Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia 7600, problem z haslem bluetooth przy polaczeniu z kom

11 Paź 2006 14:46 963 2
  • Poziom 15  
    Witam,
    mam problem z polaczeniem Nokii 7600 z komputerem przez bluetooth.
    Dokladnie chodzi o to, ze urzadzenia sie widza, ale nie chca sie polaczyc. Telefon znajduje komputer i gdy probuje go z nim polaczyc to telefon wola haslo. Probowalem juz roznych kombinacji 0000, 12345 i nic, caly czas wyskakuje bledne haslo. Co sie dzieje? Wczesniej laczylem sie z Nokia 6230i i nie bylo takich problemow. Podawalem jako haslo 0000 i bylo ok.
    Ten telefon mam od niedawna, mozliwe, ze poprzedni wlasciciel ustawil jakies haslo, ktore teraz jest wymagana przy tym polaczeniu?
    Przywrocilem ustawienia fabryczne, ale to nic nie dalo.
    Jak to obejsc?
    Prosze tylko nie pisac zebym sie kontaktowal z poprzednim wlascicielem, bo to odpada. Koles przewalil mnie co do stanu wizualnego telefonu (kupilem go na allero) nawtykalem mu i nie chce od niego zadnej pomocy.

Prosze o pomoc.
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    Witam

Podczas parowania (wzajemnego powiązywania) dwóch urządzeń bluetooth, w jednym z nich ustala się czterocyfrowy kod, który następnie należy podać w drugim urządzeniu. Podczas łączenia telefonu z komputerem, kod ten określa się w komputerze w aplikacji zarządzającej połączeniami BT, a w momencie gdy telefon poprosi o podanie kodu, wprowadza się ten sam właśnie kod. Są sytuacje, w których kodu tego nie można sobie określić, gdyż jest on już z góry narzucony, np w zestawach słuchawkowych. Wtedy taki kod trzeba znaleźć w instrukcji obsługi urządzenia.

W Twoim przypadku kod powinieneś określić w komputerze podczas parowania urządzeń, a następnie ten sam kod wpisać w telefonie.
    Czy możesz napisać jakich sterowników używasz do modułu BT w PC (BlueSoleil, WIDCOMM, czy sterownik z WinXP SP1)?

Pozdrawiam i życzę powodzenia
  • Poziom 15  
    Dzieki za odpowiedz, ale udalo mi sie juz wczesniej samemu do tego dojsc.
    Mimo wszystko jeszcze raz dzieki za udzielenie odpowiedzi, bo gdybym sam nie doszedl to na pewno Twoja odpowiedz by mi bardzo pomogla.