Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Karcher 205 M plus

09 Paź 2006 17:49 5896 5
  • Poziom 10  
    Ten temat był poruszany ale dotyczyło innego typu myjki.
    Objawy uszkodzenia są następujące: Ciśnienie spadło znacząco oraz myjka włącza się sama pracując pulsujaco (przez ok.1 sek praca, 1 sek wyłącza się). Przy włączonym wył. na lancy pracuje z obniżonym ciśnieniem.
    Rozkręciłem sprawdzając oringi,nasmarowałem smarem silikonowym ale nic nie pomogło. Właściwie to wśrodku było czysto.
    Próbowałem sie dostać do dyszy umieszczonej w wylocie ciśnieniowym ale nie mogę jej wyjąć (kręci się w kółko-tam nie ma gwintu),sprawdziłem jakiegoś zabrudzenia nie widzę. Proszę o poradę co jeszcze sprawdzić ew. jak dobrać się do tej dyszy. Podaję zdjęcie tej części karchera której ewent.naprawa dotyczy.
  • Poziom 15  
    Witam te myjki to praktycznie jednorazówki niestety .
    Sam miałem okazje rozbierac swoją myjke i niestety z tego co pamietam jedynym sposobem dostania sie do wnetrzności pompy jest rozciecie jej w miejscu zgrzewania, potem ponowne poskrecanie i uszczelnienie w miejscu rozciecia.
    Przyczyną zbyt niskiego cisnienia pompy może byc uszkodzony zawór zwrotny w pompie lub nieszczelny, niepracujacy jeden z tłoczków.
    Niestety dopiero po rozebraniu jej są one dostępne.

Pozdrawiam
  • Poziom 18  
    1. Czy woda do myjki jest doprowaczana dobrze (zatykają się sitka).
    2. Sprawdzić zawór redukcyjny ciśnienia.
    3.Pozostaje pompa, niestety
  • Poziom 10  
    Witam:
    1.Woda do myjki była raczej czysta bo sitka były stale czyste (na wejściu doprowadzającym wodę jest filtr).
    2.Nie wiem gdzie znajduje się zawór redukcyjny.
    Proszę jeszcze o poradę zanim dobiorę się do przecinania tego korpusu (na zdjęciu).
  • Poziom 18  
    Zawór redukcyjny jest to korek w obudowie pompy, pod którym jest sprężyna oraz grzybek lub kulka. Zawór ten reguluje ciśnienie wyjściowe. W przypadku nieszczelności grzybka lub kulki, albo uszkodzenia sprężyny nie osiąga wymaganego ciśnienia.
  • Poziom 10  
    Zawór redukcyjny był nieszczelny przez niewielkie zanieczyszczenia które były mało zauważalne. Po wyczyszczeniu karcher działa. Przepraszam że nie dopełniłem obowiązku zamknięcia tematu.