Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Drukarka Laser Color Samsung CLP-500 złe wypełnienie tonerem

08 Oct 2006 17:03 1882 6
 • Level 11  
  Witam wszystkich

  Mam problem z drukarką jak w temacie, przebieg ok 25tyś. tonery oryginalne, bęben ok, pas transmisyjny ok. Na wydruku testowym jest złe pokrycie tonerem wygląda to jakby części toneru odklejało się podczas utrwalania są dokładnie jaśniejsze plamki (nieregularne) dodam, że na wszystkich kolorach. Ciekawostką jest to, że na obrzeżach wypełnienie jest ok. Wykonałem konserwację drukarki, wydruk się poprawił jednak daleko mu do ideału. Jak by ktoś pytał to utrwalanie jest ok -czyste. Zaobserwowałem, że odwzorowanie na pasie transmisyjnym jest ok (tyle ile można zaobserwować, nie widać różnic w pokryciu). Przewiduję, że to rolka rozładowująca ale! Mam, Epsona kolor z takim samym problemem, przełożyłem rolkę rozładowującą do sprawnego modelu i na wydruku nie było zmian (pas i bęben 100% ok -sprawdzone). Dlatego przed zamówieniem rolki piszę do was może ktoś zetknął się z tym problemem w innych maszynach. Bo to jest mój drugi przypadek nierozwiązany zresztą :(
  [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
 • Level 25  
  Witam

  A jak wygląda pokrycie tonerem wałków magnetycznych? - tzn.czy są idealnie pokryte tonerem na całej długości?
 • Photocopiers specialist
  toner oryginał, czy jakiś napełniany?
 • Level 11  
  Pokrycie wałków jest ok na całej długości -katridże z tonerem założone nowe (oryginalne) sytuacja jest bez zmian. Dodam że wałki są w katridżu każdego z kolorów i wymieniane są wraz z katridżem. Wszystko wskazuje na elektrodę rozładowującą przynajmniej na tym rejonie skupiam swoją uwagę. Postaram się dziś zamieścić skany strony testowej.
 • Photocopiers specialist
  zatrzymaj kartke przed piecem
 • Level 11  
  Witam wszystkich!

  Znalazłem przyczynę usterki, dokładnie przyczyną był styk od pasa transmisyjnego. Wcześniej tego nie wyeliminowałem gdyż w tym miejscu jest ciemno i dopiero przy dobrym oświetleniu widać było zaśniedziały styk. Dziękuję wszystkim i zamykam temat.
 • Photocopiers specialist
  nowe doswiadczenie - dzieki