Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Gdzie kupić farbę świecącą w ciemności?

SP5IT 10 Oct 2006 12:37 49230 9
Renex
 • #1
  SP5IT
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Taki proszek, który świeci w ciemności po naświetleniu źródłem światła.

  Gdzie kupić farbę świecącą w ciemności? Gdzie kupić farbę świecącą w ciemności?

  Może byc farba (nie na bazie wody do metalu i plastiku) proszek do rozrobienia z żywicą, czy bezbarwnym lakierem. Gdzie to kupić w Polsce nie za drogo i w detalu. Ma się świecić możliwie długo i jasno.
  Więcej na temat tego tu: http://www.glowinc.com/
  Ewentualnie czy jest ktoś z USA na forum i chciałby zrobić dobry uczynek kupując mi taką farbę i przesyłając do Polski. Zwracam koszta. Kontakt na PW.
  Michał
 • Renex
 • #2
  KJ
  Level 31  
  Swego czasu widziałem takie proszki na allegro ale to było dawno i nie wiem czy jeszcze ktoś to sprzedaje.
 • Renex
 • #3
  Zombek
  Level 17  
  Witam

  Wstyd :!: Parę kliknięć w google i proszę :arrow: http://www.kriskar.pl/farby.htm Nawet to farby tej samej firmy co w linku autora. Kolejny link :arrow: http://www.kanwas.com/?p=productsList&iCategory=36&PHPSESSID=50bc7023e08a7e749edf3de4139e2b80
  Można też zrobić taką farbę samemu :arrow: http://www.vmc.org.pl/articles.php?id=166 Więcej o samodzielnym wykonaniu takich związków można znaleźć w książkach Sękowskiego. Długość "dobrego" świecenia można zwiększyć dodając minimalne ilości substancji promieniotwórczych. Łatwo zdobyć takie minimalne ilości. Tor był kiedyś stosowany w niektórych lampach, w czujnikach dymu jest stosowana odrobina radioaktywnego izotopu Ameryk 241 lub Plutonu 238 i 239. Tryt stosowany jest w fabrycznych farbach tego typu i innych świecących gadżetach.

  Pozdrawiam
 • #4
  SP5IT
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Taaak... Google to ja już dawno przejrzałem. Trafił się jeden odnośnik z tym, czego szukam, ale na jedyny podany kontakt - email nikt nie odpowiada od jakiegoś czasu.
  Kriskar: Wodnorozcieńczalna. Czy ja gdzieś napisałem o rozcieńczaniu w wodzie?
  Kanwas: Szkło, porcelana, tekstylia, poza tym ja chcę rozprowadzać to w bezbarwnym lakierze.
  Żadna z nich nie jest do stosowania na metalowych powierzchniach z racji tego, że są to farby akrylowe do rozcieńczania wodą.
  Dziękuję za link do samodzielnego zrobienia, ale nie mam możliwości zrobić samemu.
  Michał
 • #5
  Zombek
  Level 17  
  Przyznaje, że przeoczyłem kwestie wodorozcieńczalności. Postaram się zrehabilitować :arrow: http://209.85.129.104/search?q=cache:wnP9bxxS7bAJ:www.serwetnik.abc24.pl/default.asp%3Fkat%3D26866+farba+ciemno%C5%9Bci+cena&hl=pl&gl=pl&ct=clnk&cd=3&ie=UTF-8&client=firefox-a Obecnie nie mają w sprzedaży, ale może sprowadzą. Swoją drogą to w dziwnym kraju żyjemy. Lekko mnie dziwi brak w kraju takich farb. Chyba zacznę produkować :) Nie wiem do jakiego konkretnie celu potrzebujesz i dlaczego nie może być mowy o wodzie. Nowoczesne lakiery samochodowe
  są wodorozcieńczalne i maja lepsze właściwości, niż niejeden rozpuszczalnikowy lakier. Wystarczy wejść do jakiegoś większego sklepu z farbami i zapytać o wodne farby do metalu. Na pewno coś będą mieli.

  Quote:
  Kanwas: Szkło, porcelana, tekstylia, poza tym ja chcę rozprowadzać to w bezbarwnym lakierze.


  Może nie napisali, że do metalu też się nadaje. Popatrz na opisy nieświecących. Oprócz szkła jest wymieniony metal a wszystkie są wodne i akrylowe. Trzeba by ich pociągnąć za język, bo moje analogie mogą być do kitu :D Jak sprowadzają taki rodzaj farb z tej firmy to może ściągną coś specjalnie.

  Quote:
  Żadna z nich nie jest do stosowania na metalowych powierzchniach z racji tego, że są to farby akrylowe do rozcieńczania wodą.


  Jak pisałem wyżej wodorozcieńczalność i spoiwo akrylowe nie wyklucza zastosowania do malowania metalu.

  Jeśli woda jest wykluczona z powodów o których nie wspomniałeś można pokusić sie o odparowanie farby, aż do całkowitego wyschnięcia. Potem to skruszyć, zmielić i mamy pigment.

  Znalazłem jeszcze to :arrow: http://stores.ebay.com/GLOW-PAINT-PRO Jeśli dobrze zrozumiałem wysyłają na cały świat.

  Mam nadzieje, że nie obraziłeś się za to google. Ostatnio jest pełno pytań na elektrodzie, ewidentnie zadawanych bez szukania.

  Pozdrawiam
 • #6
  tomgart
  Level 25  
  Całkiem niedrogo można kupić farbki witrażowe fluorescencyjne, świecą dość długo w ciemności. Do kupienia w sklepach papierniczych, cena około 6 zł.
  Sam taką farbką wymalowałem wyłączniki w domu itp. A nawet podeszwy od kapci - w nocy nie ma problemów z identyfikacją gdzie stoją :), oczywiście dopóki się nie wyświecą :)
 • #7
  SP5IT
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Zombek wrote:
  Mam nadzieje, że nie obraziłeś się za to google.


  Nie, sam często odsyłam do wyszukiwarki :)
  Ok, dzieki za pomoc, zaryzykuję z witrażowymi. Jak się nie nadadzą, to wtedy ciągnę zza wielkiej wody.
  Ale jak ktoś jeszcze na coś takiego się natknie, to poproszę o info.
  Michał
 • #9
  Matitronik
  Level 16  
  Wiem, że nie potrzebnie się wtrącam, ale kiedyś kolorowałem czymś takim samolot RC. Na forum R/C - Model Making Pro (r.i.p) natknąłem sie mnóstwo razy na takie pytania :
  "Gdzie można kupić farbe fosforową?"
  "a takich lakierów fosforowych robi się figórki rozne"

  Ludzie :) Fluorescencyjy a Fosforowy to różnica... Fosforowy to może być np zbędny na świecie granat.


  Pozdrawiam
 • #10
  tomgart
  Level 25  
  Uściślając. Zarówno fluorescencja jak i fosforencja to zjawiska luminescencji czyli świcenia nie na wskutek wysokiej temperatury. Z tym że to 1 zanika po ustaniu wywołujacego go źródła.