Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sterownik DMX na usb jak zrobić

djkorwin 10 Oct 2006 18:28 5804 5
    djkorwin
    Level 14  
    Witam

Mam pytanie czy ktoś z nich juz kiedys kozystal i moglby sie wypowiedziec na temat takiego sterowania skanerami ? Czy dorownuje zwylym sterownika w obudowach?
    http://dab-system.com/konwerter_usb_dmx.html
    Dexter77
    Level 28  
    Konwerter konwerterem, pytanie jaki do niego jest program ;) Do tego dochodzi kwestia niezawodnosci oprogramowania i systemu operacyjnego oraz samego komputera. Jesli pada jedno z tych ogniw to ....kicha.
    Pozdrawiam
    Dexter
    djkorwin
    Level 14  
    Mam laptopa 1.8 pentium mobile, 1 gb ramu itp wiec nie bedzie problemu z maszyna programy sa na stronce ale wlasnie nie wiem jak one sie sprawuja w pracy.
    Abili
    Level 20  
    Witam

Konwerter jest tylko "pomostem" między programem a sprzętem DMX, i sam z siebie nic nie robi. Funkcjonalność i możliwości determinuje tylko jakość zastosowanego oprogramowania. Ze względu na cenę i dostępność bezpłatnego oprogramowania jest idealnym rozwiązaniem dla początkujących. Których na ogół nie stać na bardziej wyrafinowany sprzęt - cena. Z drugiej strony przy zastosowaniu profesjonalnego oprogramowania np. LightFactory uzyskamy takie możliwości sterowania sprzętem, które mogą zapewnić tylko konsolety z górnej półki.

AB
    Abili
    Level 20  
    Witam
    Schemat plus dokładny opis jest w Elektronice Praktycznej nr 5-6 2006.

AB
    jacek kaczmarczyk
    Level 12  
    Tak na prawdę to 90% konsolet z tzw. wyzszej półki to płyty główne PC i program obsługujący zapisany na twardym dysku lub w EPROM do tego panel sterowniczy podpięty pod slot a sytem operacyjny to nie zawodne WINDOWS i bardzo zawodny Linux więc uwagi że kicha i że daj sobie spokój są tak nie do końca słuszne. Aczkolwiek na dysku jest tylko jeden program i nic więcej i nie ma połączenia z internetem więc 90% problemów z oprogramowaniem odpada W zasadzie jak będziesz stosował sie do tego ostatniego zdania i dbał o kopie zapasowe i swój komputer to nie powinno być większych problemów a po za tym można mieć przy sobie dwa komputery i to wcale nie żart.