Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

N - HDTV, POLSAT CZY CYFRA?

11 Paź 2006 21:44 32209 48
  • Poziom 10  
    Witajcie
    wkracza nowa era nadawania telewizyjnego hdtv to już nie jakiś polsat czy cyfra:D pewnie teraz dużo ludzi staję przed wyborem polsat, cyfra, czy n? ja sam mam taki dylemat? otóż w n płaci się niby jednorazowo za aktywacje dostaje sie jakiś spas dekoderek i bezpłatny pakiet starter ale z zastrzeżeniem że weźmie się minimum 2 płatne pakiety, czy to wszystko? czy jakieś jeszcze diabelskie kruczki są? jak nie to będzie to nieco tańsza (jak na początek) telewizja! wiadomo będzie jakiś standard hdtv ale nie dla wszystkich! bo nie każdy ma telewizorek odbierający takie cuś dopiero póżniej jak se kupimy....:|
    wejść w przyszłość? kupić coś czego względów do końca bez lepszego tv nie zobaczymy? pójść na chwilową niską cenę? czy wybrać stare platformy polsatu lub cyfry? a jak ma sie do n "hacking"? pewnie już w necie wszystko jest :D:D:D
  • Poziom 29  
    scyzor100 napisał:
    a jak ma sie do n "hacking"? pewnie już w necie wszystko jest :D:D:D

I tu się mylisz - nie ma nic!
  • Poziom 21  
    Dołączam się z pytaniem: Czy warto? Też stoję na rozdrożu. Kablówka do mnie nie sięga i muszę coś wybrać. Może n? A może nie. Pomóżcie.
  • Poziom 29  
    Oferta n-tv jak narazie jest bardzo uboga i w tym są aż trzy kanały hd , czyli tyle co nic , trzeba trochę poczekać, Dodatkowo jest wiele problemów z współdziałaniem n-boxów z telewizorami , zwłaszcza ze złączem DVI . Ciekawa dyskusja jest tutaj : http://www.hdtv.com.pl/ . Ja pozostaję przy c+ , chociaż mam temu operatorowi wiele do zarzucenia , jednak jak narazie oferta c+ jest największa , a i zawsze jakaś promocja się znajdzie.pozdrawiam
  • Poziom 14  
    proponuje polsat dekoder za 99 zl na wlasnosc i pakiet familijny za 35 zł sporo kanalow w dobrej cenie, cyfra jest drozsza a n ma slaba oferte i dekoder na wynajem
    :-)
  • Poziom 14  
    @piooo - a co masz do zarzucenia c+?? Bo sam sie zastanawiam nad wybraniem tej platformy. Jest stosunkowo droższa do konkurencji ale dysponuje o wiele lepszym wachlarzem programowym
  • Poziom 29  
    @hekatek , jak popatrzysz na ofertę c+ to może wydawać sie całkiem spora, a w rzeczywistości to takie samo badziewie jak wszystko inne.Może mam jakiś spaczony gust ale ze wszystkich programów sporadycznie ogladam TVN Turbo, TV Kuchnię i najwięcej BBC Prime , reszty jakoś nie mogę strawić chociaż czasami staram się , jednak bez rezultatu . Nadawanie reklam w zasadzie dyskwalifikuje dla mnie dany program , np Discovery co kwadrans długie reklamy , nie do oglądania bo jak zmienię program to już do poprzedniego zazwyczaj nie wracam. Np Reality i Club rzygoły , Style też chociaż trochę z charakterem . Taki np Hallmark , jesteś spokojny człowiek nikomu nie wadzisz a musisz kogoś zabić , proste zacznij oglądać np "Czerwoną oborę" ,"Tajemniczą rzygę " i inne.itd. itd.Kanały filmowe , raz je zamawiam , raz odmawiam. Czemu , przeanalizuj ofertę filmową , można się popłakać, trzeciego sortu amerykański shit ,jak biorą jeden przechodzony hit na jakieś święta to resztę dostają za darmo . itd.itd.Mógłbym jeszcze tak długo pisać bo jestem klientem Canal Plus od 1995 roku. Niestety jak narazie nie ma nic lepszego od tego złego więc wybór jest prosty albo C+ albo nic, pozdrawiam
  • Poziom 29  
    piooo napisał:
    @hekatek , jak popatrzysz na ofertę c+ to może wydawać sie całkiem spora, a w rzeczywistości to takie samo badziewie jak wszystko inne.Może mam jakiś spaczony gust ale ze wszystkich programów sporadycznie ogladam TVN Turbo, TV Kuchnię i najwięcej BBC Prime , reszty jakoś nie mogę strawić chociaż czasami staram się , jednak bez rezultatu . Nadawanie reklam w zasadzie dyskwalifikuje dla mnie dany program , np Discovery co kwadrans długie reklamy , nie do oglądania bo jak zmienię program to już do poprzedniego zazwyczaj nie wracam. Np Reality i Club rzygoły , Style też chociaż trochę z charakterem . Taki np Hallmark , jesteś spokojny człowiek nikomu nie wadzisz a musisz kogoś zabić , proste zacznij oglądać np "Czerwoną oborę" ,"Tajemniczą rzygę " i inne.itd. itd.Kanały filmowe , raz je zamawiam , raz odmawiam. Czemu , przeanalizuj ofertę filmową , można się popłakać, trzeciego sortu amerykański shit ,jak biorą jeden przechodzony hit na jakieś święta to resztę dostają za darmo . itd.itd.Mógłbym jeszcze tak długo pisać bo jestem klientem Canal Plus od 1995 roku. Niestety jak narazie nie ma nic lepszego od tego złego więc wybór jest prosty albo C+ albo nic, pozdrawiam

I trudno się z tą wypowiedzią nie zgodzić!!!
  • Poziom 33  
    No i wlasnie ja sobie dalem z tym spokuj wole neta i emulka, mam juz tyle filmow naciagnietych ze nie wiem kiedy to oglądne, jedyne kanaly jakie ogladam teraz na satce to motors tv, abmoteurs i czasami jakies xxl :). Reszta ciągnieta z netu. To jest kryzys panowie, polskie platformy cyfrowe nie starają sie zupelnie, no praktycznie nie ma co oglądać :/. Wystarczy popatrzyc na np. multivision, czy tps, tam sie dba o klienta.
  • Poziom 13  
    Jeżeli nie jesteś fanem piłki nożnej to cenowo i jakościowo wygrywa N - HDTV
  • Poziom 2  
    a powiem ze polsat najlepszy 99 zeta dekoder na wlasnosc i pakiet mini 9,90zeta a jest tam troche programow :D albo familijny za 35 i do kazdego mozna dokupic sobie jakis pakiet temetyczny
  • Poziom 21  
    A w Polsacie cyfrowym są polskie programy typu 1,2,3 i TVN?
  • Poziom 30  
    cyfrowy polsat: z TVP jest 1, 2 i 3 warszawska, wszystkie mutacje tvn, a... do tego 5(!) a właściwie 6 kanałów sportowych ;) Brakuje mi nieprzyjemnie National Geographic i Planete :/ No ale mam to na kablówce UPC..
    Kanały filmowe- jak pisał ktoś wyżej- nowinki ściągamy z sieci lub z ...wypożyczalni dvd za rogiem ;)
    n-tv- jak dla mnie nie do strawienia fakt braku innej możliwości posiadania sprzętu niż dzierżawa, kolejny roczny cyrograf, i brak...polsatu, w jakiejkolwiek odmianie.
    O cyfrze się nie wypowiadam- nie miałem, największą zaletą wydaje mi się osobiście możliwość uruchomienia tego na wielu tunerach FTA z odpowiednimi modułami, a także ...możlwość zabawy w rozdzielenie praw na dwa tunery :)
  • Poziom 1  
    proponuje polsat dekoder za 99zl z zestawem za 149zl
    i kilka opcj pakietow do wyboru
  • Poziom 12  
    No dobrze , Wy wypowiadacie sie na temat pakietów telewizyjnych wiadomo, że w każdej opcji można dobrać wg. zainteresowań i finansów . A mnie bardzo interesuje jakość nadawanych audycji czyli czysty obraz i dźwięk bez zastrzeżeń. Mam telewizory CTR i LCD i która z opisanych platform odbierałaby bez zakłóceń. Zrezygnowałam z kablówki i też jestem na rozdrożu.
    Pozdrawiam Dżenka

• Poziom 35  
    I tak najlepsza jest C+ , sprawdź a jak się kupuje najpierw szmelc za 5tyś to cóż dokup sobie tłumacza i np. premiere wtedy będziesz gość z full wypasem .
    Ludzie do dziś nie potrafią wykorzystać CRT .
  • Poziom 10  
    ja jestem Posiadaczem cyfrowego polsatu i jestem zniego zadowolony bardzo są kanały jakie mnie interesują i tanio bo dekoder za 99zł sagem albo thomson i pakiet jest w miare tani.Nie jak cyfra pakiet za 140zł i stare dekodery Philipsy i same powtórki na HBO HBO2 i na innych kanałech filmowych wogóle nie dbaja o klijentów platformy cyfrowe same powtórki lecą.!!!!!!!!! Nie jak tps albo inne platformy cyfrowe tam ludzie maja luksus tam się dba o klijenta!!!:)
    Pozdro
  • Poziom 27  
    Koledzy, czy n-tv nadaje cos w FTA?.
  • Poziom 29  
    niestety wszystko w kodowaniu conax , chociaż dołączono łaskawie możliwość oglądania wybranych przez operatora kanałów fta,pozdrawiam
  • Poziom 12  
    ul1002 !!!!!
    Co Ty za bzdury wypisujesz przecież to czytaja ludzie którzy chcą widzieć jakiego dokonać wyboru. Jaki szmelc za 5000 ,- zł , ja mam bardzo dobry telewizor LCD za 1250,- Funai 20" ( na raty zresztą ) i Cyfrę + od 2 lat więc mogę stwierdzić jakość odbioru , pakiet startowy i Fergusona 7318 UCI znam angielski i niemiecki więc to mi wystarczy. Już zdecydowałam sie na Videostradę . Wczoraj dostałam od TP.SA Livebox-a , dzisiaj podpisuje umowę na Videostradę bo bardzo dobrze na tym wyjdę finansowo.
    Teraz jest promocja na multipakiet- za pierwsze pół roku płacę 29,-zł i w tym mam internet 644 kbs + telewizja + opłata za livebox-a , a następne 18 m-cy
    będę płacić 63.44 zł za to samo. Obecnie tyle płacę za sam internet więc jest chyba różnica prawda . A co do jakości odbioru to jest o porównywalny z innym operatorami , jak już podłącze to napisze co i jak.
  • Poziom 21  
    To może być fajne. Nie trzeba żadnych anten wystawiać za okno, kabli itd. Podłącz szybko, rozkoszuj i chwal się.
  • Poziom 16  
    Witam
    Dżenka-podales bardzo ciekwe rozwiazanie, bede wdzieczny jesli podzielisz sie swoja opinia po przetestowaniu tej uslugi , kolega wypozyczyl liveboxa i cos nie mogl sobie z tym dac rady oraz nie mogl uzyskac pomocy od dzialu technicznego -sparwa z przed dwoch miesiecy tak ze to moglo sie zmienic ,teraz nie mam z nim kontaktu .Tak ,ze jesli mozna prosze po przetestowaniu o podzielenie sie swa opinia na temet tej uslugi.

Krzysztof

• Poziom 35  
    To fajnie że na tym LCD 20cali masz super obraz że akurat pewnie dobry sprzęt pod wysoką rozdzielczość , poza tym ferguson ma kiepski sygnał wyjściowy w porównaniu z mediasatem i porównanie Twoje jest niewiarygodne .
    Co do videostrady to faktycznie dobra alternatywa niestety dla wybrańców bo nawet w jedym z większych miast jak Rybnik gdzie hipermarketów jest więcej niż w Katowicach nie można zamówić 4megowego dsl ze względu na stan kabli , no i jakoś wątpię aby mieli ofertę HD ( trzeba zadzwonić i zapytać ) , TP.SA stawia na szybką kase i złapanie ludzi na lojalki i może się okazać że to wszystko będzie kulało z powodu przeciążeń i będzie działało w kratkę jak sharing a w umowie pewnie będzie że mogą być przerwy łącznie w roku na np. 24h - no ale to tylko spekulacje . pozdr
  • Poziom 10  
    prez8s napisał:
    Wystarczy popatrzyc na np. multivision, czy tps, tam sie dba o klienta.

Tam sie dba o klienta? hehe...jak słono zapłacisz to tak...wogole oferta Multivision nie jest tak fajna jak na PPV, plac sobie 5 euro za 1 film, w dodatku część z tych juz leciala na Canal+ czy HBO :P

Wracajac do tematu...nie da sie jednoznacznie odpowiedziec co wybrac.
    Wszystko zalezy od tego co klient oczekuje

Dla mnie np. oferta N-ki jest narazie słabiutka..kanały HDTV pomijam bo nie mam telewizorka aby wykorzstac mozliwosci tej technologi..z resztą narazie nic z wtym HD specjalnego nie ma
    Jednak jak ktos nic specjalnego nie oczekuje to za małe pieniądze może mieć te kanały ktore go interesują

Pakiet Polsatu jak na swoją cene jest bardzo dobry...za ok 50 zł mamy juz naprawde szeroki wybór kanałów i prawie kazdy znajdzie tu coś dla siebie

Cyfra+ to pod wzgledem oferty lider, ale wiadomo ze to co dobre to duzo kosztuje; tutaj nawet troche za dużo :(
    Kanały Canal+ i HBO swoją ofertą filmową są bardzo konkurencyjne do innych tego typu kanałow za granicą np. Premiere Film, Sky Cinema, Sky Movies
    Dochodzą tu jeszcze dobre filmy dokumentalne, imprezy sportowe (szczegolnie piłka nożna) i koncerty :)

Wiadomo ze na filmy pokazywane w tym czasie co na DVD nie ma co liczyć, bo taka jest kolej rzeczy w tym wszystkim

Moze usługa VOD ktora zapowiada N-ka będzie ciekawa i bedą puszczać to co wchodzi na DVD, ale trzeba pamiętać ze wszystko kosztuje
    Niedawno TPSA wprowdziła VOD i nowości są po 12 zł, reszta po ok. 6 zł z filmami jak na kanałach HBO i Canal+

Juz w grudniu Cyfra+ wprowadza do swojej oferty HDTV i tu N-ka bedzie mieć problem bo to co ma Canal+ do zaoferowania w HD jest bardzo ciekawe: liga angielska, francuska i filmy jak na Canal+ SD
    Na dodatek ma wejść kanał National Geographic w HD, ktory dla mnie jest jednym z najlepszych tego typu ( tylko te reklamy denerwują ;) )

Szkoda, że nie ma mozliwości np. przetestowania na spokojnie przez kilka dni w domu to co oferują nasze platformy...wtedy klient wie czy mu dana oferta to odpowiada czy nie, jak nie to zrywa umowe bez ponoszenia dodatkowych kosztów i jest ok :)
  • Poziom 14  
    aliendmx napisał:

Szkoda, że nie ma mozliwości np. przetestowania na spokojnie przez kilka dni w domu to co oferują nasze platformy...wtedy klient wie czy mu dana oferta to odpowiada czy nie, jak nie to zrywa umowe bez ponoszenia dodatkowych kosztów i jest ok :)

Cyfrowy Polsat chyba można w ciągu 10 dni zwrócić bez konsekwencji jak coś nie pasuje.

Nie doradzę co by tu wybrać, bo w mojej sytuacji mogę porównać tylko Cyfrowy Polsat z kablówką Aster City :) Powiem wam, że Polsacik korzystniej wypada.
    Wyrosłem już z filmów typu Rambo czy Batman, od dłuższego czasu preferuję kino ala Ale kino i Zone Europa. W polsacie oglądam głównie Discovery, różne TVN, a z filmowych satysfakcjonuje mnie Cinemax i Cinemax2, do tego Europa i TCM. Lubię zwłaszcza filmy japońskie, a tam często takie lecą. Dla osoby o podobnych zapatrywaniach cyfrowy polsat jest OK.
  • Poziom 11  
    Mi tez sie wydaje że Polsat jest w tej chwili najatrakcyjnieszy porówniując ceny i kanały.
  • Poziom 11  
    ja wole cyfr za to ze ma hbo czy canal + zas N nie wiem jak dziala i co oferuje za tematyke na danych kanalach...zas polsat...jest tani a to olbrzymi plus
  • Poziom 10  
    @cysiek005 jak lubisz kanały typu HBO i Canal+ to w N nie ma nic takiego, w Polsacie tez

Chociaz kanaly Ale kino, Zone Europa czy Cinemax tez sa dobre, pokazuja tu ciekawe filmy, tylko ze nie sa tak znane jak ta cala komercyjna papka co w kinach leci przez co ludzie uwazaja ze te kanaly sa do kitu (a tak nie jest)
  • Poziom 1  
    W moim przypadku jest tak, że mam full polsat cyfrowy a jak przychodzi weekand to pożyczam karte cyfry+ żeby cos obejrzeć. Prawda jest taka, że cyfra ma mimo wszystko lepszą ofertę. Uważam, że jezeli ktoś jest nowy powinien dostać na dobry poczatek cały pakiet i dopiero potem wybrac te programy które faktycznie ogląda. Ja nie majac zielonego pojecia kierowalem się ilością a nie jakością. Jesli chodzi o jakość nadawanego sygnału to tutaj cyfra jest również o krok do przodu. Minus słaba oferta dekoderów i cena no chyba że juz wiesz co chcesz oglądać, wtedy można w miarę rozsądnie skonfigurować sobie abonament. N-ka to w tej chwili żadna oferta. Ludzie łapią się na to że to taka nowa generacja TV itp....i że tanio a prawda jest taka ze oferta jest słabiutka. W dodatku trzeba zaplacić za dekoder 500zł i który i tak nie przechodzi na własność