Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ALCATEL 301 BE4 uwalilem przy sciaganiu simlocka

12 Lip 2003 02:40 2296 10
  • Poziom 12  
    Uwalilem ten telefonik. Ale moze od poczatku. Telefon dzialal w sieci ERA.Po zrobieniu kabelka i podlaczeniu do kompa, juz przy pierwszej probie backupu flasha w programie "Alcatel by OrbiTel" uszkodzil sie flash. Winny byl soft. W programie "BE4 flasher 1.4 by GSMBoy" tel zaczal sie zgrywac, ale bylo po sofcie. Sciagnalem z sieci flasha, ale czeskiego: BE42W-1CRMCZ-138-03-AMD. Oryginalny w tel byl: BE42W-1AERPL1-138-03-AMD. Tel odpalil, ale z kolei nie umialem sciagnac locka (to moj pierwszy alcatel). W koncu "New ALACATEL Unlocker - By Florin D", sciagnal locka. Tylko ze teraz tel po przyjeciu PINu pisknie i podaje ze problem z karta SIM. Z tego co zdazylem poczytac pozniej to problem jest w tym ze nie zgralem zarowno flasha jak i eepromu a to chyba musi byc komplet. Wiec mam pytanie, czy mozna to jeszcze zrobic majac zgrany np czyjs caly flash+eeprom? Jezeli tak, to gdzie szukac polskiego flasha albo czy istnieje jakis repairer ktory to przeliczy? (Mysle ze b. dokladnie to opisalem)
  • Poziom 16  
    jak wgrales tego czeskiego to zapewne nie zmieniles IMEI i dlatego wywala ci przy logowaniu (sam ostatnio sie przejechalem :) ) Musisz poprosic np DZIURa aby ci pomogl bo i ja nie wiem jak ten IMEI zmienic w takim sofcie a na przyszlosc przed zdjeciem locka ZAWSZE ZGRAJ ORYGINALNY SOFT
  • Poziom 12  
    Tak, zgadza sie, nie zmienilem IMEI i nawet nie zapisalem go sobie, ale mysle ze ten na naklejce umieszczonej na plytce to jest prawidlowy IMEI. Mam program ktory potrafi zmienic IMEI, ale to jest ten o ktorym pisalem, ze nie dziala u mnie "Alcatel by OrbiTel". To wlasnie tym programem zniszczylem flasha, zanim zrobilem backup.
  • Poziom 16  
    tem IMEI na nalepce to jest ten co powiniw byc a z tego co sie orientuje to zgrywa sie flasha (urzyj etego scuiagnietego) i przy pomocy edytora zmienia sie pewne komorki ale wlasnie nie wiem jakie i w jaki sposob. Musze sprawdzic moze ten OrbiTel potrafi modyfikowac zgrane bin-y i tam zmienic IMEI a pozniej to juz to tylko wgrac
  • Poziom 12  
    Dzieki za pomoc norbi. Tel smiga bez problemu, musialem wgrac flasha naprawczego i pozniej potraktowac go jeszcze jednym programem. Zajelo mi to pare godzin (wiekszosc to szukanie info po sieci), ale wszystko jest OK. Tak sobie teraz mysle, dobrze ze go uwalilem, przynajmniej sie czegos nowego nauczylem.

Na prosbe skali'ego zamieszczam pliki potrzebne do naprawienia BE4. Mam nadzieje ze przydadza sie takze innym.
    1. Nalezy wgrac flash be41w-135-repair, telefon powienien sie odpalic, ale w dalszym ciagu po wpisaniu PIN powinein sie wylaczyc, badz zawiesic.
    2. Nastepnie w programie BE4 REPAIR wybieramy: VERSION=135, FROM=1 i klikamy na przycisk REPAIR.
    3. Odlaczamy tel i spr, jezeli tel dalej sie wylacza lub zawiesza to ponownie podlaczamy tel i wybieramy FROM=2. Odlaczamy tel i spr. Teoretycznie takich krokow mozna zrobic az 50 zanim tel zacznie sie prawidlowo wlaczac, ale mi np udalo sie juz przy FROM=2.
    4. I to juz w zasadzie wszystko, tylko ze teraz tel posiada standardowo jezyk ukrainski, lecz mozna zmienic go na angielski. Jezeli nam to nieodpowiada, to wykonujemy krok 5.
    5. Wgrywamy flasha be42w-1dkpnl-135-01.st i to w zasadzie wszystko. Jedna mala uwaga. Po wgraniu ostatniego flasha wpierw nalezy uruchomic tel bez karty SIM, jak tel uruchomi sie wylaczamy go i probujemy z karta. Pisze o tym dlatego ze u mnie po wgraniu flasha z jezykiem polskim i wlaczeniu odrazu z karta SIM, tel zawsze sie zawiesil (kilka prob). Nalezalo raz go uruchomic bez karty i pozniej juz wszystko bylo OK. Przepis ten do kroku 3 wlacznie jest z internetu, autora juz nie pamietam, znalazlem to na jakims zagranicznym forum. Zycze powodzenia

PS. Z jakiegos powodu nie moge umiescic pliku z flashem PL. Jezeli bedzie potrzebny to wysle poczta.
  • Poziom 12  
    witam, moglbys pomoc podeslij mi progsa do naprawy be4

pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Witam
    Wiem że moje pytanie jest banalne ale czy nie da się ściągnąć simlocka z alcatela 301 bez kabla??? Wiem że tylko stare modele można ale czy on jest stary??
  • Poziom 29  
    narazie się nieda-przynajmniej sam nieściągniesz bo kalkulator do tego telefonu niejest ogólnie dostępny jak poszukasz w sieci to pewnie za kase gdzieś ci ściągną.stare modele z którcy można ściągnąć samemu simlocka bez kabla to Alkatele HE1 i HD1