach różnych producentów i różnych ich konfiguracjach. Nad Mandrivę osobiście wolę Mandrake, pewnie z sentymentu. Pomyśl też nad nowym Auroxem. Zapowiada się ciekawie, i ma dobre wsparcie dla wszelkich urządzeń wewnątrz twojego lapa:)

• #46 09 Paź 2006 20:22
    jannaszek
    Poziom 39  

prośba do moderatora ,aby zablokował temat lub skutecznie karał wszystkich nachalnie przekierowujących temat na LINUXA - mimo że darzę go prywatnie szacunkiem
    ta melodyjka wraca na okrągło i przy lada sposobności każdy [w tym momencie to już maniak] przedstawia wyższosc linuxa nad windowsem[jak wuższośc wielkiej nocy nad Bożym narodzeniem]podczas gdy to nie ma nic wspólnego z tematem
    /przepraszam za ew.ortografię/

• #47 09 Paź 2006 20:24
    oscar69
    Poziom 10  

Do szanownych kolegow. Poniewaz wiekszosc interesujacych mnie rzeczy zostala tutaj juz wyjasniona a kolega admin moderator jankolo
    straszy banami usuwaniem watkow etc. pozwole sobie osobiście zamknąć wątek jako autorowi. Przy okazji znam uprawnienia moderatorow. Moderator ma zawsze racje, jednak w tym watku nie bylo zadnej pyskowki. Całość wypowiedzi to konstruktywna konwersacja, ktora spowodowała, że sprawdze dystrubucje pod znaku pingwina.....

A propos czy wiecie , że pingwiny mieszkające na Antarkydzie.. to juz ostatnie żyjące linuxy.??

Czy wiecie jaki jest najbardziej ropowszechniony wirus na świecie...
    -WINDOWS :))

Tym humorystycznym akcentem dziekuje wszystkim za opnie i wypowiedzi

Szukaj w 5mln produktów