Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

XPower model: 300X rev. CG-11B i rozerwany kondensator C14?

husleves 10 Paź 2006 20:45 1997 8
  • Poziom 10  
    Spoiler:

Potrzebuje schemat zasilacza firmy XPower model 300X 300W (albo jakiegoś podobnego), rozerwało mi kondensator i nie wiem jakie powinien mieć parametry.
  • Poziom 29  
    Witam
    Nie znam firmy, ale jeżeli jest to jakiś chiński fajans to podobne schematy są na „Elce”, a temat nazywał się: ZASILACZE AT/ATX (lub podobnie).

Możesz także napisać do Kolegów: W.P., TONI_2003, Ankuch, Tzok.
    Oni się na tym znają.

PS.
    Jeżeli będą potrzebne punkty na ściąganie to daj znać, a mam ich sporo.
  • Moderator
    Witam!
    Twój zasilacz kolego to po prostu Codegen tyle że w innym opakowaniu wykonaj dobre fotki tego miejsca a sądzę że znajdziemy na to lekarstwo...
    Pozdrawiam Brać lutującą!
  • Poziom 10  
    Jest on oznaczony na płytce jako C14 (kondensator ceramiczny umieszczony niedaleko bezpiecznika między transformatorem, a tranzystorkiem), a fotki chwilowo nie mogę wykonać.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Tak, jak pisał kolega Toni, to nic innego jak CODEGEN.
    Podaj CG płytki (na odwrocie między stroną pierwotną a wtórną).
    Napisz dla pewności na czym jest zbudowana strona pierwotna.
    Jeśli C14 jest połączony szeregowo z R8=100Ω i pełni role 'snubbera' zabezpieczającego CE tranzystora przetwornicy Stand-by to powinien to być 1nF/1kV. Sprawdź też ten tranzystor.
  • Poziom 10  
    Oznaczenie płytki to CG-11B na układzie KA7500B (zależałoby mi na schemacie tego zasilacza) a parametry R8 i C14 jak podał WojtasJD :D
    :arrow: Tu masz Codegen 250XA1 CG-07A/CG-11
    Nie mam w tej chwili CG-11B i nie pamiętam jakie są różnice.
    Zasób schematów zasilaczy ATX jest bardzo ubogi i trzeba się wzorować na rozwiązaniach podobnych. Dlatego pisałem abyś podał na jakich elementach jest strona pierwotna.
    Przetwornice Stand-by były realizowane zarówno na MOS-fetach jak i na bipolarnych.
    Jeśli podany schemat znacznie się różni od Twojego, szukaj podobnych konfiguracji w dziale "Schematy komputerów".
  • Poziom 10  
    Dziękuje za rady, kondensator znalazłem :)