Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Scaner Vista Astra 2200 - zle skanuje

Glifiarz 08 Paź 2006 17:52 971 7
  • #1 08 Paź 2006 17:52
    Glifiarz
    Poziom 16  

Witam wszystkich ponownie!!!

Poblem jest następujący:skaner ma zainstalowane stery,test scanera rzebiega prawidlowo,skanuje,ale...obraz ze skanera jet dziwny,jesli to wina konfiguracji,to prosze o pomoc w tej czynności,a jeśli to wina scanera,to także prosze o pomoc.Najważniejsze jest czemu tak skanuje.
    Na dole załączam plik ze skanem dokumentu.

Pozdrawiam i czekam na szybką odpowiedź.

0 7
  • #3 08 Paź 2006 18:40
    Glifiarz
    Poziom 16  

witam!
    To był dokument tekstowy,a poza tym nieważne co bym skanowal to i tak wychodzi to samo,wydaje mi się że już na wszystkie sposoby próbowalem i to samo.
    Pozniżej zamieszczam skan czystej kartki.
    Pozdrawiam

0
  • #4 08 Paź 2006 19:22
    tronic1
    Spec od komputerów

W zasadzie do prostego skanowania nie potrzeba nic ustawiać.Skanujesz programem dołączonym do skanera ? Z Worda na przykład tak samo wygląda ?
    Skaner nowy czy z innego źródła ? USB czy LPT ?

0
  • #5 08 Paź 2006 19:33
    Glifiarz
    Poziom 16  

skanuje oprogramowaniem ktore sciagnalem z neta,ale jestem pewien ze jest dobre,skaner nie jest nowy,moj szfagier z niemiec przywiozl i mi dal,bo on nie potrzebuje.I dlatego moze cos jest nie tak,nie wiem moze lampa zepsuta??Nie mam pojecia,bo nie pracowalem ze skanerami.Dlatego pisze na forum z prosba o pomoc.Co bym do niego nie wlozyl,wszystko skanuje w ten sposob

Pozdrawiam

Dodano po 1 [minuty]:

jest to skaner na usb,ale ma tez inne zlacza,ja uzywam usb,bo tylko taki kabel mam

0
  • #6 08 Paź 2006 19:45
    tronic1
    Spec od komputerów

Lampa świeci normalnie na biało ? Szyba czysta ?
    Zasilacz oryginalny ? To wygląda jednak na uszkodzenie skanera.Naprawa chyba nie opłacalna,chyba że sam potrafisz.Rozbierz,sprawdź jak wygląda płytka z elektroniką,czy kondensatory nie wylane,czy płytka czysta.Może zasilacz uszkodzony,bez filtracji napięcia ? Sprawdź to.

0
  • #7 08 Paź 2006 19:57
    Glifiarz
    Poziom 16  

Ok jak tylko bede mial chwile to rozbiore i zbadam,nie spodziewalem sie ze to moze byc wina zasilacza,nie jes oryginalny,uzywam zasilacza od laptopa,ale wydaje sie z wszystko jest o,lampa swieci bardzo ladnie na czysto bialo,szyba tez czysta.Wydaje mi sie ze zasilacz od laptopa powinien miec filtracje napiecia.Juz mi rece opady,nie wiem,ale rozbiore i zobacze,jak nie bedzie dzialac to wyzuce i juz.

Dzieki wielkie i pozdrawiam

0
  • Pomocny post
    #8 08 Paź 2006 20:05
    tronic1
    Spec od komputerów

Sprawdź jeszcze na innym zasilaczu,czy będzie taki sam efekt.

0