Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Auto alarm - usterka. Nie da się otworzyć z pilota.

09 Paź 2006 10:08 1700 3
  • Poziom 12  
    witam jestem posaidaczem fiata tempry (rocznik '91), w moim mobilu zaistalowany jest auto alarm wraz z centralką (jak kupiłem juz to było). nie wiem jakiej jest to firmy. ostatnio wynikła jakas usterka.jak zamknołem auto to po jakiś kilku godzinach nie mogłęm go otworzyc za pomoca pilota a jednoczesnie wyłączyć alarmu. bateria w pilocie jest dobra. narazie odłączyłem alarm i sterowanie z pilota. z plomby gwarancyjnenj wynika ze instalowała to firma HERO.
    wie ktoś co moze być przyczyą, albo gdzie szukac potencjalnych usterek

z góry dziekuje
    pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Może awaria elektroniki
  • Poziom 14  
    Skoro zadajesz takie pytanie... to pewnie nie wiesz zbyt wiele...
    Najpierw musisz sprawdzić pilota. Popraw w nim luty, jeśli to nie pomoże to podłącz do niego baterię i małym śrubokrętem przestrajaj trymer i próbuj czy alarm zadziała. Oproty rób mniej więcej co pół mm i wyciągaj śrubokręt zanim będziesz sprawdzał działanie.
    Jeżeli to nie pomoże to sprawdź jeszcze w centralce, czy są zasilania...
    Jeśli tak sobie nie poradzisz to będziesz musiał poszkać kogoś z większą wiedzą i przyżądami.
  • Poziom 31  
    Ja przed momentem miałem podobną sytuację ze skodą i zamontowanym w nim alarmie. Mam drugi samochód i ten stał przez dłuższy okres czasu . Gdy chciałem wejść do samochodu włączył się alarm i nie mogłem go wyłączyć pilotem a nie miałem kluczyka aby wyłączyć syrenę .Mam dobrych sąsiadów i od razu wszyscy zareagowali co się dzieje. Otworzyłem więc maskę ściągnąłem klemę i podłączyłem prostownik. Dopiero po podłączeniu prostownika bez problemu wyłączyłem alarm. Po godz ładowania na większym prądzie odpaliłem samochód i pojechałem z przyczepką po cement i wapno gdyż mam pracowników którzy pracują przy elewacji. Teraz podłączyłem prostownik i już mniejszym prądem ładuje akumulator. Pamiętajmy że zbliża się okres gdzie trzeba szczególnie zadbać o akumulator gdyż będziemy mieli częste problemy z uruchomieniem samochodu. Jeśli akumulator jest dobry należy uzupełnić wodę i dobrze naładować. W przeciwnym wypadku musimy zakupić nowy. Dodatkowo zawsze na zimę zmieniam olej w silniku.