Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zdjęcie blokady z TV radiotone TV 511AV De Luxe

09 Paź 2006 16:10 1960 17
  • Poziom 20  
    Witam serdecznie.Mam problem ze zdjęciem blokady rodzicielskiej w wyżej wymienionym odbiorniku .Czytałem posty na ten temat ale pomimo to ma problem. Nie mam orginalnego pilota ale mam dwa piloty ze scalakmi takimi jak M3004LBI i SAA3004P na które to telewizor nie reaguje wiem ze na pewno są dobre.Zakupiłem pilot firmy BQS o numerze BQS401 ,telewizor reaguje ale w tym pilocie jest układ scalony o nazwie PCI 16LC505-04SL.Może jest opcja aby zdjąć tym właśnie pilotem tą blokadę albo co zrobić aby wyżej wymienione piloty zaczęły współpracować z tv.Za podpowiedź będę bardzo wdzięczny.
  • Pomocny post
    Poziom 41  
    Procesor to ST6385BB1/BJK
    Jeśli w pilocie zastosowany jest układ M3004LAB1, należy dwukrotnie zewrzeć jego n.2 z n.18 układu. Powinien pojawić się napis PASS CLEAR.i juz po bulu
  • Poziom 20  
    Witam ponownie.Widzę że zostałem nie zrozumiany.Pisałem przecież że czytałem te posty jak się zdejmuje blokadę ale chodzi o to że piloty które posiadam z tymi scalakami o których wspomina kolega jezak nie współpracują z tym telewizorkiem , po prostu telewizor nie odbiera sygnałów nadawanych poprzez pilot.Słyszałem że może tak być jeżeli ten scalak jest inaczej skonfigurowany,zaznaczam że tego nie jestem pewny a tylko słyszałem od sprzedawcy który to sprzedawał mi pilot BQS 401 do tego telewizorka ale jak wspominałem ów pilot ma inny układ scalony o nazwie PCI 16LC505-04LS,wiec ponawiam prośbę o to jak zdjąć blokadę z tego TV.Pozdrawiam i czekam na podpowiedź z góry dziękując.
  • Poziom 41  
    A jaki masz procesor ??????????????
    Jeszcze jedno w niektórych Radiotone w trybie serwisowym była opcja do zmiany pilota / wybór IR /control /
  • Poziom 20  
    Witam.Pytasz o procesor jest właśnie taki jak pisałeś w poprzednim poście to znaczy ST385BB1/BJK.Z tym problem czekałem dosyć długo bo miałem nadzieję że w zakupionym pilocie będzie któryś z układów opisanych wcześniej na forum elektrody ale niestety nie miałem takiego szczęścia.Więc co mi jeszcze doradzicie szanowni koledzy?.Pozdrawiam.
  • Poziom 41  
    A próbowałes w tym co reaguje zwierać nogi /warto spróbować /
    W menu użytkownika znajdz pozycję SERWIS i pilotem podać kod [ 0 ], [ 8 ], [ 9 ], dostęp do ustawień serwisowych.

Dodano po 7 [minuty]:

Ty masz pilot z M3004LBI a potrzebny jest z M3004LAB1
  • Poziom 20  
    Witam kolegę .Dzięki za zainteresowanie się moim problemem bo widzę że ty jeden masz ochotę na rozwiązanie tej zagadki.Co do układu scalonego co pisałem ,jest właściwy taki jak ty pisałeś po prostu nie dopisałem jednej literki .Pytasz czy próbowałem zwierać ,oczywiście inaczej bym nawet tego problemu nie opisywał na forum.Zastanawia mnie sposób konfiguracji tych układów scalonych jeżeli faktycznie jest to możliwe .Czy tu chodzi o dobranie odpowiedniego rezonatora czy też połączeni na pilocie tego scalaka.Może wiesz jaki powinien być właściwy rezonator do tego pilota ,co prawda parę próbowałem 400.455.460.465.500 ale na żaden z nich nie reagował .Na pewno przychodzi ci pytanie czy na pewno są wysyłane informacje z pilota ?.Pilot jest sprawdzany na oscyloskopie.Niestety klasa mojego oscyloskopu nie pozwala na porównanie kształty wysyłanych impulsów.Kod o którym piszesz? hmm ,myślę że nie będę mógł wprowadzić ponieważ jedyne co mogę wywołać funkcję w tym tv to kontrast jasność kolor kanały góra dół ,głos góra dół opcje clar i trzy kreski pass i trzy kreski .Pozdrawiam i czekam na sugestię
  • Moderator
    W SE kiedyś czytałem o bodaj trzech sposobach na zdjęcie blokady, zależnie od zastosowanego pilota. Czyli że do tego modelu mogą być różne piloty. Jeżeli reaguje na BQS-a, warto by sprawdzić, jakiego oryginału jest zamiennikiem. Z programowalnym PIC-em w zamiennikach nic oczywiście nie zrobisz.
  • Poziom 41  
    W dalszym ciągu nie wiem czy na 100% masz sprawny pilot ,,że pilot jest na takim scalaku nie swiadczy że jest do tego TV ,, zadzwoń do Cybor -tech i tam ci powiedza jaki powinien byc pilot .. co do zdięcia blokady to ściagałem juz nie raz bez problemów/ ale pilot był OK / i sądze że problem tylko w pilocie
  • Poziom 20  
    Witam .Masz racje że wina jest na 100% w pilocie bo jak pisałem w pierwszym poście nie posiadam oryginalnego pilota ale posiadam dwa piloty ze scalakmi takimi jak są potrzebne do zdjęcia blokady a zakupiony przeze mnie pilot co miał mi umożliwiać zdjęcie blokady okazał sie że jest na innym scalaku .Więc nawet nie próbuję dzwonić sądzę że aż tak głęboko nie są zorjętowani na jakim scalaku jest dany pilot .I moje próby zdjęcia blokady chciałem dokonać za pomocą innych pilotów na tych samych układach scalonych.Pozdrawiam.
  • Moderator
    Mnie chciało się trochę szukać i jak widać na obrazkach, w Cybor-Techu piloty do tego TV - NS81 z Infratexu i IR536 innej firmy mają przyciski PASS.
  • Poziom 41  
    Zgadza sie p// .Mirek Z.// ale przyciski te służa do wprowadzania blokady i zdjecia jak sie zna COD a tu cod nieznany w przypadku// józek69//
  • Moderator
    Wszystko możliwe, tylko dlaczego ich nie ma BQS310, też od tego modelu? W sumie żadnej praktyki z tymi procesorami nie mam, chyba tylko raz ściągałem blokadę. W każdym razie, jeżeli jest możliwość przełączania procka na różne piloty, to chyba nie są one zamienne i pilot na M3004 wcale nie musi umożliwiać ściągnięcia blokady. I o to chodziło w pierwszym moim poście.
  • Specjalista AGD
    Najśmiesznejsze z tego jest, że BQS w swojej wyszukiwarce zaleca do tego odbiornika pilot BQS310. Powstaje więc pytanie - jakimi kryteriami doboru pilota kierował się sprzedawca w sklepie :?
    Albo pokusić się o zakup za półtora złotego M3004LAB1 i wymianę jego w posiadanym przez Ciebie pilocie z M3004.
  • Poziom 20  
    Witam .Widzę że temat trochę sie rozwiną ,w związku z tym mam pytanie do kolegi Peter falk.Tak naprawdę to co mi da zmiana scalaka na nowy jeżeli ten który posiadam w pilocie zaznaczam nie oryginalnym jest sprawny?.Dlaczego wyszukiwarka BQS wskazuje jako pasujący na numer BQS410 a nie jak mi sprzedał sprzedawca BQS 401,czy jest możliwe że firma BQS w pilocie sugerowanym BQS 410 jest właśnie M3004LAB1?.Zastanawia mnie jednak coś takiego jak schemat pilota do właśnie tego odbiornika ,porównanie połączeń mogło by wyjaśnić całą sprawę bo jednak myślę że tu jest przyczyna nie współpracującego pilota z odbiornikiem.Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    Witam.
    Skoro temat nie jest jeszcze zablokowany podzielę się doświadczeniem w tej kwestii-może przyda się komuś.W moim przypadku blokadę udało się usunąć
    pilotem MAC Focus.Z pośród kodów VCR wyszukał on kod który podczas wyszukiwania nie wyłączył TV ale spowodował wyświetlenie na ekranie numeru programu.Po zapamiętaniu tego kodu i naciśnięciu ,,1,,na ekranie pojawił się napis PASS-CLAR-blokada usunięta.Jaki to kod ,dopiszę innym razem.
    Mam jednak problem z zapamiętaniem parametrów obrazu-po każdym włączeniu trzeba korygować.Przypuszczm ,że jedynym wyjściem będzie kupno właściwego pilota.
    Pozdrawiam.

Oto kod; 2174. Zapamiętanie parametrów obrazu; MEMORY(kl. lokalna) a następnie ,,2,, na pilocie (MAC-Focus).
  • Poziom 20  
    Witam.Nie próbowałem tej możliwości w tym telewizorku, co prawda jest on jeszcze u mnie w warsztacie a konkretnie w magazynku widocznie właściciel zapomniał o nim chociaż kilkukrotnie powiadamiałem go o tym a stoi on juz ładnych parę miesięcy.Nie posiadam tego pilota o którym piszesz ale trzeba by było go wypróbować i w końcu zakończyć temat .Jednak zostawię go jeszcze trochę otwarty może ktoś z kolegów odblokował go bardziej popularnym pilotem powiedzmy Mak2000 i zna kod.Pozdrawiam
  • Poziom 20  
    Witam. Odpowiadam na dawno zapomniany post miał racje kolega marcin_211 wszystko sie zgadzało to co pisał dziękuję i pozdrawiam.