Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wbudowane konto administratora Windows XP Pro

10 Paź 2006 16:35 7340 7
  • Poziom 13  
    jak to jest z tym kontem administratora - bo mam windows xp pro i wiadomo jest tam wbudowane konto administratora

ok, z tym microsoftem to przesadziłem troche :roll: , ale jak sie założy konto administratora to co sie z tym kontem wbudowanym dzieje??? bo go nie ma
    pozdrawiam
  • Poziom 29  
    Witam

Poprosimy o linka z informacja,gdzie Kolega to wyczytal.

Konto administratora jest wbudowane po to by zakladac nowe konta,zmieniac,nadawac uprawienia a nie po to by Bil mogl Kolege szpiegowac.

Pozdro
  • Poziom 22  
    moze koledze chodzi o zdalne zarzadzanie komputerem?

aby wlaczyc konto administatora nacisnij na ekranie logowania: alt+ctrl+del (2x ten del)

wchodzisz w to kont zmieniasz haslo i juz nikt nie napsuje ci w komputerze chyba ze tez dzialasz na koncie administatora bez hasla...

pozdrawiam
  • Poziom 14  
    w XP Pro po założeniu konta administratora istanieje ono do momentu kiedy nie utworzysz kolejnego konta administratora. Jesli utworzysz nowe poprzednie istnienie ale nie jest widoczne - bo jest administrator w systemie. Na to konto nalezy się zalogować w momencie kiedy chcemy usunac konto administratora stworzone przez nas - wg reguły Windows że zawsze musi być przynajmniej jeden administrator w systemie.
  • Poziom 12  
    Chyba chodzi o to ze, np. wybierasz sobie stary ekran logowania taki jak w win2000, i zawsze logujesz sie jako xxx, haslo yyyyyyyyyyyyyyyy, i myslisz ze nikt nigdy nie wejdzie do twojego komputera, a okazuje sie ze pierwszy lepszy ludek, siada, wpisuje login administrator i moze wszystko pomieszac.
  • Poziom 13  
    danfil to jak mam sie zalogować na to konto niewidoczne żeby usunąć moje administratora skoro tamto jest nie widoczne?? w panele sterowania go nie ma
  • Poziom 24  
    mlody45 napisał:
    Chyba chodzi o to ze...(wyciąłem by nie cytować całości) moze wszystko pomieszac.

No to "młody" kolego, jeśli chcesz się przed czymś takim ustrzec, zmień sobie nawę konta administratora (gdzie to się dowiesz jak trochę poczytasz) na każdą inną (choćby "duduś") i wtedy byle doodek nie wejdzie Ci na kompa czy to przez net czy bezpośrednio i nie namiesza Ci w kompie. Żeby bardziej przybliżyć temat, jest też drugie stałe konto na XPeku, jest to konto "gościa" też ma stałą nazwę i warto ją zmienić na jakąś inną... są to dwa konta często wykorzystywane przez hacków do włamu na kompy. Więcej można poczytać w archiwalnych numerach PCWK. Jeśli chcecie wiedzieć po co jest to konto to może warto pomyśleć, że czasem na komp wchodzi się nie po to żeby pograć czy gadać na GG, zabezpieczenia i ograniczenia kont ustawiać może administrator nie będący użytkownikiem danego kompa (na przykład w firmie mającej kilka-naście kompów, admin nie siedzi na wszystkich...), druga rzecz kiedy może się ono przydać, spróbujcie jako użytkownik ograniczonego konta zainstalować coś... może się nie udać, ale wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy na ikonę "setup" i wybrać z menu "uruchom jako", wtedy pokażą się inne konta, można wybrać konto "administrator" i po wpisaniu hasła zainstalować coś na ograniczonym koncie... Czasem do tego służą konta administratora których nie ma widocznych. Pozdrawiam i zapraszam do lektury.
  • Poziom 22  
    napisalem juz: alt+ctrl+del(2x) i pokazuje sie okienko, wpisujesz nawze i juz, a i tak go nie usuniesz, zmien haslo dostepu i po problemie. pozdrawiam