Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telefon bezprzewodowy Uniden BT 801 , nie dzwoni brak Page

kakioti 09 Paź 2006 12:46 1568 5
  • #1 09 Paź 2006 12:46
    kakioti
    Poziom 18  

Witam . Jest to telefon bezprzewodowy Uniden BT 801 , po burzy przestał poprawnie działać .Po włączeniu słuchawki słychać sygnał zgłoszania centrali jednostajny ale nie jest to normalny sygnał tylko jakby złożony z kilku charmonicznych .
    Dzwonić możemy słychać bardzo dobrze . Problem zaczyna się gdy dzwonimy na aparat : lampka na bazie miga ale telefon nie reaguje kompletnie , nie dzieła także funkcja Page ,wywołania słuchawki .
    Jeżeli do któregokolwiek styku ładowania na bazie podłączymy kawałek przewodu np. 30 cm , to przy dzwonieniu słuchawka sygnalizuje prawidłowo , połączenie jest prawidłowe ; działa także funkcja Page , tylko sygnał zgłoszenia centrali pozostaje bez zmian taki złożony . Co może być przyczyną takiej niesprawności ? Nie posiadam schematu ani serwisówki . Bardzo proszę o pomoc .
    Pozdrawiam .

0 5
  • Pomocny post
    #2 09 Paź 2006 13:37
    PICIA
    Poziom 33  

coś z torem radiowym...bazy....cięszko bedzie o schemat...niemniej pytanie -rozbierałeś bazę??? przepatrz tor zasilania-stabilizator czy się nie grzeje zbyt bardzo ..

0
  • #3 09 Paź 2006 14:00
    kakioti
    Poziom 18  

Czy chodzi o tranzystor zasilani Q5 -C2120 ? bo po stronie elementów jest jeszcze PC 817 ale jest to pewnie prostownik dzwonienia . Jakie powinno być napięcie za tranzystorem zasilającym ?
    Pozdrawiam .

0
  • Pomocny post
    #4 09 Paź 2006 15:21
    PICIA
    Poziom 33  

PC817 to detektor dzwonienia.
    Przy Q5 -C2120 masz jakąś zenerkę??? jakie napiecia sa na nim??

0
  • #5 09 Paź 2006 17:22
    kakioti
    Poziom 18  

Witam , dziękuję za odpowiedź . Na Q5 są następujące : 6.79 ; 9.9 i 7.12 V . Czy to poprawne napięcia ?
    Zmierzyłem na płytce napięcie i w punkcie opisanym na płycie GND i 5 V jest 6.3 V , czy to znaczy że poszedł stabilizator napięcia ? czy to jest on IC4 (napis na nim TOGF ) , zmierzyłem na nim napięcie - wejście i wyjście -(szeroka nóżka połączona z punktem 5V ) jest takie same 6.3 V . Co mogę w tej sytuacji zrobić ? czy taki stabilizator można kupić ? i gdzie ? bo w koszalińskich sklepach o smd trudno . Bardzo proszę o odpowiedź i czy to podwyższone napięcie może dawać taki efekt ?
    Pozdrawiam .

0
  • #6 14 Paź 2006 16:26
    kakioti
    Poziom 18  

Sprawdziłem Q5 (2SC 2120 ) w układzie i wydał mi się mocno podejrzany bo pomiędzy wszystkimi nóżkami miał przejścia co prawda różne ale pomiędzy dwoma , w obie strony miał zwarcie . Po wylutowaniu okazał się faktycznie zwarty , wymieniłem na BC 337 - wyprowadzenia inne- , podłączyłem i .... wszystko chodzi , po prostu telefon sprawny .
    Tranzystor się nie grzeje nawet nie jest ciepły , podaję napięcie po wymianie :
    - napięcie na wejściu telefonu 13.17 V ;
    - napięcia na Q 5 : C- 13.15 V ; E-5.66 V ; B- 6.26 V ; byly takie: 9.9 ; 6.79 ; 7.12 V ;
    - napięcia na IC4 : wej / wyjście - 4.9 V (było 6.3), to samo napięcie jest w punkcie pmiarowym 5V . Tak więc stabilizatora 5 V (IC4) nie wymieniam , telefon oddaję sprawny ; dziękuję za odpowiedź i zamykam temat .
    Pozdrawiam .

0