Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

telestar 9155 tylko pionowa linia na ekranie

08 Paź 2006 18:16 1059 4
  • Poziom 10  
    witam
    nie mam prawie wcale pojęcia o naprawie telewizorów, ale trzeba spróbowac
    oglądałem Tv i nagle ekran zrobił się ciemny i pozostaje tylko biała pionowa linia na środku ekranu.
    nie wiem czy nie ma to coś wspólnego z odchylaniem pionowym( tu sie pomyliłem miało by poziomy) lub może kondensatorem (tu również: miał by transformator) zasilającym kineskop

proszę o pomoc i serdecznie dziekuję
  • Poziom 30  
    jak pionowa to zn ze brak jest odchylania poziomego. Sprawdz lutowania na gniazdach od cewek odchylajacech na płycie i przy cewkach (cewki są na szyjce kineskopu) sprawdżź ogólnie zimne luty .

• VIP Zasłużony dla elektroda
    Witam
    Jeżeli biała pionowa linia, to masz uszkodzenie w układzie odchylania poziomego, a nie pionowego :P
    Sprawdż elementy przy tranzystorze odchylania poziomego, pojemności i luty.
    Nie ma czegoś takiego jak kondensator zasilający kineskop :D
  • Poziom 23  
    masz uszkodzenie w odchylaniu poziomym - sterującym cewkami na kineskopie...
    z cewek wychodzą 4-przewody zakonczone wtyczką która jest wpięta do płyty głównej - wymontuj płytę -odwróć ją i posprawdzaj -mogą być zimne luty lub wypalenie--poruszaj tą wtyczką--uważaj bo jest duże napięcie..
    jak nie pomoże to musisz sprawdzic kondensatory - nie elektrolityczne - w obwodzie cewek i poziomu.....
    Pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    juz sprawne thx wielkie dla was panowie.
    wyjąlem płyte czego nie robiłem mój błąd i pczy jednej z cewek lut był przepalony i nie łaczył oraz przy kondensatorze(nieelektrolitycznym) była pewna luka cho pewnie była oki ale też poprawiłem.
    TV śmiga póki co i ozbaczymy na jak długa. raz jeszcze dziękuje i pozdrawiam.