Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Monitoring poprzez webcam ? Robił ktoś?

09 Oct 2006 17:03 1004 1
  • Level 16  
    witam
    chcialem zrobić sobię monitoring domu i ogrodu normalnymi kamerami przemyslowyni, ale jak zobaczylem ceny to mi się odechcialo (ok 250 za jedną a chcialem 4 lub 5) wymyślilem że taniej będzie zrobić to za pomocą kamer internetowych (cena jednej to nawet 50 zl) tylko ze nie wiem co dalej.
    tzn one są na usb, a tyle wiem ze nie da rady pzresylać obrazu bez problemów na odleglosc np: 10-15 metrow. i Tu moje pytanie, co mogę zrobić zeby takie kamery rozmiescic po domu i podłączyć do jakiegos kompa centralnego (w moim przypadku to będzie PIII 500 z 8GB dyskiem i jakims tam RAMem) zeby to wszystko ladnie dzialalo. a ja moglbym sobie to na ekranie przeglądać
    moze ktos juz to robic? potrzebuje hub albo cos ?

pozdrawiam
    WOjtek

ps. jaki sysem do tego będzie najlepszy ? może jakies oprogramowanie do zarządzaniem kamerami ?
  • Level 17  
    Witam

Jeżeli chcesz monitorować ogród i inne miejsca na zewnątrz domu to kamerki internetowe nie nadają się do tego. Mają za słabą czułość i po zmroku niewiele będzie widać nawet przy oświetleniu z latarni. Dodatkowo te najtańsze mają małą rozdzielczość i nadają się do oglądania twarzy przez internet. Przy szerszych planach obraz będzie rozmazany.

Nie wnikam tu w koncepcję i sposób podłączenia tych kamer.

Pozdrowienia