Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Osprzęt kablowy
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piecyk gazowy Campingaz Katalytik 5000CR

08 Paź 2006 20:35 3550 2
 • Poziom 10  
  Mam taki piecyk, używany jeden sezon. Dotąd nie było problemów, ostatnio nie chce się prawidłowo zapalić, udaje się to za którymś razem a jeśli się już zapali to lubi sam zgasnąć po kilkunastu minutach. Zauważyłem, że na palniku pilocie tam gdzie jest iskrownik i termopara gdy jest wszystko dobrze pali się płomyk zaraz u wylotu palnika tak, że podgrzewa on termopare i jest ok. Natomiast coraz częściej przy zapalaniu płomyk pojawia się ale nie bezpośrednio przy wylocie palnika ale pół centymetra od wylotu tuż nad elektrodą iskrownika w dodatku pali się syczącym płomieniem i wtedy nie podgrzewa termoparyi piecyka nie da się rozgrzać.
  Czy problem może być w jakości gazu, ten którego używam to Shella?
  Pozdrawiam
 • Osprzęt kablowy
 • Poziom 22  
  Oczywiście jakość gazu jest bardzo ważna!
  Mam ten sam piecyk i kiedyś coś pokusiło mnie by przy małej ilości gazu odwrócić do góry dnem butlę.Efekt był taki sam jak opisujesz :[[[ (u ciebie może być też zgorzel na dyszy)
  Zdjąłem wąż z butli, nadusiłem pokrętło regulacji gazu w piecyku i równocześnie z całej siły dmuchnąłem w wąż.Po przedmuchaniu wszystko wróciło do normy.
  Najprawdopodobniej masz zabrudzoną dyszę na wylocie...
 • Osprzęt kablowy
 • Poziom 10  
  Witam, wyczyściłem cały palnik, przedmuchałem silnym strumieniem powietrza od strony butli i wróciło do normy. Pozdrawiam :)