Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

KENWOOD KDC-MP522, problem z tunerem

11 Paź 2006 12:23 1020 3
  • Poziom 10  
    witam
    niedawno kupiłem radio, wszystko działa OK oprócz tego że nie mogę dostroić stacji radiowej. Problem polega na tym że przy wyszukiwaniu stacji krok częstotliwości wynosi 0,2 zamiast 0,05. W instrukcji nie ma nic na ten temat, można jakoś samemu wpisać częstotliwość ale nie wiem jak. Czy ktoś spotkał się już z takim problemem? Czy da się rozwiązać ten problem bez ingerencji w elektronikę ?

pozdrawiam

witam, dzięki za informacje, przynajmniej wiem z czym mam do czynienia. Trochę poszperałem i okazało się że wystarczy przy wyłączonym radiu wcisnąc i przytrzymać klawisze 1, 5 i reset. Myślę że opcja działa również z innymi modelami z tej "serii" jak KDC-X569, KDC-X469, KDC-MP522, KDC-PV622, KDC-MPV6022, KDC-4022/422 oraz KDC-3022/322. wnioskuję to po podobieństwach w tych modelach.

pozdrawiam
  • Poziom 43  
    Masz radio w wersji przeznaczonej na rynek amerykański. Taka przeróbka nie zawsze jest możliwa, nie zawsze producent zostawił furtkę, czy planował sprzedaż danego modelu na inny rynek. A jak to przełączyć i czy się da warto by zacząć od szukania instrukcji serwisowej, czasem jest to tam opisane a czasem trzeba samemu poszukać furtki o ile takowa jest. Nie ma jednej skutecznej metody, niekiedy jest to funkcja z ukrytym menu, czasem dane w pamięci strojenia, czasem konfiguracja procesora a czasem tylko wymiana procesora na wersję europejską.

SławeK
  • Poziom 21  
    Ten model da się przestawić na europę . Jeśli jeszcze aktualne ,to mogę pomóc .
  • Poziom 10  
    wiem już jak zmienić na ustawienia europejskie "wystarczy przy wyłączonym radiu wcisnąc i przytrzymać klawisze 1, 5 i reset" (pierwszy post) niestety nie działa RDS, na wyświetlaczu jest dioda z napisem RDS ale nie świeci i podobno nie można go włączyć..........

pozdrawiam