Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Schemat do świetlówki UV 36W...Szybki temacik

Marcin_ca1 09 Paź 2006 21:46 6103 7
  • #1 09 Paź 2006 21:46
    Marcin_ca1
    Poziom 22  

Witam
    Mam świetlówkę UV 36W i poszukuję schematu aby ją podłączyć, mam jakieś kondensatory, startery tylko nie wiem jak to popodłączać.
    Proszę o taki schemat wraz z wykazem elementóe(jakie mają mieć wartości)

Z góry dzięki za pomoc i pozdr
    Marcin

Dodano po 5 [godziny] 24 [minuty]:

Czy naprawdę nikt nie może mi pomóc??

0 7
  • Pomocny post
    #2 09 Paź 2006 22:35
    kleki
    Poziom 28  

O coś takiego chodzi?

Schemat do świetlówki UV 36W...Szybki temacik

Filtr nie jest konieczny do działania takiej lampy, ale jest wskazany ze względu na generowane przez lampy wyładowcze zakłócenia.

Zapłonnik - kupujesz w zależności od mocy lampy. Ma nabitą/nadrukowaną cechę na obudowie (zakres mocy).

Statecznik - zależy tylko od mocy lampy. Też ma jakiś nadruk lub coś w tym stylu.

pzdr

0
  • #3 10 Paź 2006 22:39
    Marcin_ca1
    Poziom 22  

Ok zmontowałem świetlóweczkę, wszysztko pieknie działa.

Ale słyszałem że jest możliwość aby świetlówka odrazu po włączeniu się zapalała(jak żarówka), czy wiecie może coś na ten temat?

pozdr

0
  • #4 10 Paź 2006 22:43
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

Można odpalać świetlówkę na zimno. Wtedy przepuszczasz przez nią tylko wysokie napięcie. Ale ta metoda skraca żywotność świetlówki. Możesz też zastosować stabilizator elektroniczny, gdzie okres podgrzewania jest tak krótki, że oko go nie wychwyci.

0
  • #5 10 Paź 2006 23:11
    Marcin_ca1
    Poziom 22  

Czy mógłbym poprosić o taki schemacik tego stabilizatorka elektronicznego, żeby świetlówka szybko odpalała.

Pozdr

0
  • #6 10 Paź 2006 23:25
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

Wpisz w szukaja "zapłonnik", "świetlówka"... Dostaniesz sporo tematóm.

0
  • #8 11 Paź 2006 19:57
    Marcin_ca1
    Poziom 22  

Aha czyli jak podłączę świetlówkę według tego schematu to równo z wciśnięciem włącznika świetlówka będzie się zapalała.

A teraz wyższa szkoła jazdy, chcę aby mi ta świetlóweczka mrygała w rytm muzyki, basu, mam kolorofon, czy dało by się pod niego jakoś podłączyć świetlówkę żeby mrugała w rytm basu.

Trzeba będzie poskładać jakiś przerzutnik żeby świetlówka się zapalała i gasła, bo przecież nie zrobi tego płynnie jak żarówka:)

Pozdro

0