Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Błąd kolorów Pixma 3000. Czy to wina tuszy czy drukarki?

08 Paź 2006 16:24 2049 13
  • Poziom 11  
    Test dysz wychodzi idealnie oprócz ...kolorów. Czerwony jest filoletowy a prawie brązowy. Żółty jest bardzo blady podobnie jak niebieski.

Wyrównanie głowic, czyszczenie dokładne nie pomaga. Zabawa profilami kolorów tez nie pomaga.

Tusze->zamienniki PROCOLOR (macro-jet.com)

Czy problem tkwi w tuszach czy drukarce??
  • Poziom 11  
    Jeśli test dysz jest ok wynika z tego, że albo w komorach jest zły tusz albo jest on wymieszany na końcówkach dysz. Spróbuj wyczyścić dysze drukujące -programowo. Jeśli to nie pomoże wymień wkład z atramentem
  • Spec od drukarek
    Ja bym też podejrzewał zabrudzenie drukarki, dokładniej okolic stacji serwisowej - może resztki zużytego tuszu zalegają gdzieś w okolicach dysz i częściowo mieszają się ze świeżym.
  • Poziom 11  
    Drukarka nowa ze sklepu, mały przebieg, dopiero oryginalne tusze się skończyły. po godzinie prób odzyskała kolory, ale nie wiem na jak długo. czy 10 krotne czyszczenie dokładne pod rząd moze mieć na to wpływ?

Jeżeli jest zabrudzona "strefa serwisowa" to wyczyścić ją czy poczekać?
  • Spec od drukarek
    Z tym wewnętrznym czyszczeniem to lepiej poczekać, skoro teraz drukuje dobrze. To się często zdarza, że drukarki (takie ze stałymi głowicami) mają tymczasowe problemy z drukowaniem po wymianie pojemników (zwłaszcza z oryginalnych na zamienniki) - nie tylko mieszają się ze sobą tusze o nieco innym składzie chemicznym, ale przy wymianie do głowicy dostaje się pewna ilość powietrza. Pewnie z głowicy po programowych czyszczeniach zostały usunięte resztki tuszu z oryginalnych pojemników, ale teraz okaże się, jak będzie się sprawowała z tymi zamiennikami...
  • Poziom 11  
    Dziwne, ostatnio do żółtego i czerwonego tuszu dostał się ...niebieski i powychodziły w środku w tuszach dziwne kolory. Jak to mozliwe? Czego to wina?

• Poziom 34  
    proponuje sprawdzić i wymyć moduł odsysania, oraz zmienić tusze(najlepiej na orginały)na inne (innej firmy). prawdopodobnie sie zabardzo z nich leje i powoduje mieszanie ich w pozycji parkowania głowicy na module odsysania
  • Poziom 11  
    Wymieniłem, wyczyściłem i jak nie używam ok 2 tygodni to żółty już jest zmieszany po 1 stronie druku z niebieskim.

• Poziom 34  
    Prawdopodobnie jakiś pozostałości w głowicy po starym nie orginalnym tuszu, lub na stacji czyszcącej. Podrukuj trochę a napewno ustąpi.
  • Poziom 19  
    to zmieszanie jest spowodowane solidnym zabrudzeniem modułu czyszcząco zasysającego - taka ilość czyszczen jednorazowych na pewno nie pozostanie bez znaczeia na stacji servisowej.
    Jest też wielce prawdopodobne że stacja servisowa niewłaściwie dolega do głowicy w czasie spoczynku i to może spowodować przeniesienie kolorów. Lub coś leży w kolorowym ssaku - smieć jakowyś.
    śmialo przeczyść co nieco stację servisową wodą i "maczkiem" na patyku (raczej nie waciany bo włókna zostawia) no i dobrze byłoby też spłukać syf z czoła głowicy.
  • Spec od drukarek
    To mniej prawdopodobne, ale też możliwe, że głowica jest rozszczelniona wewnątrz i dlatego jeden kolor przesącza się do drugiego.
  • Poziom 19  
    O to to też jest możliwe - !!!!
    A doszczelniałeś kiedyś coś takiego - mie sie raz chciało i udało - ale metoda moja nie jest fajna.?
  • Spec od drukarek
    Ja tylko kilka razy rozkręcałem głowicę do czyszczenia - jest tam w środku taka gumowa wkładka między kanalikami prowadzącymi ze zbiorniczków z tuszem, a dyszami w głowicy. Ona mogła się skrzywić i dlatego różne kolory się ze sobą mieszają. Ale rozkręcanie głowicy to ostateczność, bo łatwo można ją jeszcze bardziej przy tym uszkodzić.
  • Poziom 19  
    Sorka myślałem że może coś wiesz, jakieś doświadczenia - ale nie chodziło mi o szczelność na gumce lecz w innym miejscu. ALe dzięki.
    Z Leartem musze o tym pogadać, widze że ma trzoche dosświadczenia.