Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kupno samochodu przez osobę niepełnoletnią

kazik_j 06 Jan 2007 16:08 53775 70
Telkom Telmor
    MaYeS
    Level 10  
    No zle troche to ujelem ... piszac duzo bocznych drog mialem na mysli okoliczne wioski ktore mam przy miescie i po ktorych mozna smigac samochodem do woli bo tam policja zajezdza raz na rok ... wogole na mojej ulicy od jakis 5 miesiecy nie widzialem patrolu ... a piszac ze jezdze po miescie chodzilo mi o rynek ktory jest maly bo wjezdzajac ul lubelska na rynek przejedziesz 400 metrow i juz nie ma rynku ...

Dodano po 2 [minuty]:

kurcze znowu to zle ujelem to z tym rynkiem poprostu chodzilo mi o to ze rynek jest maly i da sie go przejechac w 3 sekundy nie iwme jak go zobrazowac :)
  • Telkom Telmor
    tzok
    Moderator of Cars
    Po pierwsze jak ktoś ustali Twoje personalia powinien to zgłosić na policję...
    Po drugie spowodujesz wypadek, czy nawet będziesz uczestniczył w wypadku to Ty i Twoi rodzice mają duuuuże kłopoty.
  • Telkom Telmor
    elwis01
    Level 2  
    Witam.
    Mam pyt.
    Mam 17 lat i chciałbym być współwłaścicielem auta. Czy jest to możliwe? (nie mam prawka) Właścicielem jest moja babcia i ma 50% znizki. Chciałbym by i mnie lecialy znizki?
    prosze o odp. pozdrawiam
    tzok
    Moderator of Cars
    Najlepiej zapytaj o to w TU lub jakiegoś agenta ubezpieczeniowego. Za ten rok uzbierasz max. 10% zniżki.
    elwis01
    Level 2  
    zawsze to coś. bo jak skoncze 18 planuje prawko robić i auto na siebie przepisac.
    wiec pytalem czy mozliwe jest bym byl wspolwlascicielem
    ok
    narq
    CameR

Moderator of Vehicle Security
    Możesz spisać umowę na siebie lub być współwłaścicielem,
    jeśli ukończyłeś 13 lat - 18 lat, ale wtedy musi ją potwierdzić Twój prawny opiekun.

Podstawa prawna:

Art. 15 KC.: Ograniczoną zdolność do czynności prawnych mają małoletni, którzy ukończyli lat trzynaście, oraz osoby ubezwłasnowolnione częściowo.

Art. 18. § 1 KC.: Ważność umowy, która została zawarta przez osobę ograniczoną w zdolności do czynności prawnych bez wymaganej zgody przedstawiciela ustawowego, zależy od potwierdzenia umowy przez tego przedstawiciela.

Informacje o możliwości zawarcia polisy OC: http://www.link4.pl/html/art_31_329_53_.html
    kazik_j
    Level 22  
    Hehe. Zaglądam w ten temat (który sam kiedyś założyłem) po 4 latach. Teraz mam 20 lat, prawko już ponad 2 lata, pare samochodów już przerobiłem, były drobne kolizje, mandaty za prędkość i zdarzało się jeździć po pijaku, raz nawet zalany w trupa, ale mniejsza z tym. Patrząc na to z perspektywy czasu, dochodzę do wniosku, że niektórym ludziom bez względu na wiek nie powinno się dawać prawa jazdy, jak widzę mojego kumpla z technikum, który rusza z piskiem, hamuje z piskiem, słucha muzyki na full przy otwartych wszystkich szybach, to nóż się w kieszeni otwiera i tylko żal przegubów i samego samochodu i wstyd się przyznać do znajomości z nim. Ale niektórzy mimo, że mają 15-16 lat mają normalne myślenie i chcą jeździć, żeby nie zapi**dalać z buta i niejednokrotnie zdarza się, że są lepsi w manewrach parkingowych od "starych kierowców". Sam mając 17 lat jeździłem już normalnie samochodem po mieście, ze stresem, że zatrzymają, ale na szczęście nie doszło do tego, a teraz to już luzik, szaleć nie mam za bardzo czym, bo mam mercedesa 124 2,5l w dieslu, kupionego i opłaconego za własne, ciężko zarobione w wakacje pieniądze, więc szkoda mi go na katy, a poza tym takim samochodem się nie pajacuje, od tego są rolnicze BMW 3 po stosownym obciachowym "tuningu" i audi 80 niemniej zgwałcone przez fantazje swoich właścicieli.

Krótko mówiąc, prawo jazdy powinno być wydawane moim zdaniem, od 16 roku życia, pod warunkiem przejścia poważnych testów na tzw. zdrowy rozsądek, nie wiem czy takie coś w ogóle istnieje, ale powinni wprowadzić, a pajacom i kompletnym idiotom wcale takiego dokumentu nie wydawać.
    cirrostrato
    Level 37  
    kazik_j wrote:
    Hehe. Zaglądam w ten temat (który sam kiedyś założyłem) po 4 latach. Teraz mam 20 lat, prawko już ponad 2 lata, pare samochodów już przerobiłem, były drobne kolizje, mandaty za prędkość i zdarzało się jeździć po pijaku, raz nawet zalany w trupa...........

pajacom i kompletnym idiotom wcale takiego dokumentu nie wydawać.
    Popieram!!!!!!!!
    fafik92
    Level 14  
    Ale straszycie.
    Złąpią to dostanie 500zł mandatu zapłaci i powszystkiemu.
    cirrostrato
    Level 37  
    A ja nie straszę , ja ostrzegam: jak mi jakiś g..niarz potrąci moja Mazdę i nie będzie miał kompletu papierów to na OIOM-je z mojej winy wyląduje, po sądach nie będę bezproduktywnie łaził, kłonicę (to taki starożytny bejsbol..) na taką okoliczność mam. Jak ktoś spowoduje wypadek i nie ma ubezpieczenia/prawa jazdy to poszkodowany przez niego ma kupę zachodu aby dostać odszkodowanie to chociaż od razu na miejscu zdarzenia sprawca ma gwarancję dostać wp..ol ode mnie, spory jestem. A ty fafik92 jak byś np. przekroczył w Norwegii prędkość o 30km w miasteczku to byś samochód w Polsce za mandat kupił a przy szkole jak byś ,,nieco'' szybciej pojechał to na początek wsadzają... nawet Polacy szybko uczą się tam miejscowego stylu jazdy.