Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi A4 modul komfortu???

08 Paź 2006 20:50 33235 21
  • Poziom 10  
    Mam problem z moim A4 1998. Prezestaly mi dzialac el. szyby centralny i wyswietlacz komputera w liczniku, podejrzewam ze cas jest nie tak z modulem komfortu ale nie mam pojecia gdzie on jest. takze mam prosbe o podanie mi polozenia tego modulu.

Z gory dzieki
  • Poziom 27  
    modul komfortu jest w drzwiach kierowcy
  • Poziom 10  
    rozbieralem drzwi kierowcy i oprocz silniczka szyb znalazlem jedna mala czarna skrzyneczke, ktora znajduje sie u gory. Odpialem w niej trzy kable w celu sprawdzenia czy nie sa zasniedzialem i bylo oki. Wiec nie wiem czy o ta skrzynke chodzi.Da sie zauwazyc ze jak pojade na myjnie to po umyciu wszystko zaczyna dzialac przez chwile a potem znowu nie dziala.
  • Poziom 13  
    Dlaczego zaczynasz od końca ? Naprawę proponuje zacząć od sprawdzenia okablowania . SprawdX łączniki dzrzwiowe , wiązkę przewodów pod listwą podłogową . Generalnie miejsca narażone na uszkodzenia mechaniczne i korozję .
  • Poziom 10  
    sprawdzalem juz cale okablowanie w drzwiach i wszystko wyglada na dobre.Okablowanie tez z jednej i drugiej strony pod dywanikami i tez wyglada na dobre mimo ze jest tam mokro. Przeczytalem na forum opis z podobnymi objawami jak moje i gosc sprawdzale wlasnie modul i tam znalazl problem. Moze umnie jest to samo dlatego chcialem to sprawdzic lecz nigdzie nie znalazlem gdzie on sie znajduje.
  • Poziom 10  
    Czy nikt nie jest w stanie powiedzieć mi gdzie znajduje sie ten moduł komfortu????
  • Poziom 28  
    w tym aucie niema modółu komfortu.sterowniki szyb są w drzwiach.centralny zamek działa na podciśnienie i jest to pompka podciśnienia razem z modółem.
    szukaj w bezpiecznikach tam tkwi usterka
  • Poziom 24  
    Po pierwsze sprawdz dokładnie bezpieczniki!
    Jestem przekonany ,miałem już takie przypadki,że w wiązce tam gdzie są slady wilgoci i korozji mogło "ugnic " jakieś lutowane połączenie najczęściej zasilające moduły odpowiedzialne za problemy w twoim aucie.Odwiń wiązki w tych punktach i sprawdz.
  • Poziom 10  
    wiesz co ale ja juz przegladnalem i bezpieczniki i wszystkie przewody wlacznie z drzwiami kolo komputera i nic sie nienpoprawilo, jedynie tylko zaswiecil sie komputer przy zegarach. Aha przestalo dzialac podlaczenie do kompa i nie moge juz sprawdzic wagiem gdzie jest blad. Szybny mi dzialaja tylko wtedy kiedy przekrecam kluczykiem w prawa strone i naciskam otwieranie szyb tak to nie dzialaja. Znalazlem jakis modul tam gdzie jest pompka od centralnego i mial on tam jedna wtyczke zasniedziala ale przeczyscilem i nic.Juz sam nie wiem gdzie dalej szukac :-(. Tak jak mowi zaczyna cos dzialac tylko wtedy kiedy wyjade z myjni a przeciez nie bede tam codziennie jezdzic zeby mi to dzialalo.Musi byc tego jakas przyczyna.
  • Poziom 15  
    Czy ktoś moze mi wyjasnic jakei sa roznice pomiedzy centralnym zamkiem a modułem komfortu ?
    Co oznacza kodowanie 01313 w centralnym zamku?
    Jak zczytać elektryczne szyby? da sie w ogole to zrobić ?
  • Poziom 38  
    Centralny to centralny, natomiast moduł komfortu ma pod sobą m. in. centralny, radiówkę pilotów, domykanie szyb, lusterka, sterowanie oświetleniem wnętrza ew. alarm w różnych proprcjach w zależności od modelu i rocznika auta. To co napisałem dotyczy raczej VW, ale inne auta mają podobnie.
  • Poziom 15  
    Tak tez myslalem. Mam a4/98 i mam te opcje co wymieniłeś. W jaki sposob moduł wspolpracuje z lusterkami? Chodzi o automatyczna składanie po zamknięciu? VAG-iem loguje sie na moduł35 (centralny) natomiast moduł45 (komfort) nie działa. Wychodzi jednak na to ze mam centralny. Gdzies przeczytałem ze centralny wspolpracuje z zamkami pneumatycznymi i cały sterownik jest w pompie, natomiast moduł komfortu wspołpracuje z zamkami elektrycznymi. To prawda ?
    Mam u siebie składany kluczyk. Odp, bo juz sie gubie w tym wszystkim :(
  • Poziom 38  
    W Download jest schemat A4 polecam strona 28-29 centralny, 30-31 lusterka, 32-33 szyby el. widać co i jak, za moduł komfortu robi sterownik centralnego, ale widzi mi się, że poza domykaniem szyb to wiele więcej funkcji nie ma tak jak pisał grzestv . Lusterka są osobno. Skoro była zaśniedziała wtyczka przy sterowniku centralnego, to rozbierz sterownik zobacz czy wszystkie ścieżki istnieją, czy nie ma zimnych lutów. Szyby z centralnym łączy bezpiecznik F38 30A zasilanie stałe przewód czerwono niebieski przy pompce
  • Poziom 10  
    witam.Wznawiam temat,na forum, wyczytalem ze modol komfortu znajduje sie pod wycieraczka kierowcy,inni pisza ze w drzwiach kierowcy,jeszcze inni ze z tylu pod kanapa,wiec sam juz nie wiem gdzie go szukac...Dodam iz mam problem z centralnym zamkiem-nie zamyka z pilota,natomiast dzialaja wszystkie drzwi kiedy otwieram z kluczyka...przestaly rowniez dzialac szyby elektryczne,luisterka dzialaja,alarm wyje...Coz to moze byc?prosze o odp. najlepiej osoby ktore mialy podobny problem i udalo im sie go pozbyc pozdrawiam.
  • Specjalista grupy V.A.G.
  • Poziom 10  
    jest to rocznik 1998 benzyna 1.8.
    wiec gdzie szukac przyczyny w zwiazku z niedzialajacymi szybami oraz centralnym?
  • Poziom 10  
    o.k. Dzięki za info kolego.
    A powiedz mi jeszcze czy ta pompka steruje tez szybami elektr. czy od nich jest juz cos innego?
  • Poziom 10  
    dzis wyjalem pompke -- cala zardzewiala, a ta gabke mozna wyciskac,taka mokra.. po wymianie napisze czy wszystko o.k w razie ktos inny bedzie mial podobny problem.pzdr!
  • Poziom 1  
    A czy w audi a4 z 99 roku jest podobnie że może centralny, szyby, lampa w środku nie działać przez pompkie w bagażniku ? jak przekrecam w prawo kluczyk w drzwiach to ona strasznie buczy będzie zepsuta czy co się mogło stać ?
  • Poziom 2  
    W audi z 99 roku też nie może dzialać przez to , ja jak odepne swoim w wszystkie kostki od pompki to nie działa oświetlenie wewnątrz auta i elektryczne szyby.