Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Karcher 205 M plus

09 Oct 2006 17:49 6193 5
  • Level 10  
    Ten temat był poruszany ale dotyczyło innego typu myjki.
    Objawy uszkodzenia są następujące: Ciśnienie spadło znacząco oraz myjka włącza się sama pracując pulsujaco (przez ok.1 sek praca, 1 sek wyłącza się). Przy włączonym wył. na lancy pracuje z obniżonym ciśnieniem.
    Rozkręciłem sprawdzając oringi,nasmarowałem smarem silikonowym ale nic nie pomogło. Właściwie to wśrodku było czysto.
    Próbowałem sie dostać do dyszy umieszczonej w wylocie ciśnieniowym ale nie mogę jej wyjąć (kręci się w kółko-tam nie ma gwintu),sprawdziłem jakiegoś zabrudzenia nie widzę. Proszę o poradę co jeszcze sprawdzić ew. jak dobrać się do tej dyszy. Podaję zdjęcie tej części karchera której ewent.naprawa dotyczy.
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 15  
    Witam te myjki to praktycznie jednorazówki niestety .
    Sam miałem okazje rozbierac swoją myjke i niestety z tego co pamietam jedynym sposobem dostania sie do wnetrzności pompy jest rozciecie jej w miejscu zgrzewania, potem ponowne poskrecanie i uszczelnienie w miejscu rozciecia.
    Przyczyną zbyt niskiego cisnienia pompy może byc uszkodzony zawór zwrotny w pompie lub nieszczelny, niepracujacy jeden z tłoczków.
    Niestety dopiero po rozebraniu jej są one dostępne.

Pozdrawiam
  • Level 18  
    1. Czy woda do myjki jest doprowaczana dobrze (zatykają się sitka).
    2. Sprawdzić zawór redukcyjny ciśnienia.
    3.Pozostaje pompa, niestety
  • Level 10  
    Witam:
    1.Woda do myjki była raczej czysta bo sitka były stale czyste (na wejściu doprowadzającym wodę jest filtr).
    2.Nie wiem gdzie znajduje się zawór redukcyjny.
    Proszę jeszcze o poradę zanim dobiorę się do przecinania tego korpusu (na zdjęciu).
  • Level 18  
    Zawór redukcyjny jest to korek w obudowie pompy, pod którym jest sprężyna oraz grzybek lub kulka. Zawór ten reguluje ciśnienie wyjściowe. W przypadku nieszczelności grzybka lub kulki, albo uszkodzenia sprężyny nie osiąga wymaganego ciśnienia.
  • Level 10  
    Zawór redukcyjny był nieszczelny przez niewielkie zanieczyszczenia które były mało zauważalne. Po wyczyszczeniu karcher działa. Przepraszam że nie dopełniłem obowiązku zamknięcia tematu.