Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki silnik do curkulatki (piła tarczowa)?

anbon 26 Feb 2017 08:46 45732 65
Ochrona Domu
    vcc
    Level 35  
    Nie spotkałem się z innymi łożyskami dla silnika kołnierzowego czy na łapach, po prostu przednia flansza jest inna ale wirnik i cała reszta jest jednakowa
  • Ochrona Domu
    krystian.zbs
    Level 8  
    Rozumiem. A co z mocą silnika? Będzie wystarczająca?
  • Ochrona Domu
    vcc
    Level 35  
    Osobiście na 4kW pracowałem z piłą 500 i nie ma z tym najmniejszego problemu, tylko dobrać odpowiednią prędkość wałka w zależności od typu zastosowanej piły, ale to już na tarczy będzie podane
    Krzysztof Reszka
    Moderator of Electrical engineering
    vcc wrote:
    Nie spotkałem się z innymi łożyskami dla silnika kołnierzowego czy na łapach

Tak tylko dla zaspokojenia ciekawości kolegi VCC , są silniki które wymagają innej budowy łożysk.
    Do nich należą silnik do pracy pionowej mogące mieć wtedy łożyska NJ , czy silniki do dużych obciążeń wału napędowego wtedy stosujemy przy pracy poziomej łożyska NU.
    krystian.zbs
    Level 8  
    Wiem że bardzo mieszam ale jestem w posiadaniu silnika 1.1 Kw, 220V 1450 obr. Jest on podłączony pod trzy fazy i normalnie działa. Napędzał piłę tarczową (zwykła tarcza, ok 300 - 350 mm) porzez pas transmisyjny. Wiem tyle że był on przezwojony i podobno ma dwa biegi, mi udało się włączyć tylko jeden bieg ale to może coś z włącznikiem. Teraz pytanie czy taki silnik da sobie radę z widią 303 mm 60 zębów, do cięcia wzdłużnego jak i poprzecznego kantówek, max 10x10 cm. Czy ktoś wie jaką moc może mieć teraz ten silnik, po przezwojeniu na 3 fazy?
    Krzysztof Reszka
    Moderator of Electrical engineering
    krystian.zbs wrote:
    Jest on podłączony pod trzy fazy i normalnie działa.

To był silnik jednofazowy.
    krystian.zbs wrote:
    . Wiem tyle że był on przezwojony

To skąd mamy wiedzieć jaką ma obecnie moc.
    krystian.zbs wrote:
    i podobno ma dwa biegi, mi udało się włączyć tylko jeden bieg ale to może coś z włącznikiem.

Nie chce mi się wierzyć.