Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Projekt immobilizera do auta...

09 Paź 2006 00:25 1352 2
  • Poziom 15  
    Potrzebuje skonstrułować immobilizer jakiś prosty do Golfa III.
    Ma odcinać napięcie na elektrozawór w pompie wtryskowej.
    Może ma ktoś jakiś prosty schemat lub jakiś pomysł jak rozwiązać mój problem:
    * Układ ma być umieszczony w orginalnej obudowie immo w pompie wtryskowej
    * Dochodzi tam napięcie po przekręceniu kluczyka i oczywiście jest masa
    * Dodatkowy przewód (jeden) idzie do samochodu i na nim musi być odpowiedni stan żeby włączył elektrozawór.

Mój problem polega na dobraniu jakiegoś układu żeby na tym przewodzie od pompy, ani zwarcie do masy ani podanie +12V nie uruchamiało zaworu.

Bardzo bym był wdzięczny za jakieś wskazówki.
  • Poziom 16  
    Witam

Bardzo teoretyczne pomysły i tanie w realizacji:

- układ, który będzie działał po podaniu napięcia z określonego przedziału np 6-7 V
    - układ, który będzie reagował na określoną rezystancję włączoną pomiędzy przewód sterujący, masę lub zasilanie. Taki układ był jak pamiętam opisany w książce "Nowoczesne zabawki"
    - układ reagujący na określoną ilość impulsów w ciągu np 1 sek.

Oczywiście rozwiązania fabryczne typu RFID i pastylki firmy Dallas, ale to już nie będzie super tanie. Jako ciekawostkę powiem, że RFID zostało złamane :arrow: http://rfidanalysis.org.
    Zwracam uwagę na problem niezawodności i bezpieczeństwa. Wysokiej jakości elementy, odpowiedni montaż, zabezpieczenie przed wilgocią, odpowiednie przewody, kwestia zakłóceń.
    Łatwo można sobie wyobrazić skutki uszkodzenia układu w trakcie wyprzedzania. Ciekawe czy ktoś badał ile wypadków mogło być spowodowanych uszkodzeniem immo.

Pozdrawiam
  • Poziom 15  
    Dzięki za wskazówki.
    Interesował mnie by jakiś układ :
    - układ, który będzie działał po podaniu napięcia z określonego przedziału np 6-7 V
    - układ, który będzie reagował na określoną rezystancję włączoną pomiędzy przewód sterujący, masę lub zasilanie.

Właśnie takie coś chciałem zrobić tylko nie moge znaleść nigdzie schematu.
    Jakby ktoś mógłby odszukać i udostępnić nie mam tej książki.

Z zamontowaniem sobie poradze mam orginalną obudowe od immo (wszystko hermetycznie pozamykam).