Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Siemens M65 - jak wgrać update?

bytnar_04 08 Oct 2006 15:29 1821 17
    bytnar_04
    Level 10  
    Witam!
    Mam taki problem, a mianowicie. Kupiłem oryginalny kabel DCA-540 i chciałem wgrać nim update softu na v50 (mam narazie v12). Jednak program do aktualizacji nie wykrywa w żaden sposób tela (ani automatycznie, ani ręcznie). Przez kabel mogę przesyłać pliki poprzez mpm. Kabel jest poprawnie zainstalowany. Co robić? Proszę o radę.
    fryc88
    Level 15  
    osobiscie polecam kabelek na COM, nie wiem jaki jest ten ktory masz, bo nie znam sie specjalnie na oryginalnych kablach :P

jesli chodzi o aktualizacje softa nie podales zadnego konkretnego info wiec zakladam ze masz WinSWUP
    sciagasz oczywiscie z wybranym LangPackiem, jesli dobrze pamietam, polski jezyk to LG4
    w WinSwupie musisz odznaczyć opcje PRE Check i Post-Check, w opcjach wybrac odpowiednia predkosc i port com i kliknac 'start' i doslownie sekunde po kliknieciu wciskasz czerw. sluchawe i reszta robi sie juz sama...

jesli napisalbys dokladniej jaki program, jak to ustawiasz i podlaczasz, moglbym dokladniej pomoc
    bytnar_04
    Level 10  
    Pobrałem ze stony producenta update M65_500400.xbz_update i przez nie próbowałem zaaktualizować.
    fryc88
    Level 15  
    na stronce widze ze jest podany dokladny opis jak to zrobic:

Update

Connect your mobile to the PC using one of the following cables compatible with your M65:

Data Cable DCA-500 (serial->serial) / Data Cable USB DCA-510 (USB->serial, use only COM port 1 to 9). Please note that the Data Cable USB DCA-540 (USB->USB) is NOT supported.
    start the downloaded firmware file (.exe) and follow the instructions
    Finalise the update process with the following steps:
    - enter PIN (SIM required)
    - press *#9999# on your keypad
    - press the "send" button and confirm with "yes"
    - turn off your mobile phone and switch it on again

z tego co zrozumialem z instrukcji w prog. do aktualizacji recznej, podlaczasz wylaczony telefon, wybierasz port COM do ktorego podlaczony jest telefon i klikasz start, a jak w programie pokaze sie zeby wlaczyc tel to po prostu go wlaczasz...sprawdz tylko czy dobry port wybrales

i mysle ze jesli masz sprawne porty COM, to nie powinienes miec problemow ze zaktualizowaniem softa
    ewentualnie napisz, jakie komunikaty dostajesz na ekranie z prog. do aktualizacji
    djn
    Level 25  
    wyraznie jest napisane:
    "Cable USB DCA-540 (USB->USB) is NOT supported."
    czyli po polsku kablem usb dca-540 nie wgrasz aktualizacji...
    fryc88
    Level 15  
    heh moj blad, nie doczytalem tego :P
    faktycznie jak djn mowi, nie wrzucisz tym kablem softa, a przy innym kablu reszta tak jak opisana przezemnie powinna zadzialac
    bytnar_04
    Level 10  
    Ja dobrze wiem że było napisane iż tym kablem nie można wgrać update. Dlatego właśnie pytałem czy jednak jest to możliwe.
    zbigniew tomczak
    Level 23  
    możesz przerobić ten kabel na serwisowy--na tym forum jest opis--szukaj..
    soft i kabel to nie wszystko--musisz mieć program do wgrania i zrobić test pont--przy takiej wysokiej wersji softu--lub MARTECHA--bez który kosztuje 1800zł..

pozdrawiam*****
    bytnar_04
    Level 10  
    A nie da się wgrać softu bez przerabiania tego kabla?
    ZAHYR
    Level 32  
    zbigniew tomczak od kiedy do swupa potrzebny jest testpoint?

bytnar_04 bez przerabiania nic nie zdziałasz, jesli nie chcesz przerabiac, kup kabel chociazby na com. Jesli zalezy ci jedynie na update softu to moesz to zrobic za pomoca SOA na stronie Siemensa.
    bytnar_04
    Level 10  
    Tak, zależy mi tylko na update softu. Proszę o wytłumaczenie dokładniej co to jest to SOA bo nie jestem wtajemniczony.
    djn
    Level 25  
    ZAHYR wrote:
    Jesli zalezy ci jedynie na update softu to moesz to zrobic za pomoca SOA na stronie Siemensa.

tak? no to sprobuj uaktualnic M65 przez SOA, zycze powodzenia:)
    jedyne wyjscie to kabel...
    bytnar_04
    Level 10  
    Wszystko jest fanie tylko że ja dalej nie wiem co to jest to SOA! Powiedzcie, co to jest?
    djn
    Level 25  
    nie masz na swoim komputerze przegladarki internetowej, zeby wpisac www.google.pl?
    bo w goglach mi wyskoczylo na temat SOA i siemens 986 stron w jezyku polskim, nie mozna byc az tak leniwym:)
    SOA-Service Oriented Architecture
    a w skrocie i po polsku to aktualizacja oprogramowania poprzez gprs...
    ZAHYR
    Level 32  
    djn wrote:

SOA-Service Oriented Architecture
    a w skrocie i po polsku to aktualizacja oprogramowania poprzez gprs...

Tak? To chyba słabo z twoim angielskim, Service Oriented Architecture oznacza zupełnie co innego i jest powiązane z architekturą programowania.
    Poprawna nazwa wspominanej wcześniej usługi to: SOA - Services Over Air. Istnieje możliwość uaktualnienia M65 przez SOA, należy tylko odpowiednio spatchować telefon.
    djn
    Level 25  
    dobra, przyznaje ze nie to wkleilem co trzeba, a wiec moze i slabo z moim angielskim ale ze zrozumieniem tematu chyba jest ok bo kolega sie pytal jak wgrac update do m65 i a przez gprs sie nie da :)
    jesli dalej twierdzisz, ze sie da to spatchuj m65 i uaktualnij mu oprogramowanie, tylko nie wiem jak to zrobisz jesli Siemens nie udostepnia tej uslugi dla tego telefonu? dla niektorych tak ale dla m65 nie
    ZAHYR
    Level 32  
    djn aktualizacje nie są wybierane poprzez strone siemensa, ale z oprogramowania telefonu, m65 ma praktycznie identyczna plyte i oprogramowanie jak cx65/70, cx65, który niby też nie jest obsługiwany, od cx70 różni brak kilku funkcji czysto softwareowych które można bez problemu dograć do telefonu patchem i zmienic odpowiednie bloki w eepromie aby uaktywnić te fukncje. Przyznam że bytnar_04 z kabelkiem dca-540 i swoją wiedzą nie zmodyfikuje softu tak, aby skorzystać z SOA, co mijałoby sie z celem bo mając kabel dca-500 lub dca-510 wgralby update tym wlasnie kabelkiem.
    djn
    Level 25  
    ZAHYR wrote:
    Przyznam że bytnar_04 z kabelkiem dca-540 i swoją wiedzą nie zmodyfikuje softu tak, aby skorzystać z SOA, co mijałoby sie z celem bo mając kabel dca-500 lub dca-510 wgralby update tym wlasnie kabelkiem.
    no i o to mi wlasnie chodzilo, ze dysponujac tym kabelkiem i telefonem w takim stanie nie da rady:)
    mysle, ze mozna zakonczyc ta dyskusje...