Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

W hp 3820 migają wszystkie diody

tuldo 09 Oct 2006 13:45 2472 3
 • #1
  tuldo
  Level 1  
  Witam Wszystkich!
  Mam problem z drukarką hp 3820. Mianowicie, kiedy jest podłączona do sieci i włączona (świeci zielone światło), to przy minimalnej zmianie napięcia w gniazdku wszystkie diody zaczynają szaleć(1-od tuszu, 2-od papieru, 3-od włączania).Mrugają szybko bez wyraźnej kolejności-silniki nie ruszają się. Wtedy wyłączam drukarkę z prądu i znów włączam i jest w porządku. Przez zmianę napięcia w sieci rozumiem włączenie np. wieży podłączonej do tego samego gniazdka.Drukarka jest po wymianie kółek zębatych na mosiężne. Drukarka normalnie drukuje. Kolejną nieprawidłowościa może być to, że spaliła mi już 2*elektronike w kartridżu.

  Proszę o pomoc-nie znalazłem do tej pory opisu takiego problemu na forum
 • #2
  gart62
  Level 31  
  Witaj!
  Możliwe, że masz gdzieś niepewny styk w instalacji zasilającej. Sprawdź po kolei ( i popraw styki): bezpiecznik zasilający ten obwód, gniazda zasilające te urządzenia i jeśli są jakieś puszki pośrednie to też w nich popraw styki. Spalenie elektroniki w kardridżu może być powodowane przez wewnętrznym zasilacz, któremu zakłucenie z sieci powoduje wzrost napięć wyjściowych. Jeśli nie znajdziesz uszkodzenia w sieci zasilającej to trzeba będzie przeglądnąć zasilacz (jakieś pęknięte lub "zimne" luty)
  Pozdrawiam.
 • #3
  fotobzyku
  Level 25  
  Mam podobny problem, ale u mnie wszystkie kontrolki migają cały czas i nie działa nic w drukarce.
  Co to może być?
 • #4
  krystian k
  Photocopiers specialist
  PO raz 500 był poruszany temat !!!!!!!! .
  w 95 % przypadkach jest to ZAWSZE koło zębate " małe lub Duże "ale przeważnie małe - " Service Station " czyli tam gdzie parkują tusze .
  Przed tworzeniem nowego tematu poszukajcie czy niema stwrego juz rozwiązanego tematu. przed wymianą zębatki należ sprawdzić czy nie trzeba przyciąc Trzpienia przy zebatce ponieważ wiele przypadków mielismy że był za długi i powodował że po złozeniu tej "jakjkowatej obudowy " , mechanizm stał w miejscu i diody paliły sietak samo jak popsuta zębatka . Na 80 sztuk drukarek które naprawilismy HP 3820 tylko dwie były trwale uszkodzone z powodu spalenia sie scalaków na płycie głownej , reszta to poprostu te zebatki i ich za długie trzpienie które trzeba przypiłować pilnikiem .