Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

możliwość kontroli lini w centrali slican CMT 8/64

ptak1 10 Paź 2006 08:24 2363 9
  • #1 10 Paź 2006 08:24
    ptak1
    Poziom 10  

Witam.
    Posiadam centrale model Slicam typ 8/64.
    W centrali mam z kofigurowane kilkanaście nr. abonenckich, między innymi 6 numerów które mają uprawnienia tylko na połączenie z jedną osąbą tzw.UD i te 6 aparatów ma największą awaryjność, myśle że te geniusze wpadli na pomysł że poprzez wystukanie przy pomocy widełęk wyłapują sygnał ciągły i przy pomocy tych samych widełek wybijają nr. 2 cyfrowy wybranego abonenta, a wiem że to jest możliwe.
    Teraz pytanie:) czy byłą by możliwość na poziomie centrali wyłąpać kto,kiedy,do kogo się w ten sposób łączy,albo może jest jakiś wydrug, biling który by takie połączenia pokazywał. Jeżeli nie ma takie możliwości to może samą linie można tak monitorować żeby na przykład przy pomocy jakiegoś układu lub może diody zamontowanej u centralistki będzie sygnalizować że ta linia jest zajęta.
    Pozdrawiam.

0 9
  • Pomocny post
    #2 10 Paź 2006 15:23
    bolo2
    Poziom 18  

Faktycznie, abonent centrali SLICAN CMT ustawiony jako "bezpośredni do innego abonenta", lub "bezpośredni miejski", może po naciśnięciu flash'a uzyskać ciągły sygnał centrali i dzwonić z klawiatury - na pewno po wszystkich numerach wewnętrznych, a na zewnątrz tam gdzie mu uprawnienia pozwalają.

Rejestrator centrali zapamiętuje wyłącznie rozmowy wychodzące.

Kiedyś w Slicanie dostępne były (nie wiem czy teraz też) wyświetlacze stanu linii WSL-1080. Podłaczało się to do RS centrali i 10 diód pokazywało stany linii miejskich a 70 wewnętrznych. Był też wyświetlacz LCD dublujący wyświetlacz centrali.

Jeżeli program centrali jest 1.7x to można pokombinować z kategorią abonenta "dyrektor" (2). Do abonenta z tą kategorią może dodzwonić się tylko inny "dyrektor" lub "sekretarka"

0
  • Pomocny post
    #3 10 Paź 2006 16:58
    Jack14
    Poziom 37  

Można też pokusić się na zakup i zainstalowanie aparatu HTP-0535 lub jeśli jest widoczny wyświetlacz centrali uruchomić program serwisowy do monitorowania linii abonenckich z tym że on monitoruje wszystkie porty wewnętrzne więc będzie trudno wyłapać te właściwe.

0
  • #4 11 Paź 2006 08:35
    ptak1
    Poziom 10  

Witam
    Dzięki za odpowiedzi
    Nie wiem czy moi przełożeni zgodzą się na zakup dodatkowych urządzeń ale spróbuje popytać.
    Bardziej chodziło mi o jakąś konstrukcje do samodzielnedo montażu i włączenie tego gdzieś w linie abonecką, ponieważ centralka znajduje się dość daleko od osoby zajmującej się łączeniem rozmów, a u niej znajdują się głowice krosownicze.
    Pozdrawiam

0
  • #5 12 Paź 2006 16:00
    Jack14
    Poziom 37  

To jak wiesz która to linia wewnętrzna to między centralką telefoniczną a aparatem który chcesz monitorować wstaw dwie albo jedną (dwu kolorową) diodę LED z rezystorem w szereg i będziesz wtedy widział kiedy podnosi słuchawkę, kiedy ktoś do niego dzwoni a jak zdążysz policzyć impulsy to nawet do kogo dzwoni (jeśli o to Tobie chodzi).

Pozdrawiam

0
  • #6 12 Paź 2006 16:17
    ptak1
    Poziom 10  

Witam
    Jack 14- tak właśnie o coś takiego mi chodziło, tylko czy ta dioda a z tym rezystorem się nie uszkodzi jak będzie sygnał dzwonka puszczany i jaki rezystor dobrać
    Pozdrawiam

0
  • #7 12 Paź 2006 16:46
    Jack14
    Poziom 37  

Osobiście używam dwóch dużych 1,5cm (czy coś koło tego) włączonych szeregowo z powodzeniem od kilku lat co do rezystora to nie pamiętam co tam wstawiłem i czy wogóle coś wstawiałem.
    Sprawdź potencjometrem włączonym równolegle do diody(o niskiej rezystancji) jeśli po podniesieniu słuchawki led nie świeci to zwiększaj wartość do takiej aby led świecił nie na full ale wystarczająco jasno.

ps

Jeśli użyjesz jednej to pamiętaj o odpowiedniej polaryzacji.

0
  • #9 15 Paź 2006 19:53
    ptak1
    Poziom 10  

Witam
    Dzięki za schemacik jutro będę miał zabawę mam nadzieje że będzie działało bo już do mnie dzwonili że następny tel padł
    Pozdrawiam

0
  • #10 18 Paź 2006 14:53
    ptak1
    Poziom 10  

Witam
    Sprawdziłem wszystkie możliwości każde połączenie które proponujecie się sprawdza i działa.
    Dzięki za pomoc pozdrawiam

0