Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz do suba w obudowie po zasilaczu ATX..

masteriusz 09 Paź 2006 10:39 8419 30
  • Wzmacniacz do suba w obudowie po zasilaczu ATX..
    Witam

Chciałbym przedstawić mój wzmacniacz. Wykonałem go na zestawie jabel-a
    J-35 do zasilenia użyłem transformatora za starego radia TS120/24 zasilacz zrobiłem na 2 kondach 4700µF i mostku 8A. Miałem problem z obudową do tego wzmacniacza ... Znalazłem stary zasilacz od komputera, który pasuje idealnie. Dla zapewnienie lepszego chłodzenia radiator umieściłem na zewnątrz.Wzmacniacz gra super :) producent określa jego moc na 100W i w połączeniu z moim subem na głośniku Hi-Sound WF-1052(300w/4Ω 25cm) daje niesamowity efekt....:):)
    koszt całego wzmacniacza to około 50zł

Fajne! Ranking DIY
    Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
    O autorze
    masteriusz
    Poziom 21  
    Specjalizuje się w: elektronik
    masteriusz napisał 567 postów o ocenie 29, pomógł 3 razy. Mieszka w mieście Tarnowskie Góry. Jest z nami od 2006 roku.
    Ptolek
    Poziom 36  
    Ale ten radiator i tak jest duużo za mały, jak na 100W.
    marniu
    Poziom 25  
    bałbym sie troche jak by którys z kabelków sieciowych 220 V odpadł i dotknął obudowe wrrrrrrrrrr...............
    masteriusz
    Poziom 21  
    Pod płytką jest podkładka z tworzywa a styki przy transformatorze są z boku...
    Trzeba by sie postarać żeby dotknąć obudowy:) Radiator ,który zastosowałem jest troszkę za mały ale radzi sobie:):)
    rafuls2
    Poziom 15  
    Obudowy po zasilaczu są naprawde super sam czasem upycham w nich różne "wynalazki", ale mogłeś się troszkę bardziej postarać aby miało to jakiś schludny wygląd zewnętrzny.
    sq8ju
    Poziom 24  
    Jak dla mnie wygląda strasznie z tym radiatorem :D Weź zamontuj jakąś jodełke.
    kablarz
    Poziom 12  
    :) Dala mnie on jest piękny staram sie doszukiwać piękna w każdej ludzkiej pracy podziwiam za zapal a następnej konstrukcje na pewno będą jeszcze bardziej udane pozdrawiam
    Kluczownik
    Poziom 12  
    Konstrukcja jest spoko trochę kabli ale ... fakt z tym radiatorem trochę dziwnie wygląda na zewnątrz.
    CMS
    Administator HydePark
    radiator zdecydowanie za maly - jak to bylo... 10cm^2/1w ?? (chyba jakos tak)
    a ten twoj ma tak na ok ze 200cm^2
    romil
    Poziom 14  
    Twój wzmacniacz przypomina trochę konstrukcje "Trzygrosze" (może Trzygrosza). Obudowa jest "trochę" surowa lecz nie pozbawiona uroku.
    Zawsze będzie można komuś powiedzieć, że tylko trochę przerobiłeś zasilacz. :D
    Myślę, że zrobiłeś wzmacniacz, a później się rozejrzałeś dookoła:
    - O stary zasilacz!
    I tak powstała obudowa :D
    Podoba mi się :D
    masteriusz
    Poziom 21  
    Racja obudowa jest w stanie "surowym" ale najpierw zbudowałem wzmacniacz i nie miałem go w co upchnąć:):)
    znalazłem stary zasilacz i juz:)... szczerze mówiąc podczas budowy nie myslałem o estetyce...:)
    senso
    Poziom 20  
    A mi sie podoba :) fajna konstrukcja i w koncu ktos uruchomil ten kit bo tyle z nim ludzie mieli problemow ze ...he he moja ocena 5/6.
    powodzenia
    Eryk1000
    Poziom 17  
    Spoczko pomysł z wykorzystaniem obudowy po zasilaczu ATX :-). Ja do środka wpakowałem przetwornice 12V->2x40V wraz z radiatorkiem i ten zestawkik z Jabela. Pięknie to gra w aucie :-). Pozdrawiam
    jasek2
    Poziom 22  
    A co to są te dwa cośki przymocowane do radiatora?
    Krystian Bartuś
    Poziom 12  
    Witam. Ogolnie wzmacniacz mi sie podoba poza tą obudowa... Ja zmieniłbym obudowę i ten radiator na wiekszy. Mozne bedzie czego posłuchac i na co popatrzeć.. :D Pozdrawiam!!
    konti
    Poziom 27  
    jasek2 napisał:
    A co to są te dwa cośki przymocowane do radiatora?

Sa to tranzystory kolego
    maziu
    Poziom 18  
    do obudowy od ATX można wsadzić wszystko :) testowane , nie wsadzając nic też ładnie wygląda :P fajny radiator ale źle ulokowany . powinien być przymocowany na "dachu"wzmaka

a tak apropo to te tranziki to chyba dość popularne ;] są ?? nieprawdasz i chyba nie tylko ja widze na nich napis ?? wiec już po samym napisie można dokopać sie co to jest za element , a i można jeszcze wykożystać nazwe kitu i też siedokopać do poszczególnych elementów ;] tak na przyszłość dla niewtajemniczonych.
    Pozdroffka
    adamlen1
    Poziom 15  
    Witam, ogólnie to obudowa to nie specjalnie się prezentuje, ale w sumie liczy się każdy pomysł. Też kiedyś robiłem coś podobengo, tylko że na cześciach z odzysku i 4 tranzystorach. Większe prawdopodobieństwo, że uzyskał 100W :D Pozdro
    karbon
    Poziom 21  
    Zmień tranzystory na 2N3773 - dłużej pożyje :D
    Zenek
    Poziom 30  
    I bardzo dobry projekt w końcu- po tych padach w obudowie pada z pokemonami, wzmacniaczu bez ostrości i zasilania....
    Najważniejszy dobry pomysł, a radiator- po co dawać na wyrost, skoro wyrabia przy obciążeniu preferowanym przez konstruktora-jest świetnie.
    ic3ek
    Poziom 15  
    Konsrukcja mogla by byc lepsza ale przynajmniej nie trzeba sie glowic z obudowam do swojego wzmaka. Zrobiony dobry uzytek z niepotrzebnej czesci. 5/6
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    piotrek8899
    Poziom 2  
    możesz mi wypisać co ile kosztuje w tym wzmaku z góry dziękuje pozdro
    masteriusz
    Poziom 21  
    koszt to około 60zł ale miałem trafo ze starego radia wiec zaoszczędziłem jakies 80-100zł

Kit J-35 28zł
    mostek 8A 4zł
    kondy 4700µF 50V 2 sztuki 10zł
    Radiator 16zł
    wszystkie przewody i złącza miałem w domu:):):
    Detlef_90
    Poziom 14  
    Gratuluje jak dla mnie może być ważne by dobrze grało.... :) Wiem że teraz kolega masteriusz ma w planach (budowie) już ''monstrum'' :D Pozdrawiam
    nik156
    Poziom 18  
    FAJNY pomysł ale troche zabawy gratuluje pomysłu
    DamianRTV
    Poziom 27  
    Boże święty miej tego kolegę w opiece !!!!

człowieku ten wzmacniacz to kiedyś cie pier...nie !

-witam wszystkich-

po pierwsze gratuluje pomysłowości ze ta obudowa jest "przewiewna" no to super ale kolego tam masz siec energet. ! gdzie jest BEZPIECZNIK PO STRONIE PIERWOTNEJ !!!!!!!!!
    - UZIEMIENIE obudowy ! - brak BHP - faza na obudowie jak byk ! przyłóż fazowy śrubokręt do obudowy !
    -ZA MAŁY RADIATOR !!!!!
    - ten temat nie tylko z kolega :idea: elektrit :idea: niedawno pisalem ( post - jak liczymy radiatory? - jaki radiator do J35 -jabel ) zobacz sobie jaki tam jest radiator.
    -gdzie sa radiatorki na BD139/40 - kolega nie doczytał albo nie dopatrzył w tekście że tam tak producent pisze !
    - a co to za zielony kondziol przy wejściu wzmaka? elektolit ? po co on tam jest - zamontuj jakiś filtr dolnoprzepustowy - jesli to subwafer
    - no jak za taka cenę to tak to może wyglądać :( przepraszam za szczerość ale człowieku tu chodzi o twoje bezpieczeństwo - POŻAR MUROWANY !
    - wtyk mi sie podoba bo jest prawie profesjonalny :)
    masteriusz
    Poziom 21  
    Wzmacniacz chodzi jakieś 3 miesiące i nic sie nie dzieje... kiedyś chodził w ogóle bez obudowy i nic nie było...:) jak już pisałem zbudowałem wzmacniacz i nie chciałem żeby leżał na subie wiec wpadłem na pomysł z obudową ATX... nie zastanawiałem się nad estetyką ponieważ lepsza taka obudowa niż żadna...
    Ten kondensator to elektrolit tak masz racje jest to do suba lecz z powodu ograniczonych środkow nie miałem filtra wiec zastosowałem tak zwany układ całkujący.. moze rzeczywiscie to nie filtr i nie spełnia w pełni jego zadania..ale jest ok :):)
    proszę nie oceniac moich możliwosci i zaawansowania na przykładzie tego wzmacniacza..był on robiony na szybko... teraz jestem w trakcie budowy wzmacniacza estradowego 2x400W i dbam o każdy szczegół jak skończę to na pewno pokażę na elektrodzie i już zapraszam do komentowania :) postaram sie skończyć jego budowę do końca lutego :):) Pozdrawiam
    swistak_one
    Poziom 15  
    3/5 brak mi w tym estetycznego wykączenia ale ogólnie ok
    HakuS492
    Poziom 12  
    Mi się wydaje że jednak są zakłucenie związane z tym trafem i kablami które lecą nad nim. Jeżeli zmieniłbyś ten radiator to postawił bym 4/6 :D
    A tak to jest 3+/6. Sorry. Ale ważne żeby ci działało. Życze kolejnych udanych wynalazków. :D:D:D