Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opinie o ładowarce Ben Electronic MW 8168 GS, jak ładować?

11 Paź 2006 12:54 7216 7
  • Poziom 12  
    Panowie, kupiłem ładowarkę do aku typu AA i AAA NiMH, NiCd. Jakiejś czeskiej firmy Ben Electronic model MW 8168 GS. Czy to jest dobra ładowarka? Doradził mi ją sprzedawca w sklepie elektronicznym. I mam takie pytanie jak ona ładuje dwa lub cztery ogniwa to czy nie wystąpi taki efekt że jak jedno będzie mocniej naładowane a drugie słabo to nie doładuje tego słabego? Czy oba ogniwa naładuje tak samo? Pytam się z tego względu że nie ma funkcji ładowania każdego ogniwa osobno. Oraz co oznacza delta v, bo na tej podstawie sprawdza czy ogniwo jest naładowane.
  • Poziom 33  
    musisz wziąc pod uwagę jakie ogniwa zastosujesz oraz jakie mają parametry napięcie oraz prąd w mA

przyklad
    ładujesz 2 ogniwa 1,2V 600mA oraz 1200mA chyba rozumiesz

ładowanie chyba się odbywa osobno dla kazdego ogniwa??
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Jest to ładowarka dobrej jakości!
    Jeżeli ogniwa sąsprawne będą naładowane na jednakowym poziomie!
    Urządzenie dokonuje pomiaru przyrostu napięcia ogniwa (delta V) po każdm impulsie prądu ładowania). Jeżeli delta V będzie równe 0 ładowanie zostanie zakończone!
    Używam podobny model od roku i jestem bardzo zadowolny!
    Pozdrawiam!
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    delta V, czy -delta V ?
    W nowych ładowarkach używana jest przeważnie metoda -delta V która kończy ładowanie w momencie gdy napiecie zaczyna spadać :D.
  • Poziom 12  
    No właśnie plus delta. Czyli biorąc pod uwage właściwości Ni-MH to jednak ta łądowarka nie łąduje i tak perfkt do końca? Bo z tego co wiem jak są full pełne napięcie zaczyna spadać.
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Zrobiłem taką mała dygresję tylko, nie masz się czym martwić, różnica między tymi metodami jest w praktyce (w odniesieniu do poziomu naładowania) zerowa.
  • Poziom 25  
    Mam pytanie do tej ładowarki.
    Kupiłem ja na allegro za 10 zł i została mi przysłana bez żadnej instrukcji obsługi.

Mam więc pytania:
    Rozumiem że kolor:
    czarwony - oznacza ładowanie
    pomarańczowy - rozładowanie
    zielony - naładowany, podtrzymanie

Są też 2 tryby ładowania: 2,4V i 4,8V

I teraz tak:
    Wiadomo że przy 2,4V ładuje 2 akumulatorki..... ale czy po prostu ładuje oddzielnie jedną parę i można włozyć odzielnie drugą? Z moich obserwacji wynika że chyba w tym trybie można ładować tylko w 2 pierwszych bankach a pozostałe są nieaktywne. Czy to jest zgodne z prawidłowo działającą ładowarką? Czy tylko u mnie coś się popsuło?

Może pytania proste ale jednak jest mi potrzebna choć ta garść informacji.
    Z góry dziękuję.
  • Poziom 13  
    cackoarek napisał:
    Mam więc pytania:
    Rozumiem że kolor:
    czarwony - oznacza ładowanie
    pomarańczowy - rozładowanie
    zielony - naładowany, podtrzymanie

Są też 2 tryby ładowania: 2,4V i 4,8V

W trybie 2,4 V ładujesz (równocześnie) dwie baterie od lewej strony, a w trybie 4,8 V ładujesz (też równocześnie!) cztery baterie.

To jest dobra ładowarka, ale jak już ktoś zauważył - gdy wszystkie ogniwa są sprawne. Jeśli będziesz miał chociaż jedno padnięte, to ładowarka zapali zieloną diodę po kilku minutach, czyli wynik ładowania fałszywy (3 ogniwa w ogóle nie naładowane).

W przypadku ładowarek, gdzie każde ogniwo jest ładowane z osobna, jak np. w modelu V-1969 (http://www.monitorsklep.pl/camelion-adowarka-pulsacyjna-mikroprocesorowa-v1969-o_l_66412.html), to taki problem nie występuje. Co więcej - zaraz wychwycisz zepsute ogniwo :-)

Dopadłem dziś taką ładowarkę na złomie w cenie złomowej 3 zł (waży równo 1 kg) i jest w 100% sprawna! Interes życia zrobiłem :-D
    Jakiś idiota wyrzucił dobrą ładowarkę lub (wtedy zwracam honor) - wyrzucił przypadkiem... ;-)