Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mostkowanie wzmacniacza. Wzmacniacz Yamaha AX 490.

robertlechia 09 Paź 2006 19:16 1570 7
  • #1 09 Paź 2006 19:16
    robertlechia
    Poziom 2  

ja mam taką sprawe bo kupiłem wzmacniacz Yamaha AX 490 . Podobno on ma na wyjściu na kanał 100 w . ale ta moc mi nie wystarcza i chciałem się poradzić czy dardy go zmostkować ?? z góry dzięx

• #2 09 Paź 2006 19:40
    powalla
    Moderator CarAudio

Zły dział ,bo to jest CA ,a wzmak domowy.(100w ci nie starcza? ,a jakie masz kolumny?)

• #3 09 Paź 2006 21:19
    pkhenr
    Poziom 32  

może laryngolog pomoże --to też nie ten dział

• #4 10 Paź 2006 11:33
    drrumin
    Poziom 16  

Zmostkować, oszalałeś zupelnie chyba to inaczej pojmujesz, i jak wspomnieli koledzy jak to nie wystarsza 100W mieszkasz na sali gimnastycznej czy jestes głuchy.

• #5 10 Paź 2006 11:39
    Elektronick
    Poziom 17  

Jesli on nie jest do tego przystosowany to zapomnij o mostowaniu bo wtedy trafo nie wytrzyma, a po mostkowaniu jest czterokrotnie wieksza moc na wyjsciu

• #6 10 Paź 2006 15:59
    ige
    Poziom 35  

Elektronick napisał:
    Jesli on nie jest do tego przystosowany to zapomnij o mostowaniu bo wtedy trafo nie wytrzyma, a po mostkowaniu jest czterokrotnie wieksza moc na wyjsciu
    wszystko zalezy od obciazenia jesli zostanie takie samo i reszta na to pozwoli to to bedzie 4razy wieksza jesli obciazenie zostanie zwekszone 2krotnie to moc bedzie juz tylko 2razy wieksza.....co to tego trafa to raczej predzej pujda tranzystory i mostek prostowniczy niz trafo...

• #7 10 Paź 2006 16:03
    piterek-23
    Poziom 30  

Zapewne kolega ma wyjscia glosnikowe A i B i chce to zmostkowac.
    Zgadza sie ?

• #8 10 Paź 2006 16:09
    Elektronick
    Poziom 17  

ige napisał:
    Elektronick napisał:
    wszystko zalezy od obciazenia jesli zostanie takie samo i reszta na to pozwoli to to bedzie 4razy wieksza jesli obciazenie zostanie zwekszone 2krotnie to moc bedzie juz tylko 2razy wieksza.....co to tego trafa to raczej predzej pujda tranzystory i mostek prostowniczy niz trafo...

no to normalne, ale ja pisalem czterokrotnie wieksza moc wzgledem jednej impedancji. wszystko zalezy od budowy stopnia koncowego, jesli jest chodz troche zapasu na tranzystorach i mostku to one dadza rade, a w fabrycznych wzmacniaczach trafo ma bezpiecznik termiczny, a znajac yamahe to pewnie tam wystepuje.

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson